Вихованець обласної ДЮСШ кульової стрільби Іван ТКАЛЕНКО, як нещодавно став чемпіоном України зі стрільби з пневматичної гвинтівки, дав розгорнуте інтерв’ю пресслужбі відділення НОК України.

Розпочали з теми чемпіонату України, де Іван ТКАЛЕНКО (тренери – Ірина ВИНОГРАДОВА, Світлана СКАЧКО), у фінальному матчі з мінімальною перевагою переміг минулорічного чемпіона світу Сергія Куліша із Черкас – 16:14.

Ця перемога стала відмінним подарунком для Івана на 18-й день народження, який він відзначив 18 лютого.

- Адреналін перед стартом фінальної вісімки, звісно, був неймовірним, - пригадав події чемпіонату України одеський стрілок. – Дуже хотілося перемогти, адже це перший чемпіонат України в календарному році і тому доволі важливий для участі в міжнародних стартах. Початок провів дуже потужно, вийшов відразу на перше місце, що надало мені неабиякої впевненості в своїх силах. Потім Сергій Куліш обігнав мене, але друге місце я зберіг. Тож мене чекав головний поєдинок чемпіонату – за золоту медаль. Увесь фінал стріляв на злості, з думками про медаль. Такий був настрій.

- Такі думки не заважають?

- Я б казав, навпаки: допомагають. Складніше, коли ці емоції тиснуть зсередини. А коли вони ззовні, коли ти їх виплескуєш, це дуже допомагає стріляти.

Але у фінальній сутичці, коли кожний постріл може стати вирішальним, це зайве. У фіналі я в один моменти я лідирував 12:4, потім Куліш мені наздогнав – 12:12. Далі 14:14. І все вирішувалося в останньому пострілі. Мені просто…

- … пощастило?

- Пощастило, чи ні, складно сказати. Я зробив останній постріл першим. Влучив 10,4. Ну, думаю: «Все! Програв!». Положив гвинтівку не стіл. Дивлюся на табло… 10,2 у суперника! Виграв!

- Які емоції були в той момент?

- Емоції дуже сильні. В минулому році я взимку став другим у «пневматиці». А зараз виграв. Тим більше у призера Олімпійських ігор. Це, можна казати, надає крила.

- Це знакова перемога для вас?

- Так. У нас, як по мене, чемпіонат України котирується навіть вище, ніж чемпіонат Європи, адже в ньому беруть участь переможці і призери світових і європейських чемпіонатів різних років. Тому це дуже значуще досягнення для мене. В кар’єрі я б поставив його на друге місце після срібла чемпіонату світу серед юніорів.

- Що сказав Сергій Куліш після вашої перемоги?

- Привітав. Зі словами: «Ну ти, хлопче, даєш!»

Інтерв’ю із Іваном ТКАЛЕНКОМ в повному обсязі – найближчим часом на нашому сайті.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live