30 січня в Одесі відбувся круглий стіл «Актуальні питання підготовки спортсменів Одеської області до Ігор ХХХІІ Олімпіади». Спортивний форум проходив у Південноукраїнському національного педуніверситету ім. К.Д.Ушинського за участю керівників ВНЗ, спортивних організацій та шкіл, обласних Федерацій, провідних тренерів та спортсменів.

forum 09

forum 13

Директор СДЮСШОР «Динамо» плавання Вадим ПЕНЯЗЕНКО та тренер Олександра КУРБАНОВА

forum 01

Президія круглого столу (зліва направо): ректор ПНПУ Олексій ЧЕБИКІН, голова віддлення НОК України в Одеській області олімпійський чемпіон Микола МІЛЬЧЕВ, начальник управління фізкультури і спорту ОДА Валентина КОЛЬЧАК, заступник голови ОДА Сергій КОЛЕБОШИН, начальник управління з фізичної культури та спорту Одеської міської ради Руслан ПУЗДРАЧ

Після вітального слова ректору Педуніверситету Олексія ЧЕБИКІНА та вручення керівникам ВНЗ подяк Одеської держадміністрації «за багаторічне сприяння в підготовці спортсменів високого класу» розпочався безпосередньо олімпійський круглий стіл, який планується проводити раз в два-три місяці.

Заздалегідь відзначимо, що захід, організований профільним управлінням ОДА спільно з інституту фізичної культури, спорту та реабілітації Педуніверситету та відділенням НОК України в Одеській області, пройшов в конструктивному руслі. Представники вищих навчальних закладів, які брали участь в заході, голова міськспортуправління Руслан ПУЗДРАЧ, а також головлікар спортивного диспансеру Ігор ПАСТЕРНАК виразили бажання взяти участь,і не просто взяти участь, а реально допомагати в підготовці спортсменів до Олімпійських ігор в Токіо.

Всі в один голос відзначили користь від таких заходів: «Важливо правильно вибудувати підготовку та об’єднати зусилля заради успішного виступу в Токіо».

forum 02

Ректор ПНПУ Олексій ЧЕБИКІН

forum 03

Валентина КОЛЬЧАК і директор інституту фізичної культури, спорту та реабілітації Педуніверситету Петро ДЖУРИНСЬКИЙ

forum 04

Ректор ОНАХТ Богдан ЄГОРОВ

forum 08

ЕЛІТНА ГРУПА

До речі, зараз в елітній групі спортсменів України, які претендують на участь Іграх ХХХІІ Олімпіади, девять представників регіону: борець Владлен КОЗЛЮК, веслувальниця Анастасія ТОДОРОВА, майстри стрільби Микола МІЛЬЧЕВ та Анна ІЛЬІНА, фехтувальники Олена КРАВАЦЬКА та Андрій ЯГОДКА, каратисти Аніта СЕРЬОГІНА та Анжеліка ТЕРЛЮГА, а також важкоатлетка Анастасія ЛИСЕНКО. Як відзначила начальник профільного управління ОДА Валентина КОЛЬЧАК, склад елітної групи не є постійним, в нього можуть потрапити спортсмени, які покажуть високі результати в 2019-му році – році, коли відбудеться левова частина ліцензійних змагань.

КОНСТРУКТИВ

Своїми думками з підготовки до Олімпійських ігор поділилися багаторічний президент Федерації гандболу Одеської області Сергій ГРИНЕВЕЦЬКИЙ, а також Юрій ПОВОЛОЦЬКИЙ, який більше двадцяти років очолював спорт в регіоні.

Сергій Рафаїлович повідомив, що в майбутньому будуть побудовані спортивні споруди високого рівня в Маяках та Ізмаїлі (проекти вже є), а також зазначив, звернувшись до заступника голови ОДА Сергія КОЛЕБОШИНА, що «треба негайно відновити манеж «Олімпієць», де можуть займатися представники багатьох видів спорту, а також «привести до ладу спортивний диспансер, що можна вирішити на місцевому рівні».

Юрій Анатолійович пожуривши профільне Міністерство за недопрацювання, наголосив на тому, що спортсмени, які готуються до Олімпійських ігор повинні бути максимально забезпечені в період, коли знаходяться в рідному місті – між зборами та змаганнями, а виші повинні йти на зустріч в наданні спортсменам учбово-тренувальних баз, а також вільного графіку.

forum 12

Заслужений працівник фізкультури і спорту України Юрій ПОВОЛОЦЬКИЙ

forum 26

Президент Федерації гандболу Одеської області Сергій ГРИНЕВЕЦЬКИЙ

Також зі своїми пропозиціями виступили ректор Одеської академії харчових технологій Богдан ЄГОРОВ, директор інституту фізичної культури, спорту та реабілітації Педуніверситету Петро ДЖУРИНСЬКИЙ. Вагоме слово сказала і медицина, зокрема головлікар спортивного диспансеру Ігор ПАСТЕРНАК та завідуючий кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання та валеології Одеського медуніверситету Ольга ЮШКОВСЬКА. Вона відзначила, що треба обов’язково скласти єдиний план медичного забезпечення наших майбутніх олімпійців, щоб спортсмени мали постійне медичне супроводження тренувального процесу, скласти графік медогляду – за рахунок консолідації провідних обласних та міських медичних установ.

