Сьогодні вночі (0.40) Ігор ТРОЯНОВСЬКИЙ виступить у фіналі змагань на 100-метрівці батерфляєм на ІІІ Юнацькій Олімпіади. Незадовго до старту Ігор ми поспілкувалися з його першим тренером Олександрою КУРБАНОВОЮ.

- Ігор був одним з претендентів на поїздку на Юнацькі Олімпійські ігри, але до кінця серпня ми не знали, чи поїде він в Буенос-Айрес, - розповіла тренер. - Прохідною на Юнацьку Олімпіаду стала для нього дистанція 100 м батерфляєм, де він показав час 53,67. Це відбулося на чемпіонаті Європи серед юніорів. Це результат високий, але при проходженні дистанції були допущені технічні помилки і, думаю, що в процесі підготовки вони були виправлені і результат буде покращений (у півфіналі Юнацької Олімпіади Ігор Трояновський покращив цей результат на 0,8 секунди – 52,88, що дозволило йому вийти у фінал. – прес-служба).

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ШЛЯХ

- Розкажіть, як пройшов Ігор шлях від новачка до Юнацької Олімпіади?

- Ігор потрапив до мене в «лягушатник»  спорткомплексу «Динамо» десь у віці п’яти років. Плавати не вмів, боявся. Старалися, мучилися, працювали і, до великої радості, він поплив. Згодом результати стали зростати, він перейшов у спортивний клас, щоб приділяти більше уваги плаванню.  Не відразу він став кращим, був в першій п’ятірці, але величезна завзятість принесла результат.  Тут слід відзначити його сталевий характер – він, зазвичай, добивається того, чого хоче.

В 2016 році він став чемпіоном України серед юнаків, вигравши дистанції 100 та 200 метрів «дельфіном», влітку також був в «призах». Далі відбувся невеличкий провал – можливо, Ігорю здалося, що все йде дуже добре. Це, звісно, позначилося на результатах. На осінньому чемпіонаті України він навіть не потрапив в трійку призерів, якщо не помиляюся. І це стало стимулом для подальшої роботи. Наступний етап підготовки він відпрацював вже на «відмінно», завоювавши золоту та срібну медалі на чемпіонаті України. Влітку ми з ним підняли технічні моменти, і восени 2017-го він став чемпіоном України на трьох дистанціях батерфляєм. Нікого й поруч не було.

На Ігоря звернули увагу, він став їздити на збори у складі збірної. У складі групи Костянтина Карташова він шість, чи сім разів він був на зборах, зокрема тричі в горах, що дало серйозний поштовх в результаті, добрий розвиток. Буквально два тижні тому вони, так би мовити, спустилися з гір і, сподіваюсь, в Буенос-Айресі ми побачимо гарні результати.

- Ігор виступатиме на трьох дистанціях батерфляєм. Яка з них йому ближче за його даними?

- На даний момент, 100-метрівка, адже у нього на цій дистанції один з кращих результатів в Україні взагалі. Хоча і на дистанції 200 м він може показати високий результат. Він легкий, витривалий, у нього добрі виходи. Тому у нього гарні шанси і на «двісті», якщо він впорається з хвилюванням.

- Ігор вже давно в Буенос-Айресі. Чи спілкувалися з ним?

- Так, трохи. Налаштованість добра, до боротьби готовий. Хоче перемагати.

ОЛІМПІЙСЬКА МРІЯ

- Ігор виступатиме на Юнацькій Олімпіаді, але напевно існує глобальна ціль в кар’єрі – Літні Олімпійські ігри, чи не так?

- Мені, здається, що вже з того часу, коли Ігор став показувати якісь результати, він був замотивований стати кращим – в місті, в області, в Україні і так далі. У нього чи не відразу виникла ця велика ціль – Олімпіада. Він напевно один з небагатьох спортсменів області, хто постійно проглядає все відеоролики, які пов’язані з Олімпійськими іграми. Він дуже багато аналізує, вчиться на цих прикладах. Думаю, що іншої цілі у нього немає.

- Ви розглядаєте вже Токіо-2020?

- Складно сказати. Для того, щоб потрапити на Ігри, повинно скластися дуже багато факторів. Ми, зі свого боку прикладатимемо всі зусилля, щоб це вийшло, а там вже як Бог дасть. 

Прес-служба відділення НОК України

 

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live