Дворазовий олімпійський чемпіон з веслування Юрій ЧЕБАН увійшов у комісію атлетів НОК України за підсумками ІV звітно-виборчою  Асамблеї атлетів. Оновлений склад комісії обраний на 2018-2022 роки.

Також до складу дорадчого органу НОК увійшли: Ілля Кваша (стрибки у воду), Андрій Говоров (плавання), Анна Різатдінова (художня гімнастика), Ольга Саладуха (легка атлетика), Олена Костевич (стрільба кульова), Дмитро Кірпулянський (сучасне п'ятиборство), Георгій Зантарая (дзюдо), Дмитро Мицак (гірськолижний спорт) та Ірина Варвинець (біатлон).

Вже найближчим часом Комісія атлетів НОК проведе своє перше засідання, на якому буде обрано її голову та окреслений план роботи на наступний рік.

Раніше комісію атлетів очолювала вихованка одеської легкої атлетики бронзовий призер Олімпійських ігор Олена ГОВОРОВА.

atlety 02

ЦІЛІ ТА ЗАДАЧІ КОМІСІЇ АТЛЕТІВ

Під час свого звернення до українських атлетів на Асамблеї президент НОК України Сергій Бубка розповів про сучасні світові тенденції та ініціативи щодо підвищення ролі спортсменів в міжнародному олімпійському русі, наголосивши: «Атлет – це ключова фігура олімпійського руху та спорту й його роль повинна бути провідною не тільки на спортивних аренах, а й поза їх межами. Голос атлетів має бути почутим, спортсмени мають впливати на прийняття стратегічних рішень щодо подальшого розвитку спорту, адже вони як ніхто інший на власному досвіді знають різні нюанси і тонкощі. Приємно, що Комісія атлетів НОК України веде активну діяльність в цьому напрямку, спортсмени займають активу соціальну позицію, долучаючись до різноманітних олімпійських проектів та акцій Олімпійського комітету».

Сергій Бубка щиро подякував нинішньому складу Комісії та особисто її голові Олені Говоровій, побажавши новому складу злагодженої та продуктивної роботи.

Він вручив членам Комісії атлетів нагороди, подяки та пам'ятні подарунки від НОК України.

ЩО ЗРОБЛЕНО

Олена Говорова прозвітувала про діяльність Комісії. «Комісія атлетів – це команда, яка повинна доносити ваші думки, ідеї, проблеми до керівного органу федерації. Члени Комісії повинні чути одне одного і тоді багато питань вирішується в позитивному напрямку. Приємно, що за ці роки нам вдалося зробити дуже багато цікавого та корисного», - сказала вона й розповіла про чудові програми, які були реалізовані Комісією. Зокрема, це активна співпраця з Комісією атлетів МОК, ініціативи щодо поліпшення соціального захисту та забезпечення спортивної діяльності атлетів, проведення соціальних акцій з фондами допомоги онкохворим дітям «Краб» і «Набат», впровадження проекту Sportcfmp & more та багато іншого.

atlety 03atlety 01

На заході спортсмени разом з президентом Олімпійської академії України Марією Булатовою та з українськими атлетами, які входять до складу різних міжнародних спортивних комісій, а саме: Ольгою Харлан, Дмитром Мицаком, Дмитром Кірпулянським, Вірою Передерій обговорили важливі теми щодо олімпійських цінностей, захисту атлетів, участі спортсменів у громадських акціях та соціальних проектах, освітніх проектів Міжнародного Олімпійського Комітету, платформи Athlete 365, проблем пост-кар'єри та адаптації атлетів, основних засад поведінки спортсменів з антуражем - тренерами, лікарями, агентами, пресою, спонсорами та партнерами і багато інших важливих питань.

НОВИЙ СКЛАД КОМІСІЇ

Присутні 69 делегатів від національних Федерацій обрали 10 спортсменів, які увійшли у новий склад Комісії. Згідно з положенням про Комісію атлетів НОК України це 8 атлетів від літніх та 2 від зимових видів спорту, які на час їх обрання досягли 16-ти річного віку та брали участь в Іграх Олімпіади або зимових Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи протягом останніх чотирьох років. Для забезпечення широкого представництва видів спорту в Комісії від одного виду спорту може обиратись не більше, ніж 1 атлет. Також автоматично у Комісію увійдуть атлети, які є членами міжнародних та європейських комісій та президент Асоціації олімпійців України.

Відповідно до міжнародної практики, для рівномірного представлення видів спорту, гендерної рівності ще до 7 атлетів можуть бути обрані до складу Комісії за поданням президента НОК України.

За інформацією сайту НОК України

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live