forum 23

Завідуючий кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання та валеології Одеського медуніверситету Ольга ЮШКОВСЬКА

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ

Нарівні з плануванням підготовки до Ігор в Токіо-2020 були підняті і проблемні питання, які напряму цього стосуються. Так голова ФСК «Хімік» Сергій ЧЕРНИШОВ нагадав присутнім, що южненський клуб виховав дворазового олімпійського чемпіона Юрія ЧЕБАНА, фіналістку Ріо-2016 Анастасію ТОДОРОВУ, а також багато років практично в повному обсязі забезпечував збірну області і кадрами, і в матеріально-технічному плані, але зараз у зв’язку із зупинкою Одеського припортового заводу під питанням існування відразу трьох клубів Южного: ФСК «Хімік», БК «Хімік» та ВК «Хімік». Сергій Олександрович звернувся до Сергія КОЛЕБОШИНА з тим, щоб ШВСМ надавала більше підтримки у фінансовому відношенні, передавши йому необхідні бумаги.

forum 19

Голова ФСК «Хімік» Одеського припортового заводу Сергій ЧЕРНИШОВ та Сергій КОЛЕБОШИН

forum 27

Володарка двох бронзових медалей чемпіонату Європи-2018 Анна ІЛЬІНА

forum 20

Директор обласної ДЮСШ з кульової стрільби Олег БЛИЗНЮКОВ

Одна з кандидатів в олімпійці-2020 майстер кульової стрільби Анна ІЛЬІНА зазначила проблему з базою для підготовки, яка виникла у зв’язку з тим, що згоріла олімпійська база у Львов, та звернулася до обласної влади з проханням у вирішенні питання. І ця тема викликала бурхливі обговорення.

Плече відразу підставив Центр олімпійської підготовки в Новій Долині в особі Миколи МІЛЬЧЕВА, який запропонував використати для кульовиків частину території ЦОП, а Руслан ПУЗДРАЧ розповів, що в цьому році виділені кошти на проектування багатофункціонального комплексу з гімнастичним ухилом за адресою Корольова, 90, де в цокольному приміщенні буде побудований 50-метровий тир на дев’ять щитів, де передбачені тренування і людей з обмеженими можливостями. «В будь-якому разі, ця база буде краща, ніж та, що є у кульової стрільби зараз», - відзначив керівник спорту міста.

АРМІЙСЬКА БАЗА

Своєрідним лейтмотивом спортивного форуму став виступ начальник 9-го СКА Віктора КОВАЛЬОВА, які акцентував увагу присутніх, зокрема обласної ради, на тому, що «поки будуватимуться спортивні споруди, треба відновити об’єкти, які залишилися в розпорядженні 9-го СКА, і зробити це як найшвидше, щоб максимально забезпечити спортсменів тренувальною базою. Він відзначив, що якщо є тир на 50 метрів з двохповерховою будовою (біля спорткомплексу СКА. – прес-служба), то чому б його не використовувати для тренувань нашім провідним спортсменам, тож «треба поквапити тих людей, від яких залежить вирішення цих питань».

forum 28

Начальник 9-го СКА Віктор КОВАЛЬОВ

«Армійська база 9-го СКА в Одесі має великий потенціал, і вже зараз ведеться капремонт гімнастичного залу – для спортсменів школи олімпійського резерву. На черзі зал важкої атлетики та єдиноборств. Напередодні ми з керівником Федерації фехтування Одеської області Олександром ВАСЮТІНИМ обішли всі спортивні об’єкти і склали стратегічний план розвитку фехтування на армійській базі (провідні фехтувальники Одеської області Олена КРАВАЦЬКА та Андрій ЯГОДКА представляють Збройні сили України. – прес-служба). Є два плавальних басейни, на базі яких можна розвивати і стрибки у воду, і плавання – в регіоні, і в країні, які потребують відновлення. Сподіваюсь, що у нас це вийде…», - резюмував Віктор Миколайович .

ПІДСУМКИ

Валентина КОЛЬЧАК, начальник управління фізкультури і спорту Одеської облдержадміністрації

- Форум вийшов дійсно позитивним. Дуже цікавою була пропозиція Ольги Юшковської, і ми будемо прагнути, щоб об’єднати зусилля і міста, і області, зокрема і приватних клінік, в плані медичного забезпечення. Рішення оргкомітету з питань підготовки будуть на столі у губернатора, і ми продовжимо працювати по кожному пункту кожного дня. Щось буде готуватися по медицині, щось по спортивній базі.

І сподіваюсь, що через два місяці ми знову зберемося, відзвітуємо про роботу, яка зроблена, та заплануємо подальшу роботу.

forum 07

Микола МІЛЬЧЕВ, голова відділення НОК України в Одеській області:

- Форум дійсно вийшов конструктивним. Дуже добре, що нарешті ми зібралися всі разом, щоб обговорити актуальні питання підготовки. Проблем дуже багато, тож дуже хотілось би бачити на таких форумах депутатів облради.

forum 24

Круглий стіл з підготовки до Олімпійських ігор-2020. ФОТОРЕПОРТАЖ

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live