Головним підсумком лютого для спортсменів Одеської області стало завоювання ліцензії каратисткою Анжелікою ТЕРЛЮГОЮ. Підбиваємо підсумки виступів одеських кандидатів на участь в Токіо-2020 в лютому місяці.

ЩО І ПОТРІБНО БУЛО ДОВЕСТИ

Вже після турніру Прем’єр-ліги в Парижі в січні перший номер олімпійського та світового рейтингу Анжеліка ТЕРЛЮГА (тренер - Денис МОРОЗОВ) знаходилася в кроці від завоювання ліцензії. На турнірі ПЛ в Дубаї в середині лютого їй треба було виступити краще, ніж німкеня Яна Месершмідт, щоб гарантувати собі путівку в Токіо-2020, що одеситка з блиском і зробила. Вона вийшла у фінал, де здобула перемогу, і достроково, за три турніри до фінішу відбору, забезпечила собі олімпійську ліцензію (третьою для Одеської області), ставши недосяжною в олімпійському рейтингу для Месершмідт, яка на цьому турнірі завоювала бронзову медаль.

Terliuga Dubai 2

Анжеліка продовжила виступати в якості олімпійця. На турнірі ПЛ в Зальцбурзі, який проходив 28 лютого – 1 березня, вона завершила боротьбу у першому колі.

БОРОТЬБА ЗА ЛІЦЕНЗІЇ

КАРАТЕ. В лютому боротьбу зі ліцензії продовжили інші каратистки Одеської області – одеситка Анастасія СТЕПАШКО (тренер – Ігор НЕГАТУРОВ) та Аніта СЕРЬОГІНА (тренер – Олександр ТОНКОШКУР). Кращим результатом в лютому для них стало 7-е місце Аніти в Дубаї.

В олімпійському рейтингу у ваговій категорії «до 61 кг» Аніта, як і перед двома турнірами, які вже відбулися в цьому році, йде на 15-му місці, маючи в активі 2557,5 очка, але ії відставання від олімпійського топ-4 майже 3000 очок. Таким чином, Аніта втратила навіть теоретичні шанси відібратися в Токіо-2020 за олімпійським рейтингом. Але має високі шанси взяти участь в ліцензійному відборі, який відбудеться в Парижі 8-10 травня. Для цього їй треба першою з українок в олімпійській категорії «до 61 кг». Після змагань в Зальцбурзі вона випереджає іншу українку - Діану Шостак зі Львова на 1155 очок, точніше на 585 (бронзовий для Аніти Євро-2019, де вона набрала 570 очок, в олімпійському рейтингу не враховується), а це не гарантує першу сходинку серед українок (за перемогу можна отримати 990 очок)

А ось Анастасія СТЕПАШКО, яка має 2227,5 очка в категорії «+61 кг» на жаль, втратила шанси на завоювання олімпійської ліцензії: топ-4 для неї недосяжна, як і львів’янка Галина Мельник.

КУЛЬОВА СТРІЛЬБА. Крім каратисток, за ліцензію в лютому боролася майстер кульової стрільби Анна ІЛЬІНА (тренер – Костянтин ДЗЮБА, Ірина ВИНОГРАДОВА). На жаль, на чемпіонаті Європи у стрільби із пневматичної зброї, вона була далеко від фінальної вісімки, набравши лише 621 очко (ії особистий рекорд 629,6 є національним рекордом України). Наступні ліцензійні старти - в травні.

Ilina 03

НЕОЛІМПІЙСЬКА «БРОНЗА» МИХАЙЛОВА ТА ПРОРИВ ЯГОДКИ

БОРОТЬБА. Борець вільного стилю Василь МИХАЙЛОВ (тренери – Андрій ПАНАІТОВ, Петро КАРАБАДЖАК) виступав в лютому на чемпіонаті Європи, який розглядався як підготовчий до ліцензійного турніру, тому він виступав в неолімпійській категорії «до 79 кг» (олімпійська категорія – до 74 кг). Василь завоював свою першу дорослу медаль чемпіонату Європи – «бронзу», успішно виступивши у втішному раунді (упродовж турніру він програв майбутньому чемпіонату Європи).

Mihaylov Euro 2020 5 1

ФЕХТУВАННЯ. Провідний шабліст України Андрій ЯГОДКА виступав на етапі Кубку світу у Варшаві і показав кращий результат за останній календарний рік в особистому турнірі, ставши 19-м (Андрій в груповій стадії здобув шість перемог в шести боях, потім взяв верх над українцем Пундиком і програв іранському шаблісту).

Yagodka Warsaw 01

ПЛАВАННЯ. Плавці одеської СДЮШОР «Динамо» Вадим НАУМЕНКО, Юрій КОСЯН та Анастасія ХОМІНА (тренер – Олександр КУРБАНОВА), яких ми також записали в число кандидатів але більшою мірою авансом, в лютому виступали на чемпіонаті України серед молоді: у Вадима дві срібні медалі, у Юрія – бронза. Втім, високими результатами вони не побалували, адже виступали на фоні загально-фізичного збору, який проходив на високогір'ї – в Цахкадзорі. Більш високі швидкості плануються на чемпіонаті України (10-13 березня, Харків), який є кваліфікаційним на Олімпійські ігри-2020, а також відбірковим на чемпіонати Європи серед дорослих та юніорів.

ТЕНІС. Даяна ЯСТРЕМСЬКА у лютому виступила на двох турнірах ВТА (кращий результат – вихід у 3-й раунд), в одному з яких обіграла переможницю відкритого чемпіонату Австралії американку Софію Кенін. Даяна зберегла позицію в олімпійській зоні світового рейтингу (1-56 місця), займаючи 25-е місце станом на 2 березня. Також Даяна пробувала свої сили в парному розряді, з іншою уродженкою Одеси Еліною Світоліною (вони цілком можуть виступити в такому поєднанні на Олімпіаді), але програла в першому ж колі турніру в Дубаї.

1582645785 dayana yastremska 2020 qatar

ДЗЮДО. Наш дзюдоїст-супертяж Олександр ГОРДІЄНКО виступав минулого тижня на «Warsaw European Open», але в першому ж колі білорусу Єгору КУХАРЕНКУ.

ПІДГОТОВКА

Тренувальні збори спортсмени-кандидати на участь в Олімпіаді більшою мірою провели на олімпійській базі в Конча-Заспі: той же Василь МИХАЙЛОВ (вільна боротьба), Владлен КОЗЛЮК (греко-римська боротьба), Цотне РОГАВА (бокс), Олена КРАВАЦЬКА та Аліна КОМАЩУК (обидва – фехтування). Всі вони готувалися до ліцензійних турнірів.

На зборі в Італії у складі збірної України проводили підготовку веслувальниці Анастасія ТОДОРОВА та Юлія КОЛЕСНИК, а майстер стендової стрільби Микола МІЛЬЧЕВ на стенді в Центрі олімпійської підготовки в Новій Долині

Дві спортсменки, крім Анжеліки ТЕРЛЮГИ, які завоювали олімпійські ліцензії, присвятили минулий місяць тренуванням: майстер стендової стрільби Ірина МАЛОВІЧКО - в Новій Долині, важкоатлетка Анастасія ЛИСЕНКО, як і більшість спортсменів, в Конча-Заспі.