Як ми повідомляли, четверо одеських спортсменів візьмуть участь в ІІІ Юнацьких Олімпійських іграх. Своїми очікуваннями від змагань, які відкриваються 6 жовтня в Буенос-Айресі, ще на українській землі, поділився гравець БК «Хімік» (Южне) Віталій ШОРСТКИЙ, який виступатиме на Іграх за збірну України у баскетболі «3х3».

- Віталію, наскільки несподіваним для вас було потрапляння в збірну України для участі в Юнацьких Олімпійських іграх?

- Не можу сказати, що це було несподіванкою для мене, адже в минулому році я брав участь у чемпіонаті світу (U-18) з баскетболу «3х3», тож певний досвід виступів у таких змаганнях у мене  вже є. Звісно, ніхто не гарантував мені в збірній і зараз, тому я в жодному разі не розслаблявся - ані в  тренувальному процесі, ані в офіційних матчах. Я поставив собі ціль - бути на Олімпіаді. Просто серйозно працював, щоб досягти цієї цілі. У мене вийшло.

- Відомо, що в влітку ви виступали у складі збірної України у класичному баскетболі. Наскільки важко було адаптуватися до баскетболу «3х3»?

- Десь два тижні перебудовувався, адже в баскетболі «3х3» дуже багато своїх нюансів.  В збірну «3х3» я приїхав десь за тиждень до старту чемпіонату Європи. Не встиг адаптуватися, і тому вийшов такий результат. Зараз вже набрав минулорічні кондиції.

- Які принципові відмінності між баскетболом класичним та баскетболом «3х3»?

- Найголовніше, баскетбол «3х3» грається на одне кільце. Крім того, м’яч інший за параметрами: розміром він як «шістка», хоча за вагою такий, як «сімка». І не тільки в цьому різниця. Гра дуже жорстка, судді припускають гру на грані фолу – грубо говорячи, фол свистять тільки тоді, коли ти будеш вже лежати на майданчику (посміхається). Гра триває лише десять хвилин, і за цей час ти повинен викластися на максимум. І ще  однією з принципових відмінностей є те, що команда під час гри не може спілкуватися з тренером – він сидить на трибуні і просто спостерігає за перебігом подій. За підказки тренера команда може бути наказана технічним фолом.

- Чи можна казати, що в таких умовах гри зростає роль фізичної підготовки?

- Так, звісно.  Баскетбол «3х3» - такий вид спорту, в якому неможна розслабитися ані на секунду. Тільки забив, а вже треба захищатися.

- Над чим працювали на останньому зборі?

- На останньому зборі, який проходив в Пуще-Водиці, а саме в Міжнародній тенісній академії, працювали більшою мірою над фізичною підготовкою. Також багато займалися кидковою підготовкою та зіграли чимало контрольних матчів - на турнірі в Румунії, з київською командою.

Sugak 38

- Вчора (бесіда проходила 30 вересня. – прес-служба) відбулися урочисті проводи на Юнацькі Олімпійські ігри за участю олімпійських чемпіонів та призерів. Які враження залишилися від цього яскравого заходу?

- Такі ж яскраві. Мені було дуже цікаво, адже я ніколи не був на схожих заходах. Організація на вищому рівні. Ми спілкувалися з представниками інших видів спорту, бажали один одному добре виступити. Виступали з промовою і бажали нам удачі також олімпійські чемпіони та призери. Мали можливість потримати в руках золоту олімпійську медаль Сергія Бубки, сподіваюся ми теж привеземо на Батьківщину олімпійську нагороду.

- Що скажете про суперників в групі? Як розцінюєте шанси на вихід в наступний раунд?

- Група достатньо сильна. Слід відзначити збірну Нової Зеландії, яка була чемпіоном світу 2016 року в цій віковій групі, збірну Бразилії. Та й інші команди не слід зкидати з рахунку. Але більшою мірою все залежить від нас, від того, як ми налаштуємося, як боротимемося.

В цілому, ми налаштовуємося на виграш кожного матчу, кожної секунди на майданчику.

shorstkiy 14

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live