Заслужений тренер України з легкої атлетики Євген КАРСАК, який зі штовхальником ядра Романом КОКОШКОМ націлений на Олімпійські ігри-2020, дав інтерв’ю пресслужбі відділення НОК України в Одеській області.

Ми поспілкувалися з наставником після одного з тренувань на стадіоні «Динамо», де в основному працювали над фізичною підготовкою. Втім, з’являлася в руках Романа КОКОШКА і тенісна ракетка.

- Сьогодні у нас був третій день в тижневому циклі тренувань. Це було тренування силового плану, адже ми все ж таки розвиваємо силові показники. Ми не можемо визначити, який у нас період – змагальний, чи підготовчий у звязку з цим коронавірусом, тож упродовж тренування ми робимо проходки наших базових вправ, а також імітаційні рухи, що називається школою.

- Робота з тенісною ракеткою для імітації техніки це ваше ноу-хау?

- Так. Вправи з тенісною ракеткою розвивають балансировку, силу удару – це дуже важливо для такої сильної людини як Роман.

Karsak 01

ОЛІМПІЙСЬКИЙ АЛЬЯНС

- Євгене Валеряновичу, як склався ваш альянс з Романом Кокошком?

- Перед усім, вважаю, що ми за характером один одному підходимо. Мене запропонувала попрацювати з Романом перший тренер Романа – Тетяна Дідик, яку я знав ще як спортсменку. Тетяна Миколаївна, яка працює викладачем у Вінницькому педінституті, довела його до певного рівня, далі передавши Романа мене. Я вийшов з пропозицією взяти його до Одеси на керівництво Одеської обласної організації ФСТ «Динамо». Ми зважили наші можливості, в тому числі в плані таких важливих моментів як проживання та харчування. В підсумку ми запросили Романа в Одесу удосконалювати свою майстерність.

Можу сказати, що, так би мовити, хворий цим бажанням – удосконалюватися, досягати високих спортивних вершин. Це бажання у нього дуже сильне.

Звісно, для досягнення високих результатів, необхідно відповідне забезпечення. Окрім матеріально-технічної бази, це і медичне забезпечення, відновлювальний комплекс, а саме сауна та масаж. Також необхідне і відповідне харчування та певні установки в дієті: Роман харчується п’ять разів на день невеличкими порціями.

НОВА ТЕХНІКА

- Наскільки ви задоволені прогресом Романа?

- Поки що те, що ми планували, а планували ми дуже акуратно – як говорять, 100 разів відміряли перед тим, як відрізати – у нас все виходить. Наша ціль – виконати в наступному році олімпійський норматив, який складає 21,10 м. Це наша найближча велика ціль.

- Ви вирішили змінити техніку штовхання Романа та розпочали роботу над круговим махом. Чому?

- Техніка штовхання – це питання індивідуальне. Ніхто ще довів, який спосіб штовхання краще – лінійний, чи круговий. Круговий мах – це данина моді, він більш доступний. Якщо для лінійного маху відбираються високорослі спортсмени, круговий – доступний спортсменам майже з будь-якою антропометрією. Звісно, спортсмен повинен мати набір якостей, щоб добитися успіху за допомогою такого маху. Наприклад, спортсмен зі слабкою координацією не зможе це виконати. Також силові показники повинні бути на високому рівні. Якщо перенести на важку атлетику, то це вище норми «майстер спорту України».

- Як проходить засвоєння Романом нової техніки?

- На нещодавніх неофіційних змаганнях в режимі онлайн він показав результат 20,16 м. Це його особистий рекорд, який перевищує норматив «майстра спорту України міжнародного класу». У нас маленький стаж в роботі над круговим махом – лише п’ять місяців. Тож 20,16 м дуже сильний результат для такого періоду занять.

ОЛІМПІЙСЬКИЙ НОРМАТИВ

- Перенесення Олімпіади на 2021-й рік, судячи з всього, вам на руку?

- Так. По-перше, є час для підготовки. Те, що ми вже маємо високий тренувальний показник – в районі 20,50 м, дає надію, що ми впораємося з цією задачею. А цей рік ми напевно завершимо в серпні, коли відбудуться три змагання всеукраїнських старти. Потім готуватимемося до зимового сезону та до виконання олімпійського нормативу.

- Чи є календар на наступний сезон?

- Ще ні, але є традиційні національні та міжнародні змагання, які проходять в зимово-весняний період та в яких ми зазвичай беремо участь. Таким чином, ми матимемо 8-10 стартів.

- Тож навесні Роману потрібно буде виконати олімпійський норматив, який лише трохи поступається переможному результату Юрія Білонога на Іграх-2004…

- Так, норматив дуже високий – він вираховується за середнім показником 25-ти кращих результатів в світі за певний період. Рівень світових результатах виріс – розмова за перемогу йде на позначці «22-22,5 метри».

- Чи по силах вашому тандему «зробити» олімпійський норматив?

- Є таке гарне російське прислів’я «Терпение и труд все перетрут». Намагатимемося це зробити. Вважаю, що це можливо.

Karsak 02

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live