Одеські спортсмени завоювали 9 медалей на чемпіонаті України з плавання, який проходив в Броварах з 4 по 7 травня (на фото: Бровари. Спортсмени-медалісти збірної Одеської області на чемпіонаті України з тренерами - зліва направо: тренер Вадим ПЕНЯЗЕНКО, Олексій ГРАБАРОВ, Надія БІЛОВЕНКО, тренерка Олександра КУРБАНОВА, Вадим НАУМЕНКО).

ПІДСУМКИ ЗМАГАНЬ

Збірна Одеської області за підсумком змагань завоювала 4 золоті, 3 срібних і 2 бронзові медалі.

ОСОБИСТІ ДОСЯГНЕННЯ

Провідний плавець Одеської області Вадим НАУМЕНКО (тренер – Олександра КУРБАНОВА), який націлений на виконання олімпійського нормативу, завоював 3 медалі (2 золоті, 1 срібну).

Він переміг на своїй коронній дистанції 200 м комплексом, встановивши при цьому рекорд України (2.00,43), побивши свій же рекорд на 0.05 секунди (2.00,43), але олімпійський норматив (1.57,84) йому не підкорився.

Також Вадим став чемпіоном на дистанції 100 м на спині з результатом (56,17), встановивши особистий рекорд, та завоював срібло на 200-метрівці вільним стилем (1.50,83).

17-річний Олексій ГРАБАРОВ (тренери - Вадим ПЕНЯЗЕНКО, Олександра КУРБАНОВА, Олена РОЩИНА) завоював 4 медалі (2 золоті, 2 срібні). Він став чемпіоном на дистанціях 200 м на спині (2.02,18), 400 м комплексом (4.23,23),  срібним призером - на 200-метрівці комплексом (2.05,33) і 400-метрівці кролем (4.05,10). Відзначимо, що Олексій на 3-х з 4-х медальних дистанцій (окрім 200 м на спині) встановив особисті рекорди.

15-річна Надія БІЛОВЕНКО (тренери – Вадим ПЕНЯЗЕНКО, Олена БУЦЬКО) завоювала бронзу на дистанції 100 м на спині (1.05,97), виконавши при цьому норматив майстра спорту України.

16-річна Катерина КАРАНІКОЛОВА (тренери – Олександра КУРБАНОВА, Ніна БАЖАНОВА) також була третьою - на дистанції 50 м на спині (30,49).

Спортсмени-медалісти представляють ФСТ "Динамо".

ПІДСУМКОВИЙ КОМЕНТАР

Олександра КУРБАНОВА, тренер збірної України і СДЮШОР «Динамо»:

- Як оціните виступ спортсменів?

- Як відмінний. Порадувала сильна половина команди. Для провідних спортсменів Одеської області це не основний старт сезону, але результати, показані на чемпіонаті України, кажуть про те, що ми рухаємось у правильному напрямку.

Дівчатка показали середні результати, є над чим працювати. Найголовніше, що є бажання. Сподіватимемося, що наступний чемпіонат України буде набагато кращим для них.

- Які подальші плани?

- Подальша підготовка, яка, звісно, пов’язана з основними стартами року: у Вадима – це молодіжний чемпіонат Європи (Дублін, 11-13 серпня), у Олексія – юніорський чемпіонат Європи (Белград, 4-9 липня).

15 травня розпочинається тренувальний збір в Дніпрі, після нього на три тижні відправляємося в гори. Далі у Олексія чемпіонат Європи. У Вадима в рамках підготовки запланована у чемпіонаті Литві (20-21 липня, Каунас), потім – основний старт.