Дворазова олімпійська чемпіонка, вихованка одеської СДЮШОР СКА Тетяна ГУЦУ включена до Міжнародного залу слави гімнастики. Про це повідомив офіційний сайт організації.

ЗАСЛУЖЕНА НАГОРОДА

Церемонія відбудеться 4 червня в Оклахомі, де знаходиться зал слави.

«Чесно кажучи, я розплакалася, коли голова Залу слави Барт Коннер зателефонував і повідомив мені про це», - розповіла спортсменка в коментарі для пресслужби відділення НОК України в Одеській області.

«Дуже пишаюсь тим, що так оцінили мої досягнення», - відзначила Тетяна.

Gutsu medals

МІСЦЕ В ІСТОРІЇ

Тетяна ГУЦУ стала п’ятою представницею української гімнастики, яка удостоєна такої честі. Раніше до Міжнародного залу славу були включені олімпійські чемпіони Лілія Подкопаєва (2008), Віктор Чукарін (2009), Ігор Коробчинський (2016) і Тетяна Лисенко (2016).

Також в 2022-му році в зал слави будуть включені олімпійський чемпіон Фабіан Хамбюхен (Німеччина), срібний призер Олімпійських ігор Челсі Меммел (США), 5-разова призерка Олімпійських ігор, включаючи три золоті медалі Каталіна Понор (Румунія).

БЛИСКУЧА І БЛИСКАВИЧНА. КАР’ЄРА ТЕТЯНИ ГУЦУ

Всі свої нагороди, а їх у неї аж 22-і, якщо враховувати головні національні змагання, а також найкрупніші міжнародні старти – Тетяна завоювала упродовж лише трьох років – в період від 14-ти до 16-ти років.

У 1989 році на молодіжному чемпіонаті Європи в Мадриді вихованка сімейного тренерського дуету Таміла Євдокімова - Віктор Дикий перемогла не тільки в багатоборстві, а й на всіх 4-х снарядах. І це відкрило їй шлях у національну збірну СРСР

За два роки вона завоювала одну золоту та дві срібних медалі чемпіонату світу, в наступному році - становиться дворазовою чемпіонкою Європи та відправляється на свою першу Олімпіаду.

Gutsu Barcelona 1

Свою першу золоту олімпійську нагороду 28 липня 1992 року в Барселоні Тетяна Гуцу завоювала – в командній першості. Але радість від перемоги затьмарюється падінням з колоди, яке відкинуло ії на четверте місце в команді і тим самим поставило шлагбаум перед виступом у фіналі абсолютної першості. І не було б щастя, але нещастя допомогло. Травмувалася Роза Галієва, яка мала третій результат. Одеситка використала свій шанс на всі 100!

30 липня стало по-справжньому Тетяниним днем на Олімпіаді в Барселоні. Вона видряпала свою головну олімпійську перемогу в останньому виді програми – опорному стрибку. Перемогу ціною в 12 тисячних бали! На честь ії перемогу був піднятий прапор України, але звучав гімн СРСР. Тоді, нагадаємо, на Іграх виступала об’єднана команда СНД, а потім кожна з республік пішла своїм шляхом.

Але незабаром після Ігор в Барселоні Тетяна несподівано закінчила кар’єру.

Ії запросили в США на відкриття гімнастичної школи. Вона поїхала і залишилася там. Разом з українськими тренерами відкрила школу в Новому Орлеані. Згодом - Академію свого імені.

МІЖНАРОДНИЙ ЗАЛ СЛАВИ ГІМНАСТИКИ

Міжнародний зал слави гімнастики - зал слави гімнастики, розташований в Оклахома-Сіті (США), присвячений досягненням та вкладам найбільших світових спортсменів, тренерів та авторитетів у спортивній гімнастиці.

Спочатку був заснований у 1972 році Френком Уеллсом з Національної гімнастичної клініки, і до нього входила лише одна людина Ольга Корбут. Закрився у середині 1970-х років.

Сучасний зал слави гімнастики був заснований в 1986 році Гленном Сундбю, видавцем міжнародного журналу Gymnast (International Gymnast Magazine). Спочатку розташовувався в місті Ошенсайд, штат Каліфорнія, потім був перенесений в 1997 в Оклахома-Сіті. Розташований зал слави в музеї Science Museum Oklahoma, який раніше називався «Omniplex»

Gutsu 2Тетяна ГУЦУ. Досьє

Заслужений майстер спорту СРСР. Спортивна гімнастика

Народилася 5 вересня 1976 року в Одесі.

Перший тренер – Микола ДОРОШЕНКО.

Тренери - Таміла ЄВДОКИМОВА, Віктор ДИКИЙ.

Дворазова чемпіонка Олімпійських ігор 1992 року (абсолютна першість, командна першість).

Срібний призер Олімпійських ігор 1992 року (бруси).

Бронзовий призер Олімпійських ігор 1992 року (вільні вправи).

Чемпіонка світу 1991 роки (командна першість).

Срібний призер чемпіонату світу 1991 роки (бруси, колода)

Чемпіонка Європи 1992 року (абсолютна першість, бруси, опорний стрибок).

Срібний призер чемпіонату Європи 1992 року (колода).

Бронзовий призер чемпіонату Європи 1992 року (вільні вправи).

Чемпіонка СРСР 1991 року (абсолютна першість, бруси).

Чемпіонка СНД 1992 року (опорний стрибок; бруси; колоду).

Володарка Кубка СРСР 1991 року і СНД 1992 року (абсолютна першість).

Срібний призер чемпіонату СРСР і Кубка СРСР 1990 року (абсолютна першість).

Срібний призер чемпіонату СРСР 1991 роки (опорний стрибок, вільні вправи).

Срібний призер чемпіонату СРСР 1990 року (вільні вправи)

Срібний призер чемпіонату СНД 1992 роки (вільні вправи).

В даний час живе в США. Працює дитячим тренером у власній Академії гімнастики, яка базується у Фармінгтон-Хіллс (штат Мічіган).

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live