Увесь світ об’єднався, щоб підтримати Україну у війні з Росією. Вже в понеділок із США відправиться великих вантаж благодійної допомоги українцям (На фото: Уетерфілд. Благодійний вантаж для українців, які потерпають від війни).

Ми поспілкувалися з Галиною МУРАДОВОЮ (на другому фото: З волонтеркою Альбіною ЧЕСЛОЮ. В приміщенні - благодійна допомога для українців) – простою американкою, уродженкою Одеси, яка в ці важкі для нашої країни дні організувала благодійний рух в своєму місті і внесла свою лепту в благодійний рух в США. Як говорить Галина, таких, як вона, зараз в ії країні десятки тисяч, якщо не більше.

Галина – донька знаменитого тренера одеського тренера з фігурного катання Галини ЗМІЄВСЬКОЇ. Вона постійно живе в США з 1994 року, зараз у Фармінгтоні, передмісті Хартфорду – столиці штату Коннектикут. Працює Галина перукарем у власному салоні. Ми з нею поспілкувалися глибоким американським вечором четверга, коли Україна просипалася – розпочинався дев’ятий день війни, як би це жорстоко не лунало для Європи 21-го століття.

USA help 03

- Галино, який відклик в серцях американців знаходять події, що відбуваються зараз в Україні?

- Американці беззастережно підтримують український народ. Всі в шоці від того, що відбувається в країні. Не тільки емігранти із України і інших республік колишнього СРСР, але й корінні американці. Вони і телефонують, і пишуть, і матеріально допомагають. У зв’язку з подіями я створила зовсім маленьку організацію, щоб якось допомогти українцям. Але я навіть не уявляла, що буде такий відклик від людей – постійно телефонують і приносять гроші і речі – памперси, різноманітні медичні засоби і таке інше. І завтра, в п’ятницю, цілий день люди будуть приходити з допомогою для України.

Ось, наприклад, вчора, коли шукала в крамниці необхідні речі для відправки, до мене підійшли дві жінки-продавчині – видно, що зовсім небагаті, і передали гроші: одна дала десять доларів, інша – двадцять. І це зовсім чужі мені люди: «Будь ласка, купить щось необхідне від нас». Всі дуже хочуть допомогти. Те, що відбувається в Україні, за межею розуміння, це щось нелюдське. Як таке могло трапитися в центрі Європи, в 21-му столітті??? Як!!!??? Це просто одні сльози.

- Наскільки було складно було організувати відправлення допомоги?

- Спочатку ми пробували це зробити за схемою «люди – людям», але в даній ситуації це не працює, треба діяти через великі організації, які мають дозвіл на таку діяльність, все має бути цілеспрямовано і організовано.

Враховуючи, що ми робимо це вперше, дуже важливо, що наша допомога пішла в правильні, так би мовити, руки. Вийшла на дві компанії: наша місцева організація «Майдан Юнайтед», яка була створена місцевими жінками ще вісім років тому, коли відбувся другий Майдан, і велика компанія «United Ukrainian American relief», яка вже багато років допомагає мешканцям України.

USA help 03

Найближчим часом із США відправляються спеціальний літак з благодійною допомогою. У компанії, яка цим займається, є спеціальний лист, де вказано, що можна і що необхідно відправляти, зокрема спеціальні медичні засоби, які проста людина не зможе придбати. Тільки через організацію. Ми це зробили через «Майдан Юнайтед». Це молоді дівчата, які мають бажання допомагати і вміють це робити. Закуповуємо памперси, светри, ковдри, дитячі речі, все, що необхідне в таких умовах. У п’ятницю ми відправляємо першу нашу гуманітарну допомогу. Але цього замало. Відправлятимемо ще й ще. Ми бачимо, що відбувається зараз в Україні, і ми розуміємо, що допомога буде необхідна ще довго. Треба взятися і всім миром допомагати. Мешканці Фармінгтону за всіма каналами зв’язку звертаються до мене, щоб надати допомогу для України.

- Такий відклик на події в Україні по всій країні?

- Та-ак! По всіх штатах. Всі, хто хоч трохи стежить за новинами, всім серцем за Україну. Я просто це бачу.

- Чи є у вас родичі, близькі люди в Україні?

- Так, звісно. Однієї з них прийшлося тікати, коли пролунали перші вибухи – вона з маленькою дитиною поїхала в Румунію. Також в Одесі живуть тьотя з дядею. В Києві, як ви знаєте, Вітя Петренко, а в Харкові – моя двоюрідна сестра. Тож серце не на місці, самі розумієте. Взагалі, постійно тримаю зв'язок з тими, кім знайома, дізнаюсь, як вони.

Неможливо зі спокійним серцем дивитися ці жахливі новини з України, тому вирішила організувати цю допомогу, тим більше, що чимало американців мають таке бажання. Цю роботу організувала зі своєю подругою, уродженкою Львову Альбіною Чеслою. Наша посилка із Фармінгтону в понеділок відправляється із США в столицю Польщі Варшаву, звідки вже в Україну. Це спеціальний літак зі гуманітарною допомогою для українців, які потерпають від війни в країні, де народилася я, моя сестра і мої батьки.

- Галино, кілька слів про себе…

- Вперше я поїхала в США з мамою, коли мені було п'ятнадцять, але потім повернулася і закінчувала школу саме тут – я вчилася в 25-й школі, що неподалік від «Крижинки», як ви мабуть, знаєте. Але потім, в 1994-му році, вже остаточно поїхала до Америки. Зараз працюю у власному салоні. Маю двох дітлахів: донці чотирнадцять, а сину влітку буде шістнадцять.

Я фігурним катанням не займалася – за фізичними даними не підходила, а ось моя старша сестра Ніна залишилася в цьому виді спорту і працює зараз хореографом.

До речі, Ніна зібрала гуманітарну допомогу в Нью-Йорку, де вона живе – це також буде відправлене рейсом на Варшаву, в понеділок. Можливо, повторююся, ці трагічні події знайшли відклик у багатьох людей в США. Що й говорити, якщо люди, котрих я не бачила багато років, телефонують і питають про моїх родичів в Україні. Одна американка надіслала кошти, щоб я придбала необхідні речі, сказавши: «Частина грошей від моїх дітлахів, які також хочуть допомогти своїм українським ровесникам». А в місті Уетерфілд, неподалік, від Фармінгтону, велика українська діаспора теж відправляє допомогу в Україну найближчим рейсом. Ось так…

Ми про вас постійно думаємо, підтримуємо. Мама постійно дивиться новини, кожного дня телефонує до Харкова, де в неї живе племінниця. Ми молимося, щоб цей жах якнайшвидше закінчився.

- Дякуємо вам, Галино, і всім американцям за таку потужну підтримку…

USA help 03

USA help 03

Уетерфілд. Представники української діаспори збирають благодійний вантаж для українців

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live