12-річна вихованка СДЮСШОР «Крижинка» фігурного катання Єва ШУЛЬГА стала бронзовим призером чемпіонату України серед юніорів (до 19-ти років), який відбувається в Києві. Це був перший «дорослий» старт талановитої одеситки (фото: Єва ШУЛЬГА  зі своєю першою медаллю юніорських змагань).

КОРОТКА ПРОГРАМА

В короткій програмі Єва ШУЛЬГА (тренер – Георгій СТАРКОВ) посіла 5-е місце, отримавши оцінку 42,27 бали. Вона на 3,6 бали відставала від своєї головної конкурентки за юнацькими змаганнями Таїсії Спесивцевої з Харкова (на юнацькому чемпіонаті країни суперниць в боротьбі за титул розділило лише 0,33 – на користь одеситки), тож шанси на бронзову медаль залишалися. Набагато старші та досвідченіші киянки – 15-річна Анастасія Архипова та 17-річна Анастасія Гожва – були далеко попереду. Також у фінал потрапила ще одна одеситка Ніколь НАЙДА (36,47). Всього у довільну програму кваліфікувалося 12 спортсменок.

Eva Shulga 03

ДОВІЛЬНА ПРОГРАМА

В довільній програмі лідер одеської команди відкаталася максимально зібрано, зробила успішно зробила складну комбінація стрибків, куди увійшли подвійний аксель, ойлер та потрійний сальхов, і в підсумку отримала – 84,62 бали, що на 9 балів, краще, ніж у конкурентки з Харкова. Залишилося виступити чотирьом спортсменкам, серед яких два явних лідера. Крім них, Єву не випередила жодна з учасниць, причому технічна оцінка 12-річної одеситки була вище навіть, ніж у 17-річної Гожви. Отже бронзова медаль відправилася до Одеси. Сумарна оцінка одеської фігуристки – 126,89 (42,27+84,62). Втім, Єві є до чого прагнути - на Всеукраїнських змаганнях в Дніпрі у жовтні ії оцінка дорівнювала – 138,69 (46,25+92,44). Ніколь НАЙДА, яка також потрапила в топ-12, стала дев’ятою на чемпіонаті – 100,54.

У змагання одиночниць брали участь 26 спортсменок, серед яких було 6 вихованок СДЮСШОР «Крижинка». 6-7 лютого чемпіонат України серед юніорів продовжаться змагання в одиночному катанні серед хлопців, де Одесу представить Сергій СОКОЛОВ, танцях на льоду та парному катанні.

Eva Shulga 01

Георгій СТАРКОВ, тренер Єви ШУЛЬГИ:

- Все, що Єва могла на даному етапі, вона зробила. На жаль, в період підготовки вона застудилася, і це не могло не відбитися на готовності. Ми спростили програми. Але зараз, можу впевнено сказати: Єва по праву третя серед дівчат-юніорок країни. По-перше, наявність великого льоду. По-друге, зараз мені допомагає хореограф Наталія Карпіч – це гарна підмога в роботі, раніше приходилося одному працювати. Ну і Єва, сама по собі, талановита дівчинка. Ось такі складові нашого нинішнього результату.

Єва ШУЛЬГА, бронзова призерка чемпіонату України серед юніорів:

- Я дуже довго та ретельно готувалася до свого першого в кар’єрі юніорського чемпіонату. Третє місце – це максимальний результат, якого я могла досягнути на цих змаганнях, адже перші дві спортсмені набагато досвідчені. Я виявилися найсильніших серед решти учасниць. Прокатом в цілому задоволена, хоча без помилок, звісно, не обійшлося.

Розгорнуті інтерв’ю з героями чемпіонату найближчим часом на нашому сайті.