Олімпійський чемпіон 1972 року (кульова стрільба) Яків ЖЕЛЕЗНЯК, який на урочистій церемонії «Герої спортивного року» був відзначений в номінації «Спортивна слава України», поділився враженнями про цю подію.

- Якове Іллічу, виходить, що нагорода знайшла героя?

- Дійсно, це так і є (посміхається). Дуже несподівано було отримати цю нагороду, адже стільки років пройшло після моєї перемоги в Мюнхені. Емоції переповнюють. Я в захопленні від цієї події. І не тільки через те, що я отримав цю прекрасну статуетку та визнання від Національного олімпійського комітету, але і через, як все було організовано. Все було дуже урочисто та красиво. Велика вдячність НОК України на чолі із Сергієм Бубкою, що вони провели такий захід.

Завдяки таким подіям молодь буде мати ще більше бажання стати героями спорту, стати одним з найкращих в країні та світі, щоб отримати подібну нагороду.

- Під час нагородження напевно згадали переможні миттєвості Олімпіади-1972?

- Так. На екрані йшли кадри 1972 року, коли я був у своїй найкращій формі. Приємно було дивитися, згадувати, як це було. Було дуже хвилююче. Звісно в своєму віці міг би напевно спокійніше відноситися до таких речей, але…

Я дивився, як нагороджували молоде покоління і бачив, як спортсмени хвилювалися, адже для більшості з них таке вперше в житті. Вони достойно приймали ці нагороди.

oscar 067

- Що б ви хотіли побажати тім спортсменам, які тільки мріють про те, щоб потрапити на Олімпійські ігри?

- Потрапити в збірну країни в наші часі було складніше, ніж зараз. Сьогодні це зробити простіше, адже не має такої конкуренції, як тоді, коли за це місце боролись представники аж 15-ти республік, а також Москви та Санкт-Петербургу. Але на Олімпіаду потрапити також дуже складно. Просто так на Олімпіаду не пускають.

Хочу побажати одеським спортсменам цілеспрямованості, характеру та удачі на шляху до своєї спортивної мрії. Незважаючи на те, що в нашому місті зі спортивними базами завжди було не все гаразд, одесити завжди дуже добре виступали на Олімпійських іграх та приносили нашому місту вищі нагороди.

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live