Южненському ФСК «Хімік», який виховав дворазового олімпійського чемпіона з веслування Юрія ЧЕБАНА, виповнилося 25 років (фото: 26 cерпня 20016 роуц. Бориспіль. Юрій ЧЕБАН зі своїм тренером В'ячеславом СОРОКІНИМ після перемоги на Олімпійських іграх)

ЕТАПИ РОЗВИТКУ

ФСК «Хімік» був заснований в грудні 1994 року як один з цехів Одеського припортового заводу. На початку в ньому розвивалися веслування, вільна боротьба та баскетбол. Саме під крилом ФСК «Хімік» у 1997 році розпочала своє життя южненська баскетбольна команда, яка потім стала виступати як окремий клуб, який зараз є триразовим чемпіоном України, а також волейбольна команда, яка вперше стала чемпіоном України як ФСК «Хімік», а зараз є найтитулованішою жіночою волейбольною командою країни (19 національних трофеїв).

Але найбільше прославили Южне, Одеську область, Україну та одеський припортовий завод веслувальники, які з 1999 року практично щороку підіймаються на п’єдестали найкрупніших змагань. Найтитулованішим спортсменом ФСК «Хімік» є каноїст Юрій ЧЕБАН, який став дворазовим олімпійським чемпіоном, а, всього завоював 14 медалей на крупних стартах - Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи, не говорячи вже про молодіжні та юніорські регати.

Зараз в клубі працюють три відділення: веслування, вільної боротьби та шахів. З моменту заснування клубом керує відомий в минулому каноїст, майстер спорту СРСР міжнародного класу Сергій ЧЕРНИШОВ, який з 2015 році очолює Федерацію каное України. В 2012 році йому було присвоєне звання «Заслужений працівник фізкультури та спорту України».

Zavod 2016

30 серпня 2016 року. Вшанування веслувальників на Одеському припортовому заводі (зліва направо): голова ФСК «Хімік» Сергій ЧЕРНИШОВ, учасниця Олімпійських ігор-2016 Анастасія ТОДОРОВА, директор ОПЗ Валерій ГОРБАТКО, тренер Юрія ЧЕБАНА Вячеслав СОРОКІН, дворазовий олімпійський чемпіон Юрій ЧЕБАН, голова профкому ОПЗ Володимир ДРІБНОХОД.

2011 Khimik champion 2

Волейбольна команда ФСК "Хімік" - чемпіон України 2011 року

ДОСЯГНЕННЯ ФСК «ХІМІК» НА МІЖНАРОДНІЙ АРЕНІ

За 25 років ФСК «Хімік» спортсмени клубу завоювали 112 медалей на великих міжнародних змаганнях (33 золоті, 33 срібних і 46 бронзових), з них у веслуванні - 109 (32-32-45), у вільній боротьбі - 3 (1-1 -1).

У тому числі: 40 медалей на чемпіонатах Європи, світу та Олімпійських іграх (10 золотих, 11 срібних, 19 бронзових), 3 - на Всесвітній Універсіаді (1 золота і 2 бронзові), 1 - на Європейських Олімпійських іграх і 65 на чемпіонатах світу і Європи серед юніорів та молоді (22-20-23).

ЗАСЛУЖЕНІ МАЙСТРИ СПОРТУ І «МІЖНАРОДНИКИ»

У клубі виховані три заслужені майстри спорту України (Микола ЗАЙЧЕНКОВ, Михайло ЛУЧНИК, Юрій ЧЕБАН), 18 майстрів спорту України міжнародного класу, включаючи 3 ЗМС (веслування - Наталя ФІКЛІСОВА, Марина РАЛЧЕВА, Микола КРЕМЕР, Ельнур АХАДОВ, Василь ЗЕЛЬНІЧЕНКО, Євген КАРАБУТА, Костянтин МЕЛЬНИЧУК, Борис САЖАЙ, Олег ХАРИТОНОВ, Анастасія ТОДОРОВА, Денис КОВАЛЕНКО, Борислав БИЗУ, вільна боротьба - Володимир ВЕРЕМЕЙЧУК, Олександр ДУХІН, Олег КУШНІР).

ЗАСЛУЖЕНІ ТРЕНЕРИ УКРАЇНИ

В клубі працювали 8 заслужених тренерів України, 6 з яких представляють веслування: Михайло РИХТЕР, Андрій МАРІМОРІЧ, Олександр СЕЛЕЗНЬОВ, Сергій ЧЕРНИШОВ, В'ячеслав СОРОКІН, Вадим КАЧУР, два – вільну боротьбу (Леонід АБРАМОВ та Іван КУШНІР).

1OPZ fest 01 2

EuroCup 2 2

Борці южненського ФСК "Хімік" - бронзові призери Кубка європейських чемпіонів 2003 року

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

за інформацією пресслужби ФСК «Хімік»

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live