16-річний вихованець одеської СДЮШОР «Динамо» Ігор ТРОЯНОВСЬКИЙ став чемпіоном Європи серед юніорів з плавання. Це його перша в кар’єрі медаль такого рівня.

НА ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ВЕРШИНІ

Ігор ТРОЯНОВСЬКИЙ (тренери - Олександр КУРБАНОВА, Костянтин Карташов) добився перемоги на 200-метрівці батерфляєм, показавши результат 1.57,86 секунди, який лише 0,08 секунди нижче його особистого рекорду (чемпіонат України-2019, квітень).

Першу стометрівку Ігор пройшов впритул до призової трійки, поступаючись лідеру більше секунди на половині дистанції. Втім, вже на позначці «150 м» він вийшов на третє місце, а на заключному «полтиннику» був набагато швидше за інших (30,24), вигравши у срібного призера угорця Марк Торока майже секунду (1.58,79).

Troyan 200m champion 2

У півфінал Ігор потрапив з 11-м результатом (2.01,77), у фінал – вийшов з четвертим результатом дня (1.59,93).

В минулому році Ігор ТРОЯНОВСЬКИЙ виступав на юніорському чемпіонату Європи і показав там 11-й результат (2.01,41). Також одесит брав участь на ІІІ Юнацьких Олімпійських іграх: на 100-метрівці батерфляєм він став 5-м (52,73), на дистанціях 50 та 200 м він зупинився в одному кроці від фіналу, посівши таким чином 10-е місце (24,33 та 2.01,80 відповідно).

kazan 2019 4

Ігор ТРОЯНОВСЬКИЙ і тренер Олександра КУРБАНОВА: перша золота медаль чемпіонату Європи серед юніорів

ЩЕ ОДИН ШАНС НА МЕДАЛЬ

В суботу одеський плавець стартує на дистанції 100 м батерфляєм. Попередні запливи розпочнуться об 10.37. Півфінальні запливи, куди кваліфікуються 16 кращих спортсменів, відбудуться у вечірній сесії (18.22), фінал – у неділю (18.50).

Чемпіонат Європи серед юніорів. Казань

3 липня. 50 м. Батерфляй. Кваліфікація. 17. Ігор ТРОЯНОВСЬКИЙ – 24,76.

4 липня. 200 м. Батерфляй. Кваліфікація. 11. ТРОЯНОВСЬКИЙ – 2.01,77. Півфінал. 4. ТРОЯНОВСЬКИЙ – 1.59,93. 5 липня. Фінал. 1. ТРОЯНОВСЬКИЙ – 1.57,76. 2. Марк Торок (Угорщина) – 1.58,79. 3. Адам Глобен (Чехія) – 1.58,90.