Представники Одеської області отримали нагороди Національного олімпійського комітету України за підсумками національних конкурсів фотографів та журналістів (на фото: Лауреати конкурсів НОК України-2021 фотографи Юрій МАКАЛІС, Євгенія АНДРІЄВСЬКА, Олександр ЛЕСІК і журналіст Леонід ФРАНЦЕСКЕВИЧ з головою відділення, олімпійським чемпіоном Миколою МІЛЬЧЕВИМ).

НАГОРОДИ ЗНАЙШЛИ ГЕРОЇВ

Голова відділення НОК України в Одеській області Микола МІЛЬЧЕВ нагородив представників Одеської області, які стали лауреатами національних конкурсів НОК України 2021 року: Євгенію АНДРІЄВСЬКУ, Олександра ЛЕСИКА, Юрія МАКАЛІСА і Леоніда ФРАНЦЕСКЕВИЧА, який увійшов в числа кращих XXI Всеукраїнського конкурсу спортивних журналістів «Україна олімпійська». Перші троє стали лауреатами Всеукраїнського конкурсу спортивної фотографії.

Нагородження відбулося у понеділок, 9 січня, в офісі відділення НОК України в Одеській області в присутності колег – інших спортивних журналістів, які у свою чергу отримали від олімпійського осередку Одещини новорічні сувеніри.

Після завершення Микола МІЛЬЧЕВ обмінявся з журналістами думками щодо стану справ в українському, зокрема в одеському спорті. Вийшла доволі цікава розмова, зійшлися на тому, що зустрічатися треба частіше.

NOC Trophets 06

9 січня 2023 року. Одеса. Офіс відділення НОК України в Одеській області (зліва направо): заступник голови відділення Влад ЄФІМОВ, фотографи Юрій МАКАЛІС і Євгенія АНДРІЄВСЬКА, спортивний журналіст Дмитро БОГОМОЛОВ, голова відділення Микола МІЛЬЧЕВ, спортивні журналісти Леонід ФРАНЦЕСКЕВИЧ і Віталій ХЕМІЙ, фотограф Олександр ЛЕСІК.

NOC Trophets 06

9 січня 2023 року. Одеса. Офіс відділення НОК України в Одеській області. Розмова на актуальні теми

П’ЄДЕСТАЛ ФОТОГРАФІВ

Так вийшло, що одесити завоювали повний комплект «медалей» у конкурсі фотографів.

37-річна домогосподарка Євгенія АНДРІЄВСЬКА стала переможницею конкурсу в категорії «аматорів». Вона захопилася фотографією після народження дитини і, що цікаво, на переможному фото були саме ії чоловік із сином, які здійснюють пробіжку берегом моря.

«Мене дуже здивувало, що ця фотографія стане переможницею. Абсолютно не розраховувала на це. Втім, ця нагорода стала для мене відмінним стимулом для подальших занять фотографією, і я із задоволенням продовжую ловити моменти», - розповіла Євгенія на заході.

Євгенія - кандидат економічних наук, до вересня минулого року викладала в Одеському національному економічному університеті, зараз займається вихованням сина, який пішов у перший клас.

foto konkurs 02

foto konkurs 02

Срібло у відомого спортивного фотографа Олександр ЛЕСІК в категорії «Професіонали». Він взяв в руки фотоапарат 54 року тому («Київ 4-А з далекоміром) і вже тоді однією з основних тем став спорт. Сам майстер спорту СРСР із сучасного п’ятиборства останні 18 років дуже активно займається спортивною фотографією: в об’єктив нашого лауреата потрапляли футбол, баскетбол, волейбол, регбі, футзал, карате і багато інших видів спорту.

NOC Trophets 02

NOC Trophets 02

На 3-му місці серед аматорів – Юрій МАКАЛІС, який давно взяв в руки фотокамери, а головною темою його робот є велоспорт – всі змагання, які відбуваються в Одесі та околицях, знаходять відображення в його фотографіях, хоча лауреатом нинішнього конкурсу став футволей – фото було зроблено з квадрокоптера під час«Ukrainian Beach Games 2021». В 2022-му Юрій увійшов в число претендентів на перемогу в міжнародному конкурсі спортивної фотографії на тему велоспорту пам’яті Марка Гюнтера в категорії «Аматори».

NOC Trophets 02

NOC Trophets 02

Відзначимо, що лауреатів конкурсу визначало фахове журі, до складу якого увійшли імениті фотожурналісти, відомі олімпійці та спортивні фахівці.

КРАЩІ ЖУРНАЛІСТИ

36-річний Леонід ФРАНЦЕСКЕВИЧ, який в 2022-му відзначив 20-річчя творчої діяльності, став лауреатом XXI Всеукраїнського конкурсу спортивних журналістів «Україна олімпійська» в найпрестижнішій номінації – «Найкращий журналіст». Він досяг цієї вершини як редактор спортивних новин інтернет-видання «Odessa.online» і автор радіо/телепрограми «Спортивна п’ятниця з Леонідом Францескевичем», яка виходила впритул до початку війни упродовж двох років.

Відзначимо, за підсумками 2020-го року Леонід відзначився в двох номінаціях: «Найкраща циклічна спортивна радіопрограма» (програма - «Спортивна п’ятниця») і «Найкраще електронне видання (відділ спорту) - сайт новин «Odessa.online», де рубрика «Спорт» почала працювати з першого дня існування ресурсу (з лютого 2018 року).

NOC Trophets 04

NOC Trophets 04

СЕРЕД НОМІНАНТІВ

Крім того, відділення НОК України в Одеській області висунуло представників регіону і в інших номінаціях національного конкурсу 2021-го року:

– програму «Олімпійські хроніки» (телеканал «Odesa.LIVE», ведучий Дмитро Богомолов, редактор – Ольга Баклаженко) в номінації «За найкраще висвітлення участі українських спортсменів в ХХХІІ літніх Олімпійських іграх в м. Токіо (Японія)»;

- знімальну групу програми «Цілком спортивно» (телестудія «МиГ», Южне), яка виходить з 2001 року, у складі: Ірини Ботнар (журналіст, ведуча, завідувачка відділу спортивних програм), Вадима Светличного, Ігоря Полуботька, Олега Вегеріна (оператори), Анастасії Полікарпової, Альони Москалюк (монтажери) в номінації «Найкраща циклічна спортивна телепрограма».

Відзначимо, що у 2022-му році всеукраїнські конкурси фотографів і журналістів не проводилися.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live