Начальниця управління фізкультури і спорту Одеської обласної державної адміністрації Валентина КОЛЬЧАК підбила підсумки роботи установи в 2021-му році.

ЦІЛІ-2021

- Підходячи до планування роботи управління на 2021 рік, ми визначили для себе декілька основних напрямків роботи.

Це, в першу чергу, залучення більшої кількості населення до регулярних занять фізичною культурою і спортом, підвищення рухової активності населення, розбудова спортивної інфраструктури, сприяння в розвитку фізичної культури і спорту в новоутворених громада Одеської області та, звісно, підтримка та розвиток спорту вищих досягнень, пропаганда олімпійського руху та принципів здорового способу життя.

Звісно, значна увага приділялась й протидії поширенню коронавірусу та безпечному проведенню спортивних заходів в умовах карантину.

ПІДСУМКИ-2021

- Оцінюючи нашу роботу впродовж року, перш за все, необхідно звернути увагу на конкретні показники та досягнення регіону.

В 2021 році, завдяки реалізації в Одеській області програмі Президента України «Велике будівництво» та плідній співпраці обласної державної адміністрації, Одеської обласної ради, Мінмолодьспорту, народних депутатів України, територіальних громад та фізкультурно-спортивних організацій, Одещина отримала низку нових сучасних спортивних об’єктів, якими можна пишатись.

Це, звісно, такі об’єкти як Ізмаїльський палац спорту, легкоатлетичний манеж ШВСМ «Олімпієць», спортивний комплекс та стадіон ФСТ «Динамо», низка спортивних майданчиків та стадіонів в Одесі, Біляївці, Усатовому і Граденицях.

Окрім того, в рамках соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України» в Одеській області реалізовано 19 локацій у різних куточках регіону.

Завдяки цьому, ми отримали важливий досвід створення загальнодоступних та інтерактивних спортивних локацій для занять фізичною культурою та плануємо повною мірою використати цей досвід же у 2022 році.

Якщо говорити про стан залучення населення до регулярних занять фізкультурою і спортом, то наразі ми ще підводимо підсумки роботи в громадах області. Водночас вже зараз можна казати про задовільні результати роботи в цьому напрямку, спираючись на певні показники.

Так, наприклад, в 2021 році вперше в умовах нового адміністративно-територіального устрою, спільно з ФСТ «Колос», були проведені Обласні спортивні ігри. До участі вдалося залучити 57 громад області, що можна вважати непоганим показником, враховуючи, що більшість новоутворених підрозділів з питань фізичної культури і спорту органів місцевого самоврядування ще тільки набираються досвіду в цій роботі.

Загалом же, в понад ніж 60-ти громадах області активно розвивається фізична культура і спорт. Активізація роботи в решті громад – одна з наших задач на 2022 рік.

Palats sportu v Izmayili 840x441

Ізмаїльський палац спорту

Palats sportu v Izmayili Zelenskyj

Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ під час візиту до Ізмаїлу

olimp open 01

Оновлений СК "Олімпієць" під час урочистого відкриття

ОЛІМПІЙСЬКІ І ПАРАЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ

- Звісно, всі українські вболівальники спорту пильно спостерігали за успіхами наших збірних на Олімпійських та Паралімпійських іграх в Токіо.

Одещина пишається своїми спортивними героями та їх досягненнями: історичне срібло з карате Анжеліки Терлюги, «золото» у академічному веслуванні Романа Полянського, надзвичайно успішний виступ стрільців-паралімпійців Андрія Дорошенко, Василя Ковальчука, Ірини Щетнік.

Terliuga Morozov

Срібна призерка Олімпійських ігор-2020 Анжеліка ТЕРЛЮГА з тренером Денисом МОРОЗОВИМ

Vshanuvannya 18 08

Kolchak olimpiytsy

paralympic 1

Одеські паралімпійці-2020

Ми, зі свого боку, розуміємо, що без належної підтримки та забезпечення успіх спортсменів на міжнародній арені майже неможливий. Саме тому, починаючи з 2020 року, спортсменам Одеської області – чемпіонам та призерам чемпіонатів та Кубків України, Європи та світу, а також кандидатам на участь в Олімпійських та Паралімпійських іграх в Токіо, з обласного бюджету виплачувалась грошова допомога.

