8-10 березня провідні одеські фехтувальники Олена КРАВАЦЬКА та Андрій ЯГОДКА візьмуть участь в етапах Кубку світу – в Афінах та Падуї відповідно. Напередодні змагань Андрій, який на етапі Кубку світу в Каїрі (22-23 лютого) потрапив у топ-16, відповів на питання прес-служби відділення НОК України в Одеській області.

ДОВГОЧІКУВАНИЙ ТОП-16

- Як оціните свій виступ на попередньому етапі Кубку світу в Каїрі? Як відомо, більше року ви не потрапляли в топ-16 на таких змаганнях.

- Оціню позитивно. Я трохи змінив своє фехтування – деякі тактичні та технічні деталі – над цим працював останні кілька місяців. І це напрацювання я використав в Каїрі, і це принесло прогрес в результаті. Звісно, на підставі одного турніру, можливо рано говорити, але в цілому я задоволений, що є позитивне зрушення.

В період підготовки переглянув чимало відео, зробив висновки, працював на швидкістю, довжиною рухів. Але серйозні висновки стосовно роботи можна буде робити після двох наступних етапів Кубку світу.

РАУНД ЗА РАУНДОМ

- Отже поговоримо про виступ у Єгипті. Групову стадію, принаймні за результатом, ви провели не дуже вдало…

- Так, показав такий же результат, як і на попередньому етапі в Польщі, хоча там фехтував просто жахливо. В Каїрі фехтував на голову краще, але за суб’єктивними причинами, результат вийшов таким же (3 перемоги в 6-ти боях. – прес-служба).

- Давайте пройдемося по основній сітці. На початку вам попався шостий номер світового рейтингу лівша Лука Куратолі…

- Знаєте, був дуже радий, що мені в суперники дістався саме Куратолі. До початку олімпійського відбору хочу розібрати представників світового топ-16, і як раз перед етапом в Каїрі розібрав саме цього фехтувальника. Тож було цікаво вже на практиці дізнатися, чи правильні висновки я зробив під час розбору. Не можу сказати, що я все виконав, як хотів, адже теорія трохи відрізняється від практики, але, в цілому, впорався з планом.

YAGODKA Andriy VS CURATOLI 02

- Наступний поєдинок з корейцем при рахунку 7:5 на вашу користь був перерваний через травму суперника…

- Так, і це трохи вибило мене з колії. Трохи втратив концентрацію, але потім взяв себе в руки, додав в кінцівці та здобув перемогу.

- Фінішний відрізок, коли прийшлося відіграватися з рахунку 11:12, ви постійно проводили в атаці…

- Такий стиль диктує сучасне фехтування: хто виграє перші чотири метри на доріжці, той, по суті, виграє і бій. Тож прагну проводити більше часу в атаці, адже захист в плані набору очок не є ефективним.

- Достатньо емоційної була ваша реакція на обидві перемоги…

- Так, адже дуже довго не було результату, хоча чимало працював. І ось, схоже, прорив. Від того і така бурна реакція. Для мене це були такі переломні моменти. Дуже важливі моменти.

- Яким був ваш психологічний стан, коли виходили на поєдинок з росіянином Дмитром Даниленком за вихід у «вісімку»?

- Не можу сказати, що був якимось напруженим. В плані тактики та ії реалізації спочатку теж було все нормально – я лідирував, але в якійсь момент щось пішло не так. Якісь деталі змінилися, і бій повернувся в зворотній бік. Складно сказати що саме, адже коли ти на доріжці, на тебе впливають емоції, і ти не в змозі контролювати події повністю. Я лідирував з мінімальною перевагою десь до рахунку «10», після чого він почав мене «прибивати». У підсумку програв – 12:15.

WorldCup Kair 01

- Образливо, мабуть. Напевно було по силах проходити в наступний раунд, чи не так?

- Так. Згоден з вами. Я відчував, що знаходжуся в непоганій формі, тим більше був на емоційному підйомі. Тому, звісно, хотілось би більшого в плані результату. До того ж, дуже хотілось би в наступному бою схрестити зброю з тим же угорцем Шилагі, щоб оцінити свою готовність в бою з олімпійським чемпіоном, одним з лідерів світової шаблі.

ТОКІО-2020

- Андрію, розкажіть, як будується підготовка зараз?

- Головні старти розпочнуться з квітня місяця, коли стартує олімпійський відбір. Моя ціль – Олімпіада в Токіо, тож моя задача підійти до початку відбору в повній бойовій готовності – у всіх відношеннях: тактичній, технічній та фізичній. В тактичному відношенні планую вивчити фехтувальників із топ-16, чим я поступово займаюся в період підготовки. Розраховую до старту олімпійського відбору підійти в гарній фізичній формі і протримати ії до чемпіонату світу (перший старт олімпійського відбору 26 квітня в Сеулі, чемпіонат світу – 15-23 липня в Будапешті. – прес-служба).

Додам, що олімпійський відбір проводитиметься за результатами виступів на змаганнях упродовж одного року – з квітня 2019-го по квітень 2020-го: на чемпіонатах Європи та світу, а також на восьми етапах Кубку світу.

РІО-2016

- Зараз всі ваші думки про те, як відібратися на Олімпійські ігри-2020. Поговоримо трохи про Ігри в Ріо, де ви вибули з боротьби вже в першому раунді. Що завадило виступити краще?

- Це може звучати як відмовка, але факт залишається фактом: я виступав на Олімпіаді не в найкращій формі, тому що не відновився після травми. Ми займалися підготовки до змагань, не завершивши відновлення. І це було великою помилкою. Після Ріо я себе за два місяці відновив і відчув велику різницю у порівнянні зі своїм станом на Олімпіаді.

Плюс дуже високим був емоційний тиск – все ж таки це була моя перша Олімпіада. Я себе сильно засмикав з нею. Мало того, що керівництво хвилювалося, я ще й сам себе накрутив. Олімпіада – це особливі змагання. Тепер я це точно знаю. Чим більш емоційно стабільним ти будеш на Іграх, тим більше шансів показати високий результат.

- Чи по силах вам потрапити в число учасників Олімпійських ігор в Токіо?

- Цілком, по силах. Якщо буде прогрес, якщо робота принесе плоди, то я зможу це зробити. Так, це складна задача, але це реальна задача.

ЩАСЛИВА ПАДУЯ

- Першим весняним стартом стане етап Кубку світу в Падуї - доволі фартовий для вас: одного разу друге місце плюс два потрапляння в топ-8. Які задачі ставите в Італії?

- Моя першочергова задача – підвищити якість фехтування. Розраховую, що раз з цим прийде і результат. Якщо я пройду одного-двох суперників із числа лідерів світового фехтування, але не потраплю у вісімку кращих, я не буду засмучуватися. Тим більше конкретних задач зможу вирішити, тим краще. Такі ж задачі стоятимуть і на наступному етапі Кубку світу в Будапешті.

На Олімпіаду в Ріо я потрапив через континентальний відбір, але тоді було чотири місця, зараз –лише одно, тож розраховувати на це не хотілось би. Тому дуже хотілось би потрапити на Олімпіаду в Токіо напряму. На це націлений, тож робитиму все, що в моїх силах, щоб це вийшло.

Кубок світу. Каїр. Андрій ЯГОДКА - Лі Джонхьон. Вихід в топ-16

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live