Razoronov galleryСьогодні свій 50-річний ювілей відзначив знаменитий одеський важкоатлет, срібний призер Олімпійських ігор, неодноразовий чемпіон світу Ігор РАЗОРЬОНОВ.

ІСТОРІЯ ОДНОГО ПЕРЕДБАЧЕННЯ

Колись, в юнацтві, ворожка нагадала йому: «Ти будеш жити біля великої води. У тебе народиться син, ти побудуєш свій будинок»

Не повірив. Але потім все потихеньку почало збуватися - спочатку Ігор переїхав на Чорне море, потім син народився, а згодом з’явився і будинок.

Саме переїзд в Одеси стало переломним моментом в біографії Ігоря Разорьонова. Одного прекрасного дня тренер Юрій Кучинов зателефонував йому та запросив до Одеси. Саме з ім'ям цього наставника пов'язані всі успіхи Ігоря. 

«Коли вперше приїхав в Одесу, зрозумів, що це моє місто. Відчув колорит одеський, було таке відчуття, що тут виріс. І вирішив: будь-якою ціною залишитися в Одесі, це мій останній шанс проявити себе в спорті», - розповідав Ігор.

Цей крок визначив подальшу долю Ігоря Разорьонова.

В 1993 році він став бронзовим призером чемпіонату світу в категорії до 105-ти кг, а за два роки піднявся на вищу сходинку світового п’єдесталу – з результатом 417 з половиною кілограмів за сумою двоборства.

Але до своєї першої Олімпіади Ігор підходив, маючи проблеми зі здоров’ям. Він, взагалі, відібрався на Ігри з трудом. Але був готовий виступати. Втім, після уколу, який зробив лікар, Олімпіада для нього закінчилася.

«Я звик на почутті піднімати, а після уколу у мене пропала чутливість. Було відчуття, що вилікувався. Оманливе, самі розумієте», - із сумом згадував цей епізод кар’єри спортсмен.

Так і закінчилася перша Олімпіада Разорьонова, по суті, і не розпочавшись ... На поміст він так і не вийшов.

Після Олімпіади в Атланті прийшлося відновлюватися два роки. Важка травма спини – потребувала довгого та виснажливого відновлювання. Відновлення було виснажливим і в фізичному, і в моральному, і в матеріальному відношеннях.

Головна мотивація – велике бажання виступати, виграти чемпіонат світу, Олімпійські Ігри. І бажання кинути все, саме в той період, не виникало.

І Ігор відновився. Більше того, в 1998-му році став чемпіоном світу.

Були у одеського спортсмена великі плани і щодо Олімпіаду в Сіднеї, де він зі своїм тренером націлювався на перемогу. І був близьким до неї. В заключній спробі в поштовху він пішов на вагу 232,5 кг що, в разі успіху, гарантувало би золоту олімпійську нагороду. Але вага не підкорилася. Разорьонов, взагалі, залишився без нагороди. Він набрав однакову суму з катарським спортсменом – 420 кг, але поступився йому з власною вагою. Лише на 40 грамів одесит виявився важчим, і це вирішило долю медалі.

І лише на наступній Олімпіаді – в Афінах – Ігорю Разорьонову підкорився олімпійський п’єдестал. На Батьківщині Ігор – Греції – одесит, увінчаний лавровим вінком, стояв на третій сходинці. Згодом стало відомо, що угорець Гуркович, який став другим, дискваліфікований, тож олімпійське срібло відправилося до Одеси.

На своїй останній Олімпіаді – в Пекіні – Разорьонов став шостим, але був дискваліфікований через вживання допінгу, хоча допінг-проба, взята і в Україні, і безпосередньо перед стартом, дали негативний результат. Дива…

Втім, так чи інакше, Ігор Разорьонов є одним з найтитулованіших спортсменів Одеси за всю історію. Він дворазовий чемпіон світу (в сумі двоборства), чемпіон Європи, не говорячи вже про медалі і, найголовніше – призер Олімпійських ігор.

Недивно, що Разорьонов продовжив своє життя у важкій атлетиці – передає свій досвід молодим спортсменам, працюючи тренером збірної України.

Razoronov 01

Ігор РАЗОРЬОНОВ

Заслужений майстер спорту України. Важка атлетика. Категорія до 105 кг.

Спортивне товариство – «Колос»

Народився 25 березня 1970 року в місті Лиман Донецької області.

Перші тренери - Ігор ТРИГУБОВ і Сергій ІВАЩЕНКО.

Тренер – Юрій КУЧІНОВ (з 1993 року).

Срібний призер Олімпійських ігор 2004 року сума – 420 кг).

Учасник Олімпійських Ігор 2000 (4-е місце), 2008рр.

Чемпіон світу 1995 (417,5 кг), 1998 (422,5 кг)

Бронзовий призер чемпіонату світу 1993 (415 кг), 2001 (417,5 кг).

Чемпіон Європи 2003 року (425 кг).

Бронзовий призер чемпіонату Європи 1994 року.

Чемпіон Європи серед юніорів 1990 року

Неодноразовий чемпіон і рекордсмен України

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live