Управління фізкультури і спорту Одеської облдержадміністрації підбило підсумки 2018-го спортивного року. Колегія відбулася в залі засідань Національного університету «Одеська юридична академія».

ПОЗИТИВНИЙ ПОЧАТОК РОКУ

Перед тим, як безпосередньо підбити підсумки року минулого, голова управління Валентина КОЛЬЧАК відзначила успіхи року, який стартував. Зокрема бронзову медаль борця греко-римського стилю Владлена КОЗЛЮКА (тренер – Ігор МОЇСЕЄВ) на молодіжному чемпіонату Європи.

Крім того, свіженькі посвідчення отримали за підсумками 2018-го: «художниці» Катерина СІНІКА, Олена МОРОЗОВА – вони тепер майстри спорту України, а також спортсмени-інваліди (ураження опорно-рухового апарату), претенденти на участь в Параолімпійських іграх – Олександр ЛИТВИНЕНКО (легка атлетика, МСУМК) та Ірина ШИНКАРЬОВА (настільний теніс, майстер спорту України).

kollegia 008

kollegia 012

kollegia 018

ЗА БАГАТОРІЧНУ ПРАЦЮ

Цінним подарунком – годинником Одеської облдержадміністрації були нагороджені люди, які багато років працюють у сфері спорту - головний бухгалтер управління, начальник відділу Людмила ПІДГУРСЬКА та голова Одеської обласної організації ФСТ «Колос» Тетяна ФЕДОРЕНКОВА

kollegia 057

kollegia 058

ВІДЗНАКА СПОРТИВНИМ ЖУРНАЛІСТАМ

Дуже приємно, що профільне управління ОДА не забуло про представники мас-медіа, від яких, власне, жителі регіону і дізнаються про успіхи наших спортсменів та команд на національній та міжнародній аренах.

Грамотами облдержадміністрації «За багаторічну плідну працю у висвітленні спортивних подій» нагороджені Дмитро БОГОМОЛОВ (ТК «Репортер»), Анатолій МАЗУРЕНКО («Вечірня Одеса»), фотограф Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ («Вечірня Одеса»), Микола АЛЄКСЄЄВ (7 канал, програма «О,Спорт!»), Леонід ФРАНЦЕСКЕВИЧ (Інтернет-сайт «Odessa.online») та Влад ЄФІМОВ, який, власне, і пише ці строки.

kollegia 061

kollegia 064

ЗДОБУТКИ 2018-ГО

Звітуючи про спортивний 2018-й рік голова облспортуправління Валентина КОЛЬЧАК, зокрема пріоритетним напрямком роботи є розвиток олімпійських – літніх та зимових – видів спорту, а саме створення умов для достойного виступу на національних та міжнародній аренах – проведені збори

Серед успіхів в олімпійських видах, зокрема, відзначені успіхи: каратистів Анжеліки ТЕРЛЮГИ та Аніти СЕРЬОГІНОЇ, дзюдоїста Олександра ГОРДІЄНКА, Діани КЛЮЧНИК та Діани ТУВАКБАЄВОЇ у стрибках на батуті, майстра кульової стрільби Анни ІЛЬІНОЇ, баскетболісток Єлизавети МІТІНОЇ та Юлії МУСІЄНКО, борця Владлена КОЗЛЮКА, веслувальника Іллі ШАРГОРОДСЬКОГО

«На виплати щомісячної грошової допомоги кращим спортсменам виділені кошти у розмірі 1 мільйон 400 гривень на рік», - відзначила Валентина Андріївна.

kollegia 029

Вона розповіла, що постійно проводиться моніторинг розвитку видів спорту в Одеській області: «На сьогодні такими видами спорту є: баскетбол (чоловіки), бокс, боротьба вільна, веслування на байдарках та каное, скелелазіння, гандбол (чоловіки), легка атлетика, плавання, стрільба кульова та стендова, карате та інші – всього 20 видів спорту».

«Зі свого боку облдержадміністрація намагається допомагати спортсменам. Не можу сказати, що все ідеально, але виділені, як говорилося вище, кошти на підтримку спортсменів, на розвиток окремих видів спорту», - зазначив в своєму коментарі заступник голову облдержадміністрації Сергій КОЛЕБОШИН.

КОРИСНИЙ ДОСВІД

Після виступу голови облспортуправління слово було надано спортивним працівникам, які розповіли про здобутки своїх організацій, поділилися корисним досвідом в розбудові спортивного руху в Одесі та області, зокрема головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Чорноморської міськради Олена БОРОВСЬКА, 1-й заступник голови Одеської обласної організації ФСТ «Динамо» Ольга ЧЕРКАСОВА – про досвід відновлення спортивної інфраструктури, директор ДЮСШ Балти Сергій КОЛЬЦОВ - про досвід розвитку фізичної культури та спорту в об’єднаних територіальних громадах на прикладі Балтської ОТГ, керівник Лиманської райради ФСТ «Колос» Олександр ТРЕГУБЕНКО - про організацію фізкультурно-спортивної роботи в районі, голова Одеської організації ФСТ «Колос» Тетяна ФЕДОРЕНКОВА - про підсумки роботи з розвитку фізичної культури та спорту в сільській місцевості.

kollegia 071

kollegia 084

ОЛІМПІЙСЬКІ ВИДИ СПОРТУ

Завершилася колегія врученням заслужених нагород згідно рейтингу в олімпійських, неолімпійських видах параолімпійських та видах спорту.

