Одеська шаблістка, срібна призерка Олімпійських ігор Олена КРАВАЦЬКА висказала свою позицію щодо допуску фехтувальників росії і білорусі до міжнародних змагань, відповівши на питання пресслужби відділення НОК України в Одеській області.

1️. Як ви поставилися до рішення Міжнародної федерації фехтування (FIE) щодо допуску російських і білоруських спортсменів до змагань? Чому? (згідно рішенню, прийнятому 10 березня спортсмени цих країн можуть взяти участь у змаганнях вже у квітні, коли розпочнеться олімпійський відбір. – пресслужба).

Я не здивована цим рішенням і була впевнена, що так і буде. Якщо чесно, то я була здивована, що це не відбулося ще в листопаді.

Поясню чому. На жаль, для окремих людей гроші важливіше за все, навіть за життя людини і, як ви знаєте, президентом FIE був Усманов. Його зняли під час війни. Але добре розуміють, що він має там своїх людей. Ось і чому FIE вирішило допустити рашистів!

2️. Які кроки має зробити Національна федерація фехтування України, НОК України, щоб не допустити до змагань ці країни?

Я не знаю, що можна ще зробити, тому що, на мій погляд, зі сторони федерації та НОК було зроблено все, що залежало від них.

Ми [Федерація] пишемо скарги у FIE, де приводимо факти, що більшість спортсменів виступають за армію руzzні, що особисто Поздняков казав, що для фехтувальників буде за честь, якщо їх закличуть на війну!

3️. Що можете зробити ви особисто, кожен фехтувальник України, щоб задля цього?

Ми обговорюємо зі спортсменами різних країн, що ми можемо зробити разом, щоб не допустити країну терориста!

4️. Чи уявляєте ви себе на доріжці у суперництві з російським, чи білоруським фехтувальником?

Ні, не уявляю. І не хочу з ними зустрічатись ані на доріжці, ані в житті.

5️. Чи допускаєте бойкот змагань збоку України в разі участі спортсменів росії і білорусі?

Я допускаю бойкот тільки в тому випадку, якщо фехтувати треба буде з ними, але я за те, щоб їздити на змагання і бойкотувати бої тільки з ними!

Мені дуже огидно и прикро, що через руzzню назад мені прийшлося рік тому залишити свій дім. Залишити заради безпеки своєї дитини, заради змоги далі займатись своєю улюбленою справою. Я не можу собі зараз уявити, що мені прийдеться попрощатися з мрією про Олімпіаду, але допустити, щоб вони мали змогу на це.

Я знаю, що світ несправедливий, але дуже надіюсь, що не настільки!

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live