Одеські шаблісти Олена КРАВАЦЬКА та Андрій ЯГОДКА стали переможцями Кубку України, який відбувається у Черкасах. Останнього разу такий «золотий дубль» наші провідні фехтувальники зробили 7 років тому.

ЧЕМПІОНСЬКЕ ФЕХТУВАННЯ КРАВАЦЬКОЇ

У фіналі Олена КРАВАЦЬКА здобула перемогу над олімпійською чемпіонкою Пекіну-2008 Ольгою Жовнір з Нетішина з рахунком 15:12.

Як відзначив особистий тренер наших провідних спортсменів Олександр ВАСЮТІН, найголовнішу свою перемогу на цьому турнірі Олена здобула у поєдинку за вихід у топ-4 над другим номером збірної України Аліною Комащук, яка зараз знаходиться на 17-му місці в світовому рейтингу»

«Олена вела в рахунку 8:3, суперниця наздогнала (10:10), але кінцівку, завдяки характеру та відмінній фізичній готовності, вирвала все ж так Олена – 15:13», повідомив наставник.

Відзначимо, що у півфіналі одеситка перемогла срібну призерку Олімпіади-2016 киянку Олену Вороніну з рахунком 15:8.

UkrCup 2019 02

«Це моє найкраще фехтування після повернення у великий спорт», - прокоментувала свій переможний виступ Олена КРАВАЦЬКА.

Нагадаємо, що після Олімпіади в Ріо, де Олена стала срібною призеркою, вона взяла декретну відпустку. Після народження сина спортсменка повернулася у фехтування в грудні 2018-го, після чого взяла участь у низці національних та міжнародних змагань».

ПІДТВЕРДЖЕННЯ КЛАСУ

У фіналі змагань серед чоловіків Андрій ЯГОДКА в наднапруженому поєдинку здолав Богдана Платонова з Миколаєва з рахунком 15:14. Відзначимо, що Андрій вже багато років є першим номером української шаблі.

«Фінальний поєдинок розпочав спокійно, повів 13:8. Потім розслабився, отримав серію ударів - 13:12. Повів 14:12. Хотів швидше виграти і відтого пропустив два удари – 14:14. Втім, у вирішальний момент зібрався», - так прокоментував фінальний поєдинок переможець.

UkrCup 2019 01

На шляху до фіналу Андрій здолав Олехандро Розважаєва (15:2), Станіслав Закутного (15:3), Олександра Каракая (15:10), свого напарника по збірній Олексія Стаценка (15:6).

ОЛІМПІЙСЬКІ ЛІЦЕНЗІЇ

І Андрій ЯГОДКА, і Олена КРАВАЦЬКА продовжують боротьбу за олімпійську ліцензію. За тиждень вони візьмуть участь в етапі Кубку світу в Каїрі (15-17 листопада).