Спортсменки Одеської області завоювали 3 медалі (1 золоту, 2 срібні) на турнірі «К1 Прем’єр-ліга» в Баку. Це найвищий успіх в історії одеського карате на змаганнях такого рангу (на фото: В центрі - чемпіонка турніру Аніта СЕРЬОГІНА, зліва - Анжеліка ТЕРЛЮГА, справа - Анастасія СТЕПАШКО).

ІСТОРИЧНИЙ УСПІХ

Anita gold Baku 2 1Вперше в історії участі на турнірах «К1 Прем’єр-ліга» три спортсменки Одеської області вийшли в фінал змагань: Аніта СЕРЬОГІНА із Чорноморська (тренер – Олександр ТОНКОШКУР) стала переможницею, одеситки Анжеліка ТЕРЛЮГА (тренер – Денис МОРОЗОВ, Володимир ЗАРЕЦЬКИЙ) і Анастасія СТЕПАШКО (тренер – Ігор НЕГАТУРОВ) завоювали срібні медалі.

Одного разу, в березні 2017-го, це ж тріо також завоювало три медалі на турнірі Прем’єр-ліги в Роттердамі, але тоді була 1 золота (Анжеліка ТЕРЛЮГА), 1 срібна (Анастасія СТЕПАШКО) і 1 бронзова.

"ЗОЛОТА" АНІТА

Каратистка із Чорноморська Аніта СЕРЬОГІНА стала переможницею турніру Прем’єр-ліги в Баку, здобувши перемогу над шведкою Аною-Йоханною Нільссон – 2:0 в фіналі змагань в категорії «до 61 кг». Успіх Аніті принесли два удари рукою.

Це 10-а найвища нагорода в кар’єрі Аніти СЕРЬОГІНОЇ на великих міжнародних змаганнях. Всього у неї – 31 медаль (10-8-13). В цьому році Аніта завоювала вже 5 медалей (3-1-1) і займає 1-е місце в світовому рейтингу в категорії «до 61 кг».

Аніта в груповому турнірі перемогла швейцарку Ніну Раденович (4:1) і італійку Аврору Граціосі (3:2), в чвертьфінал – Алессандру Манькарпу (1:1 – по сеншу), а в півфіналі – взяла верх над румункою Міруною Малаутою (5:0).

Anita gold Baku 1

4 вересня. Баку. Переможниця турніру Прем’єр-ліги Аніта СЕРЬОГІНА з тренером Олександром ТОНКОШКУРОМ і ще одним спортсменом із Чорноморська Ярославом ФЕДОРОВИМ, який також брав участь у цих змаганнях.

"СРІБНА" АНЖЕЛІКА

Срібна призерка Олімпійських ігор одеситка Анжеліка ТЕРЛЮГА у фіналі змагань в категорії «до 55 кг» (на фото wkf.net) програла діючій чемпіонці cвіту Юссеф Ахлам із Єгипту (0:0, за рішенням суддів). Їхня попередня зустріч – у фіналі Всесвітніх ігор-2022, у липні, завершилася перемогою українки (1:0).

В групі одеситка перемогла Бугур Гізем із Німеччини (3:0), італійку Лорену Бусу (2:1), в чвертьфінал іранку Тарават Хаксар (1:0), а в півфіналі Якан Туба із Туреччини (7:4), програючи 1:3.

Всього у Анжеліки 41 нагорода (23-9-9). В цьому році одеська каратистка завоювала вже 6 медалей, з яких 4 золоті (2 – Прем’єр-ліга, по 1 – чемпіонат Європи і Всесвітні ігри).

Terliuga Baku

"СРІБНА" АНАСТАСІЯ

В фіналі змагань в категорії «+68 кг» Анастасія СТЕПАШКО поступилася японській спортсменці Аяка Сайто (1:4).

В груповому турнірі вона перемога Кахіну Амруче із Ірану (2:1), француженку Нансі Гарсія (3:1) і хорватку Люсію Лесяк (5:5 – по сеншу). В плей-офф одеситка взяла верх над японками: Аюмі Уєкусою (3:1) і Юзукі Саває (3:2).

Це 9-а медаль Анастасії СТЕПАШКО на великих міжнародних змаганнях (1-3-5), а тому числі шоста на турнірах Премєр-ліги (1-3-2). Цікаво, що рівно рік тому Анастасія здобула срібну медаль на турнірі такого ж рангу в Каїрі

ЗА ЧЕСТЬ ОДЕЩИНИ

В Баку виступали ще три спортсмени Одеської обласної федерації карате (президент – Олексій КОХАНЕЦЬ).

В категорії «до 50 кг» Аріадна ПАНЧУК (тренери – Дмитро, Ігор, Олександр НЕГАТУРОВИ) і Юлія ПАЛАШЕВСЬКА (тренери – Дмитро НЕГАТУРОВ, Сергій ПАЛАШЕВСЬКИЙ) здобули по 1-й вікторії в групах і завершили свій виступ на турнірі.

18-річний фЯрослав ФЕДОРОВ із Чорноморська (тренери – Олександр ТОНКОШКУР, Олексій КОНОВАЛОВ; ката) у змаганнях в ката здобув дві перемоги в 3-х матчах групового турніру, програвши лише японцю, і теж завершив боротьбу.