Веслувальники южненського ФСК «Хімік» завоювали 19 медалей на особистому чемпіонаті України в Дніпрі (12-15 липня), зокрема 7 золотих, 9 срібних та 3 бронзові. Всього в активі збірної Одеської області 21 медаль.

ДЕНЬ ПЕРШИЙ

Відкрили рахунок медалям Микола Очкур та Юрій Галкін, які у складі екіпажу-четвірки стали чемпіонами на дистанції 1000 м. Ще одну вищу нагороду принесла клубу та Одеській області одна з провідних байдарочниць країни Анастасія Тодорова. Нагорода прогнозована, адже виступала южненська спортсменка у складі найсильнішого екіпажу-четвірки країни. Щоправда, час, котрий показав квартет на дистанції 500 м не дуже високий, навіть при зустрічному вітрі – 1.36,62.

UkrChamp 2018 Khimik 100

ДЕНЬ ДРУГИЙ

Вже в першому заїзді другого дня южненці Кирило Черноморов та Роман Скорик завоювали ще дві найвищі нагороди. Вони піднялися на вищу сходинку п’єдесталу у складі екіпажу-четвірки на новій олімпійській дистанції – 500 м. Щоправда, переможці поступилися за часом квартету бронзових призерів недавнього молодіжного Євро, який посилив Олег Кухарик – 1.22,15 проти 1.21,95. Втім, суперники виступали поза конкурсом, тому чемпіоном України був оголошений екіпаж з двома южненцями у складі. Їхні одноклубники  Юрій Галкін та Микола Очкур були у складі срібного екіпажу, програвши, щоправда, чемпіонам аж 4 (!) секунди.

UkrChamp 2018 Khimik 102

Дві наступні нагороди в скарбничку ФСК «Хімік» приніс багаторазовий призер чемпіонатів Європи та світу Денис Коваленко – він став срібним призером в каное-четвірці та взяв «бронзу» в «одиночці», також на дистанції 500 м.

UkrChamp 2018 Khimik 101

Небезпідставно ми розраховували на перемогу Анастасії Тодорової на дистанції 500 м в екіпажі-двійці з Інною Грищун. І довгий час четверта «двійка» Ріо-2016 лідирувала, але у вирішальний момент не змогла відповісти на ривок Марії Повх з Людмилою Кукліновської. У підсумку – друге місце – читай, поразка, яка, втім, ще більше мотивувала спортсменку на спринт. Відзначимо «бронзу» на дебютному особистому чемпіонаті недавньої учасниці молодіжного Євро Марини Токменінової.

ДЕНЬ ТРЕТІЙ

День розпочався зі «срібла» дуету Юрій Галкін/ Роман Скорик. Щоправда, «золото» вони віддали без боротьби – три секунди програшу чемпіонам (3.29,32 проти 3.26,46). Денна сесія фіналів відкрилася чоловічим спринтом, де одним з фаворитів був Кирило Черноморов. Втім, і тут, що називається, не зрослося. Друге місце що теж рівноцінно поразці для амбіційного южненського байдарочника. 36,81 та 0,15 відставання від чемпіона – Олександра Сенкевича.

А ось Анастасія Тодорова порадувала – вона-таки стала найкращою спринтеркою країни. Трохи програвши старт, вона надолужила прогаяне потужним та рівним проходженням решти дистанції. І першим, хто ії привітав, був саме Кирило Черноморов. Результат 41,06 із солідною перевагою – майже 0,3 секунди – над королевою спринту трьох останніх національних змагань – Марією Кічасовою-Скорик.

UkrChamp 2018 Khimik 109

В заключному виді програми третього дня глядачі змогли побачити в ділі дворазового олімпійського чемпіона Юрія ЧЕБАНА, котрий, як відомо, вже завершив активну кар'єру та другий рік очолює збірну України. Він вирішив виступити в змаганнях каное-четвірок на дистанції 200 м. І в черговий раз став чемпіоном України в компанії з Олександром Голубовим, Володимиром Троцюком і Сергієм Безуглим.

UkrChamp 2018 Khimik 103UkrChamp 2018 Khimik 105

ДЕНЬ ЧЕТВЕРТИЙ

В останній день скарбничка збірної Одеської області поповнилася п’ятьма нагородами. На жаль, не найвищої проби. Три – завоювали спортсмени ФСК «Хімік». Втім, якщо для Кирила Черноморова – друге місце, на цей раз в «двійці», це невдача, то «бронзу» каноїста Борислава Бизу, в такому ж класі човнів, звісно, запишемо  в актив, адже завойована вона на дебютному особистому чемпіонаті. Тим більше, що це був перший виступ Борислава після тривалої перерви в кар’єрі «Срібло» в цьому ж виді – «каное-двійці, 200» - завоювала Марина Токменінова (на фото). Ще дві нагороди завоювали одеські байдарочники Євгеній Чекамов та Вадим Бойчук у складі спринтерської «двійки».

UkrChamp 2018 Khimik 106

ПІДСУМКИ

Найбільш успішно на чемпіонаті України, котрий, як відомо, був відбірковим на чемпіонат світу, виступила байдарочниця Анастасія Тодорова, яка завоювала дві золоті і одну срібну медалі. Також три нагороди в активі Кирила Черноморова та Юрія Галкіна – по одній золотій та дві срібних.

За підсумками чемпіонату «залізну» путівку на чемпіонат світу має лише Анастасія Тодорова. Є шанси потрапити в Португалію і у Кирила Черноморова.

Чемпіонат України. Дніпро. 12-15 липня