Провідні одеські шаблісти Олена КРАВАЦЬКА і Андрій ЯГОДКА завоювали бронзові медалі чемпіонату України, який проходив у Львові.

БРОНЗА КРАВАЦЬКОЇ

Срібна призерка Олімпійських ігор-2016 Олена КРАВАЦЬКА (тренер – Олександр ВАСЮТІН) здобула 6 перемог в груповому турнір із загальним рахунком 30:9, в 1/8 фіналу взяла верх над Владиславою Бабенко з Миколаєва (15:3), в чвертьфіналі – над Валерією Гнідашевою з Черкас (15:11), але в півфіналі поступилася Олександрою Бондар з Миколаєва (7:15).

Чемпіонкою України стала легенда українського фехтування, олімпійська чемпіонка Ольга Харлан, яка у фіналі переграла Бондар з рахунком 15:13.

ukr champ 2022 02 2

БРОНЗА ЯГОДКИ

Чемпіон Європейських ігор Андрій ЯГОДКА (тренери – Олександр КРАСОВСЬКИЙ, Олександр ВАСЮТІН) на груповій стадії виграв 5 з 6-ти поєдинків із загальною різницею 29:19, в турі прямого вибування з однаковим рахунком 15:12 взяв верх над свіжоспеченим чемпіоном України серед молоді Василем Гуменом, над партнером по збірній, ще одним столичним фехтувальником Олексієм Стаценком, програвши в бою за вихід у фінал майбутньому чемпіону України Юрію Цапу з Миколаєва (13:15).

УСПІШНИЙ ДЕБЮТ СУВОРОВОЇ

Відзначимо дебютний на чемпіонатах України виступ 13-річної вихованки КДЮСШ №13 Анни СУВОРОВОЇ (тренер – Олександр ВАСЮТІН), яка зуміла пройти один раунд в турі прямого вибування. Анна виграла 2 матчі в груповому турнірі, а олімпійській чемпіонці Ользі Харлан, яка в підсумку виграла чемпіонат, зуміла нанести два удари. В 1/16 фіналу юна одеська шаблістка перемогла Ольгу Ківало з Миколаєва, яка старша за неї на 5 років (15:14), а потім, як і Олена КРАВАЦЬКА, поступилася Олександрі Бондар (2:15). У підсумку 15-е місце серед 27-ми учасниць.

КОМАНДНИЙ ТУРНІР

Обидві збірні Одеської області посіли 4-е місце в командних змаганнях. Жіноча збірна, де компанію Олені КРАВАЦЬКІЙ і Анні СУВОРОВІЙ склала 17-річна Анна ПЕТРИЧКО, у чвертьфіналі перемогла збірну Хмельницької області (45:31), але наступні матчі програла: в півфіналі – першій збірній Миколаївської області (37:45), а в матчі за 3-е місце - збірній Черкащини (43:45).

Чоловіча збірна Одеської області, де з Андрієм ЯГОДКОЮ виступали тренер КДЮСШ №13 Нікіта СТОЛБУНОВ, його підопічний Нікіта ОБУХОВ, а також Максим СЕМЕНОВ, також спочатку обіграли в чвертьфіналі хмельницьку команду (45:32), а потім двічі програли: першій збірній Черкаської області (33:45) і першій збірній Миколаївщини (22:45). Втім, зазначимо, що в матчі за 3-е місце найсильніший одеський шабліст провів лише один мікроматч. За словами Андрія, продовжувати виступ завадило пошкодження руки.

Змагання відбулися у навчально-спортивному комплексі Львівського державного університету імені Івана Боберського.

Як повідомив сайт Національної федерації фехтування України, змагання відбувалися згідно з усіма правилами безпеки, які передбачають умови воєнного стану, а передувала їм хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії рф проти України.

ПОДАЛЬШІ ПЛАНИ ЛІДЕРІВ

В планах Андрія ЯГОДКИ і Олени КРАВАЦЬКОЇ виступ на етапі Кубку світу в Алжирі 10-13 листопада, який стане першим міжнародним стартом в новому сезоні. Перед цим Олена у складі збірної України візьме участь у тренувальному зборі і у змаганнях, які відбудуться в Італії (28-29 жовтня). Андрій готуватиметься в Україні: спочатку в Києві, на базі ЦСК, а з 27-го – в рамках тренувального збору збірної України, який пройде на олімпійській базі в Конче-Заспі.