Збірна Одеської області завоювала 12 медалей, 8 з яких золоті, на Кубку України пам’яті Юлії Рябчинської з веслування, який відбувся в Дніпрі. Вісім нагород в активі веслувальників южненського ФСК «Хімік», ще чотири - одеських динамівців.

ЗВИЧНІ НАГОРОДИ ТОДОРОВОЇ

Відкрила рахунок медалям байдарочниця южненського ФСК «Хімік», фіналістка Олімпіади в Ріо Анастасія ТОДОРОВА. У складі екіпажу-четвірки збірної України вона перемогла на дистанції 500 м. Ця перемога практично гарантувала Анастасії участь в ІІ Європейських іграх, які відбудуться в Мінську 21-30 червня.

В другий день змагань вона була одним з фаворитів в головному виді Кубку України – у змаганнях одиночок на 500-метрівці – виді, в якому стала олімпійською чемпіонкою Юлія Рябчинська. Але у цьому заїзді южненська байдарочниця не змогла скласти конкуренції луцькій веслувальниці Марії Повх, фінішувавши другою з відставанням майже в дві секунди.

Ще в одному олімпійському виді – байдарці-двійці на дистанції 500 метрів, в якій Анастасія стала четвертою на Олімпіаді в Ріо разом з Інною Грищун, южненська спортсменка також посіла друге місце, поступившись двійці Марія Повх/ Людмила Кукліновська.

UkrCup Khimik 04

17 квітня. Дніпро. Байдарочниця ФСК «Хімік» Анастасія ТОДОРОВА (друга справа) стала переможницею Кубку України пам’яті Юлії Рябчинської у складі «байдарки-четвірки» на дистанції разом з Марією Кічасовою-Скорик, Анастасією Горловою та Марією Повх

UkrCup Khimik 11

НЕСПОДІВАНА ПЕРЕМОГА ОЧКУРА

Якщо до п’єдесталів Анастасії Тодорової ми звикли, то перемога 19-річного байдарочника ФСК «Хімік» Миколи ОЧКУРА на олімпійській «тисячі» стала несподіванкою, адже він випередив більш досвідчених спортсменів – Даніїла Кузьміна з Обухова та Сергія Баштового із Полтави. Час южненського спортсмена при зустрічному вітрі – 3.59,51.

Ця перемога стала першою для спортсмена у змаганнях серед дорослих та подарувала путівку на етап Кубку світу в Познані. Також на цих змаганнях виступить і Анастасія ТОДОРОВА.

UkrCup Khimik 01

UkrCup Khimik 10

17 квітня. Дніпро. Микола ОЧКУР завоював свою першу вищу нагороду у змаганнях серед дорослих.

МЕДАЛЬНА БАЙДАРКА

Крім золота в одиночці, Микола ОЧКУР завоював срібну медаль у змаганнях екіпажів-четвірок на дистанції 500 метрів, де виступав ще один южненський спортсмен Юрій ГАЛКІН. Сам же Галкін в парі з Віталієм Цурканом із Луцька став переможцем на дистанції 500 метрів та фінішував другим на олімпійській «тисячі».

Ще чотири нагороди – дві золоті та дві бронзові в скарбничку збірної Одеської області принесли одеські байдарочники – брати Вадим та Сергій БОЙЧУК. Вадим став двічі переможцем на дистанції 200 м – в «четвірці» та «двійці», ще дві нагороди брати завоювали разом в олімпійському виді – «байдарці-четвірці, 500 м».

UkrCup Khimik 08

18 квітня. Дніпро. Юрій ГАЛКІН (справа) та Віталій Цуркан – переможці Кубку України пам’яті Юлії Рябчинської в «байдарці-двійці, 500 м»

UkrCup Khimik 12

19 квітня. Брати Вадим та Сергій БОЙЧУК (1-2-й зліва) – бронзові призери Кубку України пам’яті Юлії Рябчинської у складі байдарки-четвірки на дистанції 500 м

Ще одну медаль в скарбничку збірної Одеської області поклав чемпіон Європи серед юніорів-2018 веслувальник ФСК «Хімік» Ілля ШАРГОРОДСЬКИЙ, який став срібним призером у складі екіпажа-четвірки на дистанції 500 м. Трохи менше секунди його екіпажу не вистачило для перемоги.

ЮНІОРСЬКІ ЗДОБУТКИ

Серед юніорів відзначився каноїст ФСК «Хімік» Євген СЛАВИНСЬКИЙ, який в парі зі Львом Кірпіком із Запоріжжя став чемпіоном на дистанції 500 м та завоював срібну медаль на «тисячі». У нього непогані шанси, вже на юніорському чемпіонаті України у травні, забронювати місце в збірній України на чемпіонаті Європи в цій віковій категорії.

UkrCup Khimik 11 2

19 квітня. Веслувальник ФСК «Хімік» Євген СЛАВИНСЬКИЙ (справа) зі Львом Кірпіком - переможці Кубку України пам’яті Юлії Рябчинської серед юніорів в «каное-двійці, 500 м». На передньому плані – президент Федерації каное України, голова ФСК «Хімік» Сергій ЧЕРНИШОВ