Вперше в історії незалежної України, було запроваджено виплату з обласного бюджету грошової винагороди чемпіонам та призерам Олімпійських та Паралімпійських ігор в Токіо та їх тренерам на суму від 100 до 500 тисяч гривень.

Аналогічні кроки були передбачені в обласній програмі розвитку фізичної культури і спорту на 2022-2024 роки, яка була затверджена обласною радою в грудні.

Вже у травні 2022 року заплановано проведення Дефлімпійських ігор, на яких одеські спортсмени мають гарні шанси вибороти призові місця.

Окрім того, вже розпочалась підготовка до Олімпійських ігор 2024 року в Парижі. Оскільки, через перенесення Олімпіади в Токіо на рік, в нас залишається не так багато часу.

ОЛІМПІЙСЬКІ І НЕОЛІМПІЙСЬКІ ПЕРСПЕКТИВИ

- В Одеській області підростає покоління дуже перспективних молодих спортсменів.

Тільки впродовж 2021 року, за результатами виступів у змаганнях усіх рівнів, 730 спортсменам було присвоєно спортивні розряди, а 131 спортсмен отримав спортивні звання «Майстер спорту України» та «Майстер спорту України міжнародного класу».

Продовжують підготовку та виступи низка досвідчених спортсменів - олімпійців: легкоатлет Роман Кокошко, фехтувальники Андрій Ягодка, Олена Кравацька та Аліна Комащук, борці Владлен Козлюк та Магамед Закарієв, веслувальниця Анастасія Тодорова, представниця стрільби стендової Ірина Маловічко, гарні результати демонструє й молодий плавець Вадим Науменко.

В неолімпійських видах спорту найбільш очікуваною подією 2022 року будуть ХІ Всесвітні ігри в американському Бірмінгемі, до участі у яких готуються каратистки Аніта Серьогіна, Анжеліка Терлюга та Анастасія Степашко, представники таїландського боксу Сергій Куляба, Ігор Любченко, Анатолій Суханов, Шаміль Мустафаєв та інші.

Окрім того, Одещина, яка завжди славилась своєю боксерською школою, має в активі надзвичайно обдарованого та перспективного боксера – чемпіона світу. Я, звісно, говорю про Юрія Захарєєва, який за 2021 рік двічі став чемпіоном світу, спочатку серед молоді, а вже потім як дорослий спортсмен.

До речі, у тренера Захарєєва – Ігоря Юрескула – в обоймі є ще кілька талановитих молодих боксерів, наприклад брати Молодани, які вже демонструють непогані результати.

ТРЕНЕРСЬКІ КАДРИ

- Якщо говорити саме про тренерів, особливо тих, які працюють в комунальних спортивних школах, варто звернути увагу на значний середній вік наших тренерів та недостатню кількість молодих спеціалістів, які обирають професію тренера. Можливо, це пов’язане з державною системою оплати праці тренерів, яка залежить від стажу роботи, спортивного результату, звань та інших показників. Виходить, що молоді тренери не мають достатньої фінансової мотивації та обирають інші професійні напрямки.

Водночас, в регіоні активно розвивається система навчання та підвищення кваліфікації тренерів у закладах вищої освіти та спортивних федераціях. Значна кількість тренерів та керівників спортивних федерацій працюють викладачами в закладах вищої освіти, що позитивно впливає на розвиток видів спорту.

Завдяки тому, що управління присвоює кваліфікаційні категорії тренерам Одеської області, ми можемо об’єктивно оцінити їх роботу. Так, в 2021 році 118 тренерам були присвоєні кваліфікаційні категорії, в тому числі 21 тренер отримав вищу категорію.

Варто зазначити, що управління активно співпрацює з одеськими закладами вищої освіти, наприклад, Південноукраїнським педагогічним інститутом ім. Ушинського, Одеською юридичною академією, Одеською академією харчових технологій.

Суттєвим для розвитку всієї сфери є кваліфікація спеціалістів органів місцевого самоврядування, велика кількість яких тільки розпочали працювати та потребують часу для отримання необхідного досвіду.

Таким чином, ми бачимо, що в цій сфері невирішуваних проблем нема. Проте для сталого розвитку сфери, необхідна консолідація зусиль усіх ланок влади та суспільства.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

за матеріалами сайтуussm.odessa.gov.ua

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live