Сьогодні день народження святкує олімпійська чемпіонка з фехтування на шаблях Олена ХОМРОВА!

В цей день ми бажаємо Олені залишатися завжди на позитиві, кожного відчувати себе щасливою людиною, та згадуємо яскраву кар’єру іменинниці!

ПЕРШІ КРОКИ

Народилася Олена в Миколаєві в спортивній сім’ї: батько – легкоатлет, мама – гандболістка. Мама працювала в спортивній школі з фехтування, а до неї приходила маленька Олена і все чекала, коли їй дозволять займатися цим видом спорту. В десять років нарешті пішла на фехтування. Після двох років занять трохи прихворіла, і шалено не хотіла туди повертатися, але тут вже мама наполягла на поверненні.

У восьмому класі Олена перейшла до спортінтернату, де були й тренування, й уроки. «А, коли поїхала на чемпіонат світу серед кадетів, зрозуміла, що фехтування - це серйозно», - згадувала спортсменка пізніше. – «Хоча, вирушаючи на чемпіонат світу, не дуже-то розуміла, куди і навіщо я їду».

Так само, як і в дитинстві, коли у мами на роботі друкувала на машинці: «Я буду олімпійської чемпіонкою. Я буду чемпіонкою світу», не розуміла сенс цих слів.

МИКОЛАЇВ - ОДЕСА

В один прекрасний день Олені запропонували поступити в одеський Гідромет, а ії тренеру – Анатолію Шлікарю – роботу в спортивній школі. Фехтувальниця погодилася і з того часу на змаганнях представляла дві області – Одеську та Миколаївську.

Вже тоді Олена жила мрією про олімпійську вершину. Думка про Олімпіаду не покидала спортсменку і допомагала рухатися вперед. Навіть у найважчі моменти.

«На передолімпійському зборі в Алушті, - згадувала Олена. - Ми в саме пекло бігали по естакаді. І є там такий підйом, мало не під кутом дев'яносто градусів, на який треба було забігти раз сім. Під кінець сил немає вже ніяких, а я думаю: «Ну ось зараз піднімуся, і виграю Олімпіаду». І тільки на такій ноті добігала до вершини.

ПЕРЕМОЖНА ОЛІМПІАДА

Дебютувала наша героїня на Олімпіаді 9 серпня 2008 року - в особистому турнірі. Здобула дві перемоги, але в третьому раунді – поступилася американці Сейді Джекобсон. Сприйняла Олена цю поразку дуже близько до серця, трохи не заплакавши під час інтерв’ю.

14 серпня – командний турнір, де Україна – срібний призер чемпіонату світу та Європи – вважалися одним з претендентів, якщо не на перемогу, то на медалі точно.

На шляху до фіналу українки впевнено перемогли збірну Росії, а потім і США, у складі тріо призерів особистого турніру на Олімпіаді.

Фінальний поєдинок з господарками змагань – збірною Китаю – став справжньою прикрасою Олімпіади. Українки, програючи до 10-ти очок (3:13, 15:25), проявили сталевий характер та волю до перемоги, зламавши опір китайської команди.

Першою свій поєдинок у складі збірної України виграла саме Олена Хомрова, обігравши суперницю з рахунком 7:5. Відставання скоротилося до шести очок. Але коли одеська шаблістка вийшла на доріжку наступного разу, збірна України поступалася вже вісім очок – 27:35

Вона виграла свій поєдинок 9:5. «-4» перед останнім боєм, на який виходила Ольга Харлан. І вона створила диво, на яке так розраховували всі українські вболівальники, заставивши плакати чи не всю країну. Принаймні, самі шаблістки та їх близькі емоцій не стримували.

45:44 – українські фехтувальниці принесли своїй країни першу золоту медаль на Олімпіаді в Пекіні.

beijing 2008 01 3

Олімпійські чемпіонки Пекіну-2008 (зліва направо): Ольга ЖОВНІР, Олена ХОМРОВА, головний тренер збірної України Вадим ГУТЦАЙТ, Галина ПУНДИК та Ольга ХАРЛАН

ЖИТТЯ ПІСЛЯ ОЛІМПІАДИ

В наступному олімпійському циклі Олена зібрала цілу колекцію нагород світового та європейського рівня. Всього в ії колекції 11 медалей високого міжнародного рівня.

Олена боролася за потрапляння і на Олімпіаду в Лондон, але Ігри в Пекіні залишилися єдиними в ії кар’єрі. Єдиними, незабутніми і переможними.

Ще під час кар’єри Олена одружилася – зі своїм земляком - баскетболістом Сергієм Гладирем. Зараз Олена мама двох дітей. У 2014-му році - народилася дочка Єва, а 2018-му – син, якого назвали Олександром.

Зараз Олена живе тільки сімейними турботами, але в планах – попрацювати на користь фехтування. І, можливо, відкрити свою фехтувальну школу.

Lena 2020Олена ХОМРОВА. Досьє

Заслужений майстер спорту України. Фехтування. Шабля

Спортивне товариство – «Спартак»/ «Динамо».

Народилася 16 травня 1987 року в Миколаєві.

Тренер – Анатолій ШЛІКАР.

Олімпійська чемпіонка 2008 року (командний турнір).

Чемпіонка світу 2009 року.

Срібна призерка чемпіонату світу 2007, 2010, 2012 (всі – командний турнір).

Бронзова призерка чемпіонату світу 2010 року (особистий турнір).

Чемпіонка Європи 2009, 2010рр (обидва рази – командний турнір).

Срібна призерка чемпіонату Європи 2007, 2008, 2011, 2012 (всі – командний турнір).

Бронзова призерка чемпіонату Європи 2005 року (командний турнір).

Бронзова призерка чемпіонату Європи 2007 року (особистий турнір).