Спортсменка южненського ФСК «Хімік» Анастасія ТОДОРОВА завоювала олімпійську ліцензію на чемпіонаті світу з веслування, який завершився у Сегеді. Це перша олімпійська ліцензія спортсменів Одеської області для участі в Токіо-2020, втім ця ліцензія завойована для країни, а місце в олімпійській збірній ще треба буде завоювати.

ОЛІМПІЙСЬКА ЛІЦЕНЗІЯ

Анастасія ТОДОРОВА добилася цього результату у складі байдарки-четвірки на дистанції 500 м, посівши 8-е місце у фіналі – разом з Марією Кічасовою-Скорик із Полтави, лучанкою Марією Повх та Інною Грищун (Горішні Плавні).

У фіналі старт нашій досвідченій четвірці не вдався – тільки восьме місце на позначці «250 м». Фінішували українки в щільній групі з чотирьох команд, яких у підсумку розділило 0,61 секунди. На жаль, ми в цій групі були останніми. У підсумку – 8-е місце. Україна вдруге поспіль буде представлена на Олімпійських іграх в цьому виді програми.

szeged25 04

25 серпня. Сегед. Чемпіонат світу. Анастасія ТОДОРОВА (на 3-му номері) на дистанції фіналу

Як відомо, на Олімпіаді-2016 Анастасія ТОДОРОВА, яка представляє ФСК «Хімік» Одеського припортового заводу з 2008-го року, посіла 4-е місце в двох видах програми – в «байдарці-двійці, 500» (з Інною ГРИЩУН) та в «байдарці-четвірці, 500» (з Марією ПОВХ, Світланою АХАДОВОЮ та Інною ГРИЩУН). Нагадаємо, що олімпійським чемпіоном в Ріо став Юрій ЧЕБАН – зараз головний тренер збірної України.

Всього на чемпіонаті світу, збірна України завоювала ліцензії в трьох видах програми: крім байдарки, «каное-двійка, 1000» (чоловіки) та «каное-двійка, 500» (жінки), отримавши вісім квот для спортсменів (2+2+4). Це кращий результат збірної України на ліцензійних чемпіонатах світу (в 2015-му, наприклад, було 3 види та 7 спортсменів).

Додамо, що у всіх класах, крім четвірок, у травні 2020-го відбудеться континентальний відбір на Ігри в Токіо!

ШЛЯХ ДО ФІНАЛУ

В попередньому заїзді на чемпіонаті світу-2019 український екіпаж показав 4-й результат, що стало пропуском у півфінальну стадію, а там вже одержав блискучу перемогу, залишивши позаду сильні екіпажі Франції та Німеччини. Результат українок – 1.31,45.

Анастасія ТОДОРОВА на чемпіонаті світу з веслування. Сегед

22 серпня

18.45. Байдарка-четвірка. 500 м. Попередній заїзд. 4. Марія Кічасова-Скорик/ Марія Повх/ Анастасія ТОДОРОВА/ Інна Грищун (6) – 1.32,62, півфінал.

24 серпня

18.12. Байдарка-четвірка. 500 м. Півфінал. 1. Марія Кічасова-Скорик/ Марія Повх/ Анастасія ТОДОРОВА/ Інна Грищун (3) – 1.31,45, фінал А.