Одеські спортсменки завоювали дві медалі чемпіонату України зі стрільби з луку, який відбувається у Львові. Срібна – в активі срібної призерки Олімпійських ігор Наталія БУРДЕЙНОЇ, яка повернулася у великий спорт після майже трирічною перерви, бронза – у ії учениці - юніорки Єлизавети КАРЕЛІ.

ПОВЕРНЕННЯ МАЙСТРА

У змаганнях в стрільбі із блочного луку Наталія БУРДЕЙНА почергово обіграла Вікторію Петригу із Львівщини (146:128), киянку Юлію Волкову – 142:137, а в поєдинку за вихід – свою напарницю по олімпійській збірній 2004 року львів’янку Катерину Палеху – 141:139. У фіналі титулована одеситка програла Вікторії Д’яковій із Києва – 145:147 (із 150-ти). Срібна нагорода стала відмінним подарунком для Наталії БУРДЕЙНОЇ - в цей день вона відзначала свій 45-й день народження.

До речі, у кваліфікації одеська лучниця також посіла друге місце (579 очок).

UkrChamp 05

UkrChamp 02

UkrChamp 04

«БРОНЗОВА» КАРЕЛІ

У змагання юніорів у стрільбі із блочного луку Єлизавета КАРЕЛІ була третьою в кваліфікації (569 очок), а за підсумками елімінаційного раунду (плей-офф) фінішувала на тієї ж позиції. В чвертьфіналі вона здолала Анну Пархоменко з Києва (138:136), а півфіналі поступилася майбутній чемпіонці та лідеру після кваліфікації Євгенії Воробйовій (Київ) – 138:140. В поєдинку за бронзу вона лише на одне очко випередила ще одну столичну лучницю Вікторію Кардаш – 138:137.

«У кваліфікації Єлизавета виконала норматив «кандидата в майстри спорту України», на що і націлювалася в цих змаганнях. Вона добре відпрацювала, довівши, що ії успіх на Кубку України в листопаді, де вона також завоювала бронзу, не був випадковим», відзначила Наталія БУРДЕЙНА.

23 березня Єлизаветі КАРЕЛІ виповниться лише 17 років. Стрільбою із луку вона розпочала займатися менше роки тому – навесні 2018-го – в секції ФСТ «Динамо» (одеська ЗОШ №27) у Наталії БУРДЕЙНОЇ. Тоді вона вчилася в тій школі, зараз – вона студентка нафтогазового коледжу.

UkrChamp 07

UkrChamp 01

ЧОЛОВІКИ ТА ЮНІОРИ

У змаганнях чоловіків 6-е місце посів Роман ВІНОГРАДОВ, причому в чвертьфіналі він програв лише майбутньому чемпіону Вадиму Головку з Харківщини, причому лише в перестрілці – основний раунд завершився 143:143. В попередніх раундах він подолав супротив двох представників Львівщини - Богдана Прим’яка – 143:138, потім Назара Павла – 144:140.

В командному турнірі збірна Одеської області у складі Романа ВИНОГРАДОВА, Віталія БЕЛЬКА та Максима СОЛОПОВА програла лише одне очко в чвертьфіналі майбутньому срібному призеру –збірній Львівської області – 228:229. У підсумку – 5-е місце.

У змаганнях юніорів ще один вихованець Наталії БУРДЕЙНОЇ Даніл НЕДЕЛЬКО (2004 р.н.) міг, як і Єлизавета КАРЕЛІ, опинитися в «призах», однак в чвертьфінальній дуелі він через брак досвіду в одному з пострілів отримав нульову оцінку. В підсумку поступився 127:130 та посів 6-е місце.

«Технікою його роботи на цих змаганнях, які були першими для нього, повністю задоволена. Крім того, він отримав безцінний досвід», - відзначила тренер.

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ЛУК

В період 31 січня - 3 лютого, також на львіському велотреку, проходить чемпіонат України у дисципліні "олімпійський лук", де також беруть участь спортсмени збірної Одеської області.

ЛОЖКА ДЬОГТЮ

Вже четвертий тиждень юні лучники секції ФСТ «Динамо» не мають доступу до спортивного залу ЗОШ №27, де, зазвичай, проходять тренування (секція в цій школі під керівництвом Наталії БУРДЕЙНОЇ працює з 2017-го року). Учасникам чемпіонату України прийшлося вести підготовку до змагань в Академії зв’язку.