Заслужені майстри спорту України з карате Анжеліка ТЕРЛЮГА і Аніта СЕРЬОГІНА стали переможницями турніру Прем’єр-ліги, який відбувся у португальському містечку Матозінюш 22-24 квітня. Всього збірна України завоювала 5 медалей (2-0-3).

ПОРТУГАЛЬСЬКІ ПІДСУМКИ

Для Анжеліки ТЕРЛЮГИ (тренер – Денис МОРОЗОВ) це 20-а золота медаль на великих міжнародних турнірах, для Аніти СЕРЬОГІНОЇ (тренер – Олександр ТОНКОШКУР) – 5-а перемога на турнірах Прем’єр-ліги. У Анжеліки всього 37 медалей (20 золотих, 8 срібних і 9 бронзових), у Аніти – 28 (8-8-12).

17-річний каратист із Чорноморська Ярослава ФЕДОРОВА (тренери – Олександр ТОНКОШКУР, Олексій КОНОВАЛОВ) програв в бронзовому матчі. Але, тим не менш, він показав найкращий результат в ката в історії участі українських спортсменів (чоловіків) в турнірах Прем’єр-ліги, посівши у підсумку 5-е місце. Абсолютно найкращий результат в українському карате (в ката) у змаганнях такого рангу у одеситки Анни КРЕЩЕНКО (тренер – Олексій КОНОВАЛОВ) – срібло на турнірі, який відбувся в Шарм-ель-Шейху 28 лютого – 1 березня 2015 року.

Щодо Прем’єр-ліги-2022, нагадаємо, на першому в цьому році етапі ПЛ, який відбувся у Фуджайрі (ОАЕ) 18-20 лютого, обидві українські топ-каратистки завоювали срібні медалі.

Portugal medals 01

ЗОЛОТА АНЖЕЛІКА

У фіналі змагань в категорії «до 55 кг» Анжеліка ТЕРЛЮГА перемогла турчанку Якан Туба. Бій завершився внічию 0:0, але судді віддали перевагу одеситці.

В груповому турнірі Анжеліка взяла верх над Луізою Абуріче із Алжира (3:1) і Майєю Шарер із Австрії (3:0) і вийшла у плей-офф. В чвертьфіналі одеситка перемогла свою стару знайому Дженіфер Ворлінг із Люксембургу (0:0, за рішенням суддів), а в півфіналі – італійку Вероніка Брунорі (3:0), яка вибила з боротьби олімпійську чемпіонку Івет Горанова із Болгарії (2:1).

ЗОЛОТА АНІТА

У фіналі змагань в категорії «до 61 кг» Аніта СЕРЬОГІНА здолала Ассель Канай із Казахстану - 3:2. Успіх приніс удар рукою за 17 секунд до завершення бою.

В груповому турнірі Аніта перемогла Ніну Раденович із Швейцарії (6:2) і Бтіссам Садіні із Марокко (2:1), в плей-офф – канадку Хайа Джумаа (0:0, за рішенням суддів), Александру Гранде з Перу (1:0).

ІСТОРИЧНИЙ ФЕДОРОВ

В груповому турнірі Ярослав взяв верх над Чікаші Хаяшидою із Японії (24,72/ 24,12) і швейцарцем японською походження Юкі Ужіхарою (25,24/ 24,28). В чвертьфіналі він поступився бронзовому призеру чемпіонату світу-2021, другому номеру світового рейтингу турку Алі Софуоглу (24,72/ 25,94), але той вийшов у фінал, і тому спортсмен із Чорноморська отримав право поборотися за бронзу. Ярослав ФЕДОРОВ – Оздемір Енес (Туреччина) – 24,8/ 26,26.

PL portugal 03

Ярослав ФЕДОРОВ і Олександр ТОНКОШКУР

ПАЛАШЕВСЬКА

Бронзова призерка молодіжного чемпіонату світу-2019 Юлія ПАЛАШЕВСЬКА (тренер – Дмитро НЕГАТУРОВ, Сергій ПАЛАШЕВСЬКИЙ) на своєму другому турнірі Прем’єр-ліги у змаганнях в категорії 50 кг зупинилася на стадії групового турніру. В першому поєдинку вона завершила внічию німкенею Бугур Седен (0:0), яка стала у підсумку бронзовою призеркою, і поступилися Юнні Цукії з Філіппін (0:1). Нагадаємо, що в активі Юлії бронза на турнірі серії А в Памплоні цього року (26-28 січня).