Сьогодні день народження святкує срібний призер Олімпійських ігор, володарка шести медалей чемпіонату світу лучниця Наталія БУРДЕЙНА! Бажаємо максимально реалізувати свої задумки, бути щасливою людиною – і в житті, і в спорті!

Цікаво, що іменинниця святкує день народження на чемпіонаті України, де представлена у двох іпостасях – спортсмена та тренера. А кращий подарунок в день народження, як відомо, медаль, краще за все золота.

ПОЧАТОК

Розпочала Наталія займатися стрільбою із луку досить випадково. На змаганнях з кікбоксингу, де брав участь ії брат, батько побачив об’яву про набір дітей в секцію. Наталка вирішила спробувати. Сподобалося відразу. Та й перші успіхи прийшли достатньо швидко.

Luk targetУ віці 15-ти років Бурдейна виконала норматив кандидата в майстри спорту СРСР, а за кілька місяців – стала майстром спорту. В 1991 року одеситка виграла останній в історії молодіжний чемпіонат СРСР, а за рік - у 1992-му, вже у складі молодіжної збірної незалежної України, одеська лучниця виграла крупний міжнародний турнір.

Розпочинала Наталія займатися у Олени ВІХРОВОЇ, а на олімпійський п’єдестал ії привела відома лучниця, майстер спорту СРСР міжнародного класу Алла КИВАЙЛО. Втім, Наталці треба було пройти крізь лихі – для неї у спортивному плані - 90-і роки.

«ЛИХІ» 90-І

Наступні шість років Наталія брала участь тільки в національних змаганнях. На цей період припав певний спад, до того ж не могли придбати відповідну матчастину, тобто лук відповідного класу та інші пристосування для нього.

«Піти я не могла, адже стільки років було віддано, відчувалася нереалізованість. Та й не в моєму це характері кинути і піти. Я продовжувала тренуватися, а коли з'явилася матчастина, і результати пішли вгору», - згадувала цей складний період Наталія Бурдейна.

В складі дорослої України перші виїзди припали на 1998-й рік, який, взагалі, вийшов дуже вдалим. Одеситка добре виступила на етапах «Гран-прі», а на чемпіонат Європи посіла 10-е місце.

ОЛІМПІАДА

На горизонті замаячила Олімпіада – головна ціль кар’єри кожного амбіційного спортсмена, яким, безумовно була наша іменинниця. На той час Бурдейна вже одна з найсильніших лучниць країни...

Літо 2000-го року. Відбір на Олімпійські ігри в Сідней. І ось до Одеси надійшла приємна інформація. Наталія Бурдейна їде на Ігри. Втім, радість змінилася розчаруванням, а, точніше, обуренням. Зверху було вирішено, що в Сідней відправиться одна з ії конкуренток.

Втім, справедливість все ж так восторжествувала. Все було вирішено в чесній боротьбі. Була назначена перестрілка. Одеситка виграла чотири серії, львів’янка Катерина Палеха – одну. Тепер вже ніщо не могло завадити участі Наталки в Олімпійських іграх.

В особистому турнірі на Олімпіаді одеситка у другому раунді потрапила на одну з кореянок – представницю найсильнішої нації в цьому виді спорту і, незважаючи на високий результат в серії – 160 очок – все ж таки поступилася.

Вже у кваліфікації командного турніру збірна України заявила про свої медальні амбіції, посівши друге місце. І українки підтвердили їх. Спочатку обіграли збірну Італії, потім – у півфіналі – турчанок. І забезпечили собі, принаймні, срібні нагороди. В фіналі кореянки не дали шансу збірній України. В Одесу відправилося олімпійське «срібло»

«Відчуття на п’єдесталі? Це важко описати словами, це дійсно треба відчути. Це досягнення як підсумок великої, важкої роботи, кропіткої, непомітною для багатьох, це те, заради чого віддавалися всі сили, заради чого доводилося відмовлятися від багатьох речей. Ось вона медаль - ти її заслужив», - так згадувала найщасливіші миттєвості кар’єри Наталія Бурдейна.

Burdeyna 02

Burdeyna 01

ПІСЛЯ СІДНЕЮ

За чотири роки одеситка виступила на Олімпіаді в Афінах. На жаль, повторити успіх Сиднею не вдалося – шосте місце в командному турнірі. Це була остання Олімпіада в кар’єрі одеської лучниці, втім, в ії колекції шість медалей на чемпіонатах світу, зокрема й золота в 2005 році.

Згодом Наталія Бурдейна перейшла в блочний лук, де також стала однією з найкращих в Україні і достойно представляла країну на міжнародній арені.

В 2016 році спортсменка перервала кар’єру спортсмена, зосередившись на тренерській роботі – вона тренер збірної України та розвиває свій улюблений вид спорту в Одесі, тренуючи підростаюче покоління в секції ФСТ «Динамо». І ось зараз Наталія знову взяла в руки лук як спортсменка.

Burdeyna galleryНаталія БУРДЕЙНА. Досьє

Заслужений майстер спорту України. Стрільба із луку

Народилася 30 січня 1974 року в Одесі.

Перший тренер – Олена БЛАЖЕВИЧ.

Тренер – Алла КИВАЙЛО.

Срібна призерка Олімпійських ігор 2000 року (командний турнір).
Чемпіонка світу в закритих приміщеннях 2005 року (особистий турнір).

Срібна призерка чемпіонату світу в закритих приміщеннях 2005 року (командний турнір).

Срібна призерка чемпіонату світу 2005 року (командний турнір).

Бронзова призерка чемпіонату світу 2003 року (командний турнір).

Бронзова призерка чемпіонату світу у закритих приміщеннях 2001 року (особистий та командний турнір).

Учасниця Олімпійських ігор 2004 року (6-е місце, командний турнір).

Неодноразова чемпіонка та призерка чемпіонату України в класичному та блочному луці.

Переможниця молодіжного чемпіонату СРСР 1991 року.

Екс-рекордсменка світу в закритих приміщеннях (1999, Бінген; 179 зі 180-ти).

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live