23 березня Одеса простилася з Віктором ПОЛЯКОВИМ – заслуженим тренером СРСР з веслування, тренером дворазового олімпійського чемпіона Сергія ПЕТРЕНКА. Він пішов з життя 22-го березня на 81-му році.

Petrenko champion 1976 2

Віктор Павлович був останнім з плеяди легендарних одеських наставників з веслування, в яку також входили Євген ЛЕСЯК (1929-2017), Геннадій ДЬЯЧЕНКО (1937-2010) і Вячеслав СОРОКІН (1939-2018).

Petrenko champion 1976 2

Легендарні одеські наставники з веслування (зліва направо): Вячеслав СОРОКІН, Геннадій ДЬЯЧЕНКО, Євген ЛЕСЯК, Віктор ПОЛЯКОВ.

Віктор ПОЛЯКОВ розпочав свою тренерську кар’єру в ДЮСШ-6, в 1966-му році, за запрошенням свого наставника Євгена ЛЕСЯКА, коли ще сам змагався і вчився – в Педуніверситеті (тоді – Педіні).

На початку 70-х до Віктора Павловича, який тоді працював вже в «Локомотиві», перейшла група юних спортсменів, серед яких був і Сергій ПЕТРЕНКО. Їх передав колезі тренер ще одного дворазового олімпійського чемпіона – Юрія ЧЕБАНА – Вячеслав СОРОКІН, коли їхав на роботу в Молдавії.

І успіхи не заставили себе чекати: вже 1973-му перемога на юніорському чемпіонаті світу, далі – дві поспіль золоті медалі вже дорослого чемпіонату світу, а вже в 1976-му – золотий дубль на Олімпійських іграх в Монреалі. А йому ще не було й 20-ти років.

Всього за свою кар’єру Сергій ПЕТРЕНКО завоював 11 медалей на Олімпійських іграх і чемпіонатах світу.

Petrenko champion 1976 2

Віктор ПОЛЯКОВ із Сергієм ПЕТРЕНКОМ на вшануванні після перемоги на Олімпійських іграх-1976.

Всього Віктор Павлович підготував більше 20-ти майстрів спорту та майстрів спорту міжнародного класу, а також один заслужений майстер спорту України.

З 1972 по 1986-й роки він входив до числа кращих тренерів з веслування на байдарках та каное УРСР та СРСР, нагороджений Державним Комітетом спорту СРСР пам'ятним годинником як кращий тренер Держкомспорту СРСР.

Похований Віктор ПОЛЯКОВ на Таїровському кладовищі.

Відділення НОК України в Одеській області висловлює співчуття рідним і близьким покійного.

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live