Одеська дзюдоїстка Анастасія БАЛАБАН першою серед представників Одеської області побореться за нагороди ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор – вже 7 жовтня. Незадовго до старту ми поспілкувалися з ії тренером Костянтином ЦХОВРЕБАШВІЛІ, який, до речі, підготував двох призерів на двох попередніх Юнацьких Олімпіадах.

- В цьому сезоні у нас були деякі проблеми з тренувальним процесом у зв’язку з тим, що Настя поступала в коледж, - розпочав розмову Костянтин Костянтинович. - Тому відбувся збій в підготовці до міжнародних стартів - чемпіонату та Кубку Європи. Ми, навіть вимушені були повернутися в категорію «до 40 кг», щоб здобути ліцензію в Юнацькі Олімпійські ігри. Тому нам певний час необхідно було зібрати в єдине ціле ті моменти, які були в минулому сезоні. Збирати буквально по крупицях.

У середині вересня ми виступили на юніорському чемпіонаті Європи – для нас дуже важливий був цей старт. На жаль, вже в першому раунді потрапили на першого номера світового рейтингу, яка потім і виграла ці змагання.

На заключному зборі ми проводили по два тренування в день на татамі, плюс були ранкові пробіжки та силова підготовка, адже треба відповідати категорії «до 44 кг».

- Настя в минулому році була призером чемпіонату Європи та світу. Як можна порівняти рівень тих змагань з Юнацькою Олімпіадою?

- Якщо взяти минулорічну Настю з ії швидкістю, операційною пам’яттю, вона б за рівнем була б вище за своїх нинішніх суперниць. На жаль, зараз ми повинні рахуватися з тими спортсменками, яких ми раніше навіть не розглядали в якості спарингу – вони для нас були скучні. Зараз, в силу обставин, про які я говорив вище, основні козирі втрачено. Нам би хоча б на 50% повернути ту швидкість, ту впевненість, ми б розглядалися в якості фаворитів. В групу чотирьох сіяних ми, на жаль, не потрапляємо, тож багато в чому результат залежатиме і від жеребкування.

Втім, ми відправляємося на Юнацьку Олімпіаду в доброму гуморі, адже у нас є гарні традиції - на двох попередніх Іграх вихованці СК «Європа» ставали бронзовими призерами (Дмитро Атанов в 2010-му та Людмила Дроздова в 2014-му. – прес-служба)

- Як оцінюєте готовність Насті перед стартом змагань?

- На мій погляд, все в порядку. Головне, що зі здоров’ям все нормально – немає травм, чи  рецидивів. Функціональна підготовка також на рівні. Важливо було відновити нашу операційну систему, яка трохи підвисла за цей сезон. Програші, які були в цьому сезоні, сіють зерно непевності. Але, думаю, ми вийшли із кризи. Останній збір пройшов добре. Це вселяє оптимізм.

На Юнацькій Олімпіаді вже буде важливо хто підійде до змагань в найкращому психологічному стані.

Найближчим часом на нашому сайті інтерв’ю з Анастасією БАЛАБАН.

Прес-служба відділення НОК України

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live