20 січня день народження відзначає бронзовий призер Олімпійських ігор 2006 року одеський фігурист Руслан ГОНЧАРОВ! В Турині він піднявся на п’єдестал разом з Оленою ГРУШИНОЮ у змаганнях в танцях на льоду. Наші щирі вітання уславленному фігуристу!

ПЕРШІ КРОКИ

Goncharov det 2Розпочинав Руслан займатися фігурним катання на ковзанці «Крижинка», що на Черемушках. Це було на рубежі 70-80-х років минулого сторіччя, коли в країні, і в Одесі в тому числі, був бум фігурного катання. Руслан, який любив ігрові види спорту, взагалі, хотів займатися хокеєм. Але мама схитрувала і зі словами: «Будеш добре кататися, я тебе на хокей віддам», привела сина на «Крижинку», яка знаходилася буквально в 50-ти метрах від дому.

Гончаров почав кататися у шість років. Спочатку він був одиночником, але став занадто високим і перейшов на танці на льоду, коли йому було 13 років. Спочатку він катався з в парі із Еленорою Гріцай, але партнерство закінчилося через проблеми зі здоров'ям і…

З ОЛЕНОЮ ГРУШИНОЮ

… другою партнеркою стала Олена Грушина, яка займалася у тій же школі. Олену, як і Руслан, в одиночному катанні, запросив в танцювальну групу Олександр Тумановський.

Вони стали в пару в 1989 році, а три роки по тому одесити фінішували четвертими на чемпіонаті світу серед юніорів.

В 1994 році Руслан Гончаров з Оленою Грушиною дебютували на чемпіонаті світу та вперше відчули напругу такого великого змагання. А наступного року одружилися.

Gru Goncharov 1994

Крок за кроком вони рухалися до своєї мрії, спочатку на рідній кризі Палацу спорту, а з 1997-го, коли великий лід був закритий, стали працювати в США, звісно, представляючи Україну.

Путівку у великий спорт Олені Грушиній та Руслану Гончарову дав Олександр Тумановський, а в Америці одесити стали працювати у олімпійських чемпіонів Наталії Лінічук та Геннадія Карпоносова, з якими в перший раз виступили на Олімпійських іграх. В Нагано вони стали п’ятнадцятими.

Після наступної Олімпіади, де одесити просунулися на шість позицій вгору, вони стали працювати зі знаменитою Тетяною Тарасовою.

Втім, не вона привела одеситів на олімпійський п’єдестал. Це зробив Микола Морозов, який зробив ставку саме на одеський дует.

В 2004-му Олена Грушина та Руслан Гончаров вперше піднялися на європейський п’єдестал. В тому ж році у них були шанси стати призерами і світового чемпіонату.

podium Euro2004

Не пощастило. Лише одним суддівським голосом одесити програли тоді німецькій парі. Але наступного року таки добилися свого. «Бронза» світової першості стала заслуженою нагородою за упорну працю.

«БРОНЗОВИЙ» ТУРИН

Найважливішій танець у своєму житті вони виконали 20 лютого 2006 року – на своїх третії Олімпійських іграх.

Olena GrushynaRuslan Goncharov 2006 2

Довільна програма під композицію Пітера Габриеля «The Feeling Begins» вивела одеситів на проміжне перше місце. Залишалося виступити чотирьом парам, кожна з яких могла випередити одеситів. Це вдалося зробити лише російському дуету та американцям. Лише 21 сота бала відділила Олену та Руслана від олімпійського «срібла». Але відчували себе абсолютно щасливими і на третій сходинці. Олімпійська мрія стала реальністю.

olympic podium 2006 4

ПІСЛЯ ТУРИНУ

Невдовзі після Олімпіади життєві шляхи фігуристів розійшлися. Олена одружилася та народила двох доньок.

Наш іменинник в даний час довгий час був учасником численних льодових шоу, в 2016-му році брав участь в святковому відкритті «великого льоду» в Одесі – в Палаці спорту, де сам колись займався фігурним катанням. Зараз Руслан працює тренером в Америці.

Руслан ГОНЧАРОВ. Досьє

Заслужений майстер спорту України

Фігурне катання. Танці на льоду (з Оленою ГРУШИНОЮ)

Народився 20 січня 1973 року в Одесі.

Вихованець СДЮШОР «Крижинка» фігурного катання.

Бронзовий призер Олімпійських ігор 2006 року.

Бронзовий призер чемпіонату світу 2005 року.

Срібний призер чемпіонату Європи 2005, 2006рр.

Бронзовий призер чемпіонату Європи 2004 року.

Срібний призер фіналу «Гран-прі» 2006 року.

Учасник Олімпійських ігор 1998 (16-е місце), 2002 (9-е).

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live