Як ми повідомляли, 30 січня в Одесі пройшов спортивний форум з питань підготовки до Олімпійських ігор-2020. Одним з найцікавіших на заході став виступ завідуючого кафедрою фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання та валеології Одеського медуніверситету Ольга ЮШКОВСЬКОЇ щодо організації медичного забезпечення спортсменів Одеської області до Ігор.

- Безумовно, досягнення результатів у великому спорті неможливо без постійного супроводу спеціалістів в області спортивної медицини, - зазначила на початку виступу Ольга Геннадіївна. - Зараз у нас достатньо стислі терміні підготовки до Олімпійських ігор-2020 і, ставлячи задачі досягнення високих результатів, ми повинні підіймати питання не тільки, пов’язані з ВАДА та успішним проходженням нашими спортсменами допінг-тестів, ми повинні говорити і про не менш важливі речі.

МОЖЛИВОСТІ СУЧАСНОЇ МЕДИЦИНИ

- Що я маю на увазі. Сучасні методи спортивної медицини дозволяють виявляти ті стани, які, можливо, невидно в процесі підготовки – ми не говоримо про критичні прояви, а саме перетренованість, перевтомлення, перенапруження, ми говоримо про можливості розвитку функціональної діагностики, про можливості розвитку спортивної генетики.

Статистика говорить, що найпоширенішою причиною смертності серед молодих атлетів є гіпертрофічна кардіоміопатія (захворювання, що характеризується гіпертрофією (потовщенням) стінки лівого і/ або зрідка правого шлуночка. – прес-служба). Генетика здатна виявляти дане захворювання, дану генетичну аномалію. Ця причина, про яку я говорила вище, зустрічається у 26% випадків, тож для ії виявлення ми повинні залучати генетичні лабораторії, а вони є в нашому місті.

ОЛІМПІЙСЬКА ПРОГРАМА

Yushkovska 02 3- На жаль, в нашому спортивному диспансері, немає тих можливостей функціональної діагностики, але вони є в клініках міста. Тому моє глибоке переконання: на найближчі два роки важно скласти єдину програму медичного забезпечення наших майбутніх олімпійців. Ми говоримо не про ургентні ситуації, коли, наприклад, звертаються з проханням порекомендувати, що робити під час в разі травми, чи захворювання. Мова йде про постійний медичний супровід тренувального процесу, про складання графіків поточних медичних оглядів. І тільки тоді ми можемо говорити, що ми моніторимо стан спортсменів. Звісно ж, не тренери, не спортсмени самостійно не здатні на високому рівні організувати медичний супровід. Тільки «місто», тільки «область», якщо консолідує зусилля та залучатиме провідні клініки, може створити таку форму медичного забезпечення підготовки спортсменів. Мова, в тому числі, йде і про контроль застосування медичних препаратів і подібні цьому ситуації.

СПОРТИВНИЙ ВІДБІР

- Дуже важливий момент пов'язаний зі спортивним відбором. Звісно, ми ростимо олімпійців, і це – справа не одного року, і тому важливо виявляти схильність до тих, чи інших видів спорту, починаючи з найменшого віку. Тому, говорячи про організацію спортивного відбору в ті, чи інші види спорту, ми повинні замислюватися про більш чітке консолідування зусиль медиків для того, щоб наші діти, які в 4-5 років починають займатися в секціях, мали медичний супровід, мали допуски до занять спортом та змаганням. Тому, що часто ми зіштовхуємося з тим, що організм дитини не готовий до тих навантажень, які передбачаються у віці 4-5-ти років, і іноді це може грати несприятливу роль.

Спортивна генетика та функціональне тестування дозволяють виявити у маленьких дітей не тільки схильність до розвитку тих, чи інших якостей, успішності спортивної кар’єри. Також завдяки цьому ми можемо передбачити розвиток захворювань, пов’язаних з впливом виду спорту.

Загальновідомо, що є генетична схильність до захворювання Паркінсону. Є також генетична схильність і до гіпертрофічної кардіоміопатії, про яку я говорила вище, і до інших захворювань серця. Мені здається, що роль медиків в цьому відношенні зменшена (звертаючись до президії наради – Миколи МІЛЬЧЕВА, Валентини КОЛЬЧАК, Сергія КОЛЕБОШИНА та Руслана ПУЗДРАЧА. – прес-служба).

Тож думаю, що в підготовці спортсменів Одеської області до Олімпіади-2020 слід врахувати цей момент, а саме: консолідувати зусилля медичних установ нашого міста, створити комісію, яка б несла відповідальність за поточний медичний контроль спортсменів-олімпійців, поєднувала, консолідувала цю інформацію і, за потреби, направляла в медичні установи. Тут підтримка наших атлетів та тренерів дуже необхідна.

Спортивний форум "Токіо-2020". Одеса. Ольга ЮШКОВСЬКА

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live