На 82-му році пішла з життя майстер спорту СРСР міжнародного класу зі спортивної гімнастики Альбіна ПОДГУРСЬКА.

Podgurskaya Alb 000Народилася Альбіна Федорівна в Тирасполі, де й розпочала займатися спортивною гімнастикою. Закінчила Кишинівський педінститут і з часом її запросили виступати в Одесу. В нашому місті вона виступала за СКА, де тренувалася у Юрія Тихонова

Альбіна Подгурська ставала чемпіонкою Збройних сил СРСР, а в 1962 році у складі збірної СРСР стала переможницею матчевої зустрічі двох найсильніших у 1960-ті роки збірних планети – СРСР – Японія. В тому же році на чемпіонаті СРСР одеситка отримала дуже складну травму руки (відкритий перелом), через що і вибула із гонки за потрапляння в олімпійську збірну на Ігри-1964 в Токіо.

З часом, для відновлення, Альбіна Федорівна перейшла в спортивну акробатику, де також добилася успіху, ставши майстром спорту СРСР – вона виступала в змішаній парі.

За вміння робити неймовірні елементи ії називали трюкачкою. За цю складність ії критикували, говорячи, що за цим шляхом спортивна гімнастика не піде, але саме так і розвивався в подальшому цей вид спорту.

Після завершення спортивної кар’єри Альбіна Федорівна спробувала себе в якості тренера, решту життя присвятивши медицині – вона закінчила Одеський Медін за спеціальністю «хірургія»: працювала лікарем в ФК «Чорноморець», на рибфлоті, Педуніверситеті, Медуніверситеті, а, коли вийшла на пенсію, в ДЮСШ №1.

Спортивна громада Одешини висловлює щирі співчуття ріднім та близьким цієї прекрасної людини.

Прощання з Альбіною ПІДГУРСЬКОЮ відбудеться у середу, о 12.00, за адресою Книжковий провулок, 23.

Podgurskaya Alb 001

Альбіна ПОДГУРСЬКА (ліворуч) під час міжнародного турніру в Токіо

Podgurskaya Alb 004

Podgurskaya Alb 005

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live