Отже, в найбільш престижній номінації – «олімпійські види спорту» наступні лауреати.

Серед міст області: на першому місці – Южне, на 2-му – Чорноморськ, на 3-му – Ізмаїл.

Серед СДЮШОР та шкіл вищої категорії перемогу здобула СДЮСШОР «Динамо» плавання (директор – Вадим Пенязенко), «срібло» - у КПНЗ «СДЮСШОР ім. Б.Д. Літвака» (директор – Олексій Діберт), «бронза» – КПНЗ «СДЮСШОР «Чорноморець» (директор – Світлана Андрухович).

kollegia 100

kollegia 104

Серед ДЮСШ першої категорії в призовій трійці: КЗ «Обласна дитячо-юнацька спортивна школа із дзюдо та регбі» (директор – Петро Лотішко), обласна ДЮСШ стрільби (директор – Олег Блізнюков), КДЮСШ Чорноморської міської ради (директор – Оксана Демченко)

Серед ДЮСШ міст ІІ категорії та ДЮСШ міст без категорії на першій сходинці умовного п’єдесталу КПНЗ «КДЮСШ № 5» (директор – Андрій Грозний-Фіалковський), далі – КПНЗ «КДЮСШ № 17» (директор – Наталія Матвеєва), КПНЗ «КДЮСШ № 16» (директор - Олена Барабаш)

Серед ДЮСШ об’єднаних територіальних громад перемогла КПНЗ «Вилківська ДЮСШ» (директор – Марія Голубова). Слідом – КПНЗ «КДЮСШ "Авангард» (директор – Микола Мулько ) та ДЮСШ Балти (директор – Сергій Кольцов).

kollegia 122

Серед ДЮСШ районів області другої категорії наступна класифікація: ДЮСШ № 1 Овідіополю (директор – Олександр Усінов), Доброславська района ДЮСШ (директор – Віталій Мірза) та ДЮСШ Болграду (директор – Петро Бааджи)

Серед ДЮСШ районів області, що не мають категорії, пальма першості за Іванівської ДЮСШ (директор – Сергій Латушков), слідом йдуть ДЮСЩ Арцизу (директор – Віталій Мігов) та Кілії (директор – Валентин Скалецький)

НЕОЛІМПІЙСЬКІ ТА ПАРАЛІМПІЙСЬКИ ВИДИ СПОРТУ

Серед міст області на першому місці Южне, на другому – Білгород-Дністровський, на третьому – Чорноморськ .

Серед шкіл вищої та першої категорії призова трійка така: КПНЗ «КДЮСШ № 7» (директор - Володимир Пішенін), КПНЗ «КДЮСШ № 1» (директор – Лілія Бакаленко), ПНЗ «КДЮСШ з шахів та шашок» (директор – Наталія Цибенко)

kollegia 135

kollegia 136

Серед шкіл другої категорії, без категорії та ДЮСШ міст: на 1-му місці – КПНЗ «КДЮСШ № 16» (директор - Олена Барабаш), далі – Білгород-Дністровська ДЮСШ – Надія Логачова) та ДЮСШ з шахів і шашок Чорноморської міської ради (директор – Вадим Білий)

Серед ДЮСШ районів області перемога за ДЮСШ №1 Овідіополю відділу, на 2-му місці – ДЮСШ Арцизу, на 3-му – Кілійська ДЮСШ.

За підсумками обласного рейтингу серед ДЮСШ, в яких розвиваються види спорту осіб з інвалідністю на призових місцях: обласна ДЮСШ стрільби, КПНЗ «КДЮСШ № 6» (директор – Олег Жилкін), Болградська ДЮСШ.

ЗА ПІДГОТОВКУ СПОРТСМЕНІВ ВИСОКОГО КЛАСУ

За багаторічну і плідну працю в підготовці спортсменів високого класу нагороджені президент Федерації каное України, голова ФСК «Хімік» Одеського припортового заводу Сергій ЧЕРНИШОВ, а також президент відокремленого підрозділу Асоціації спортивного танцю України в Одеській області Віктор ПАЛІЙ.

kollegia 149

Також були нагороджені лауреати обласних сільських ігор 2018 року, а також змагань, які проводилися під егідою Асоціацією сільського футболу Одеської області.

Підсумкова колегія управління фізкультури та спорту Одеської ОДА. ФОТО

Прес-служба відділення НОК України в Одеській област

Партнеры:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonline