Спорт, як відомо, є механізмом, яке заставляє людину віднаходити ресурси, щоб долати перешкоди, зокрема і життєві. Ми можливо б і не дізналися про цього мужнього хлопчину на ім’я Кирило СОКОЛОВ, якщо б не флешмоб відділення НОК України в Одеській області, в якому він бере активну участь. Але справа не в цьому проєкті, а у великій силі спорту, а саме - карате.

АНТОНІНА СОКОЛОВА. РОЗПОВІДЬ ПРО СИНА

Кирило. Кирилу 9 років, десять буде 26 вересня. У нього органічне ураження головного мозку в результаті високого білірубіну - лікарі діангостували затримку психомовного розвитку.

Від народження ми лікувалися, і розвиток був гарний, але в 1 рік і 2 місяці у нього підвищився внутрішньочерепний тиск, що викликало сильний відкат у розвитку. І до півтора року він не тільки не говорив нових слів, а й перестав говорити все, що говорив до цього. Плюс істерики, розлад поведінки...

І тільки після трьох років Кирило почав намагатися щось сказати. Але зверненої мови не було - говорив іменниками і без всякого взаємозв'язку між словами: дерево, будинок, собака, машина. Що бачу те й кажу. Але при цьому не було відповідей «так», чи «ні». Нічого розповісти, пояснити, попросити не міг. Він був як в своєму світі. Ближче до чотирьох років з'явилася перша звернена до мене мова. Про себе говорив в третій особі.

Ми працювали з логопедом-дефектологом, і вона повністю вчила його розмовляти. Показувала його ж пальцем на нього ж і говорила «я», на мене – «мама», потім складніше – «я сиджу», «мама сидить».

А після п’яти років був прорив! Як дамбу прорвало! Пішла мова. Її було багато і вона була вся неправильна. Але вона була. І ми вчилися розуміти, що він хоче сказати!

Довгий час не наважувалися його віддати в спорт, адже він дуже довго погано розумів команди, завжди треба було все дуже докладно, чітко пояснити.

Потім була перша спроба займатися карате, яка закінчилася нічим. А потім нас відправили в звичайну школу. Так інтелект у нього збережений і вчитися він може. В школі він, звісно, відрізнявся від однолітків. Спочатку все було добре, але під кінець першого класу його почали ображати. Сильно.

Карате. І після першого класу вирішили знов віддати його на карате. І так щоб клуб працював влітку.

Нам лікарі завжди радили саме карате, оскільки в цьому виді спорту багато вправ на швидкість реакції, на рівновагу (а це мозочок), мислення і працює все тіло повністю.

У підсумку, ми потрапили (самі того не очікуючи) у великій класний клуб (СК «О-Кан». – пресслужба). З чудовими тренерами.

Йому дуже подобалося, він на тренування летів просто!

Кирило не любить спаринги і бити суперника - для нього це як покарання і з цієї причини, а він вже два роки в клубі, Кирило не вміє давати здачі.

Вірніше, вміє, ще й як! Але не хоче. Боїться зробити боляче!

Йому подобається на тренуваннях, подобається нунчаку.

Він тут знайшов друзів. У клубі діти, які не сміються над ним, ну може іноді, і по-доброму. І не ображають його.

Каже, що йому подобається відпрацьовувати удари. Але на мішку, чи на «фантомі».

Oschepkov SokolovSokolov 02

1. Кирило СОКОЛОВ із своїм тренером Сергієм ОЩЕПКОВИМ. 2. Кирило СОКОЛОВ на клубному турнірі

КАРАТЕ І ЖИТТЯ

Chabanova 2Юлія ЧАБАНОВА, тренер СК «О-Кан»:

- Карате високотехнічний вид спорту – тут складну, точну, чітко задану техніку виконують і руки, і ноги. Плюс реакція – реакція вибору, почуття дистанції і часу – сприяють створенню нових сінопсів і міжнейронних зв’язків. У цьому випадку яскраво включається адаптаційно-компенсаторні системи, покращуючи здатність до навчання, пізнавальну функцію.

Кирилу подобається фантом (бій з умовним суперником. – прессслужба), ката дається складніше, але вже пройшов атестацію на 8 кю. А ось із куміте поки не складається.

Як зазначила мама, на початку було сильно помітна різниця з групою в розумінні та виконанні завдань, а зараз – вона згладилася, Кирило краще розуміє, розуміє багатозадачність: «Раніше плюс були істеричні реакції на негативні події. Зараз вже може приймати небажаний результат».

Завдяки заняттям карате у Кирила намітився чималий прогрес у боротьбі з захворюванням. Він навіть брав участь у конкурсі читців.

Дякуємо, карате!

Дякуємо, спорте!

Флешмоб-конкурс #тренуйсявдомаодеса. Кирило СОКОЛОВ (карате)

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Подписывайтесь на наш канал в


Партнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonline