16-річна одеська дзюдоїстка, учасниця ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор Анастасія БАЛАБАН очолила національний рейтинг серед кадетів (U-18) за підсумками 2018 року. Про це повідомив сайт Федерації дзюдо України.

НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЙТИНГ

20180407 berlin fdc anastasiia balabanЗа підсумками змагань 2018-го року Анастасія набрала 890 очок, випередивши більше, ніж на 200 очок свою ровесницю Дарину Ляшук з Волині (666). Цікаво, що Анастасія увійшла у топ-10 і в національному рейтингу серед дорослих – одеситка замкнула десятку кращих дзюдоїсток країни. А першим номер рейтингу, звісно, стала киянка Дар’я Білодід з Києва (категорія до 48 кг), яка в минулому році не програла жодного поєдинку, ставши чемпіонкою світу і серед дорослих, і серед юніорів.

В активі вихованки Костянтина ЦХОВРЕБАШВІЛІ (СК «Європа») перемоги на двох етапах Кубку Європи (U-18), а також на одному турнірі Кубку Європи серед молоді. Крім того, вона посіла 5-і місця на ІІІ Юнацьких Олімпійських іграх та на чемпіонаті Європи серед кадетів.

Найсильніший одеський дзюдоїст Олександр ГОРДІЄНКО (категорія – «+100 кг») зайняв друге місце в національному рейтингу серед дорослих, набравши 3790 очок. Він поступився лише титулованому Георгію Зантарая з Києва (4056). В минулому році вихованець Івана ЧЕРТОВА переміг на турнірі «Гран-прі» в Тунисі (фото: На першій сходиці змагань в Тунисі), завоював «бронзу» аналогічного турніру в Марокко, ну і головне, які відзначив Олександр в нещодавньому інтерв’ю прес-службі відділення НОК України в Одеській області – «бронза» командного чемпіонату Європи.

Tunis Grand Prix GORDIIENKO 101

Наставник одеського спортсмена Іван ЧЕРТОВ в аналогічному рейтингу серед «чоловічих» тренерів на почесному 5-му місці.

СВІТОВИЙ РЕЙТИНГ

Відзначимо, що станом на 3 грудня 2018 року Анастасія БАЛАБАН очолює і світовий рейтинг серед кадетів у ваговій категорії «до 40 кг» - 560 очок.

У свіжому (на 17.12.18) світовому рейтингу серед дорослих Олександр ГОРДІЄНКО – на 23-й позиції (1769 очок). Згідно цього рейтингу проходить відбір на Олімпіаду-2020 та Європейські ігри-2019. Для того, щоб завоювати олімпійську ліцензію, треба увійти в топ-18 рейтингу станом на 25 травня 2020 року та випередити інших спортсменів своєї країни. Путівку на ІІ Європейські ігри принесе потрапляння в топ-24 серед європейців згідно цього ж світового рейтингу. Одесит зараз знаходиться на 11-й сходинці.