Жіноча збірна України з фехтування на шаблях, у складі якої виступають чотири срібні призерки Олімпійських ігор-2016, посіла лише 9-е місце на етапі Кубку світу в Афінах (зліва направо: Ольга Харлан, Олена Вороніна, Аліна КОМАЩУК та Олена КРАВАЦЬКА).

МАЛЕНЬКА ТРАГЕДІЯ

За межами топ-8 збірна України, у складі якої виступали дві представниці Одеси Аліна КОМАЩУК та Олена КРАВАЦЬКА, залишилася після програшу збірній Польщі – 43:45. Причому перед останнім боєм українки вели «+9» (40:31), але Ольга Харлан несподівано не змогла втримати перевагу, програвши свій мікроматч з рахунком 3:14 (!).

WorldCup 03

ОЛІМПІЙСЬКИЙ РЕЙТИНГ

Таким чином, за підсумками змагань шанси українок завоювати олімпійську ліцензію значно погіршилися. Після турніру в Афінах збірної України стало 241 очко (за 9-е місце нараховано 25 очок). Попереду – збірні Росії (376), Франції (300), Італії (286), Південної Кореї (284) та Угорщини (265).

Олімпійську путівку отримають перші чотири команди за олімпійським рейтингом. Крім того, добирається по одній команді з кожного континенту з тих, що посіли місця з 5-го по 16-е. За потрапляння в призову трійку на етапах Кубка світу начисляються 64, 52 та 40 балів відповідно, з 4-го по 8-е – 36, 32, 30, 28, 26.

Це означає, що путівку в Токіо збірній України не гарантує навіть перемога на етапі Кубка світу в Бельгії (20-22 березня). Щоб відібратися в Токіо, збірній України треба в рейтингу випередити угорок, чи самим угоркам випередити кореянок. Якщо збірна України не потрапить в ліцензійну зону, участь в Олімпіаді-2020 із українок візьме лише Ольга Харлан, яка зараз лідирує в олімпійському рейтингу.

БАТАЛІЇ В АФІНАХ

В командному турнірі українок стартували матчем 1/8 фіналу з Польщею, після поразки від якої боролися вже за місця з 9-го по 16-е місця. У другій вісімці збірна України обіграла команди Азербайджану (45:40), США (45:28) та Туреччини (45:32)

Аліна КОМАЩУК (на фото facebook.com/fie.org) взяла участь у всіх матчах, Олена КРАВАЦЬКА – в змаганнях за 9-16-і місця. В особистому турнірі одеські фехтувальниці у топ-16 не потрапили.

WorldCup 02

ЯГОДКА В ЛЮКСЕМБУРЗІ

Номер №1 чоловічої шаблі України одесит Андрій ЯГОДКА успішно виступив в груповому раунді, вигравши 5 боїв з 6-ти, але в основну сітку не пробився. В командному турнірі чоловіча збірна України посіла 13-е місце, обігравши в стиковому матчі британців – 45:37.

Андрія та збірну України чекає етап Кубка світу в Будапешті, який увінчає олімпійський відбір. Нагадаємо, що одеський шабліст може відібратися тільки через континентальний турнір, який відбудеться в квітні, адже в олімпійському рейтингу (особистому та командному) всі шанси на завоювання ліцензій втрачено