Тренерка КДЮСШ міста Чорноморська Тетяна СУХІНА відповіла на питання пресслужби відділення НОК України в Одеській області за підсумками чемпіонату України (U-20) з пляжного волейболу, де дві ії пари вийшли у фінал (21 липня. Запоріжжя. Тетяна СУХІНА - в центрі).

- Тетяно, чи очікували такого виступу?

- Ми налаштовувалися доказати, що ми можемо перемагати наших основних суперників на їхньої території, тобто їхали ми за перемогою. Вийшло навіть краще. А те, що обидві пари вийшли у фінал – це результат гарної підготовки та великого бажання самих спортсменок.

- Не все складалося гладко на турнірній дистанції. Обидві пари програли дуету Анна Шумейко / Анастасія Нагорна…

- Єва Сердюк та Софія Рилова програли скоріше не технічно, а психологічно, довелося ввечері налаштовувати на подальшу боротьбу. Вони зробили правильні висновки та взяли реванш. Анна Чечельницька та Дар’я Романюк програли своїм візаві в боротьбі, але не без шансів. Але за турнірною сіткою це навіть добре, що так вийшло, адже таким чином чорноморські пари розійшлися в різні боки і могли зустрітися тільки у фіналі, що в підсумку і вийшло.

- Фінал за участю двох пар, які складають ваші підопічні, той випадок, коли вам можна було відпочити та подивитися на гру зі сторони?

- Так. Саме так і зробила, і дівчатка вирішували свої ігрові проблеми самі. Третя гра в день та й ще в саме пекло - серйозне випробування, тому, може, не вийшло видовище, але переміг той, кому це було важливіше. Дівчата довели собі, що вони бійці.

У фіналі вийшло більшою мірою психологічне протистояння. Від самого початку у Даші та Ані не йшла гра, у другому сеті – вони начебто ії знайшли, але в кінцівці допустили серію помилок. У третьому сеті Єва та Соня, так би мовити, перетиснули своїх подруг-суперниць емоціонально.

До речі, суперництво було цікаво ще й тим, що суперничали пари, які грають в різному стилі. Якщо Соня та Єва – «захисні», їм притаманна швидкісна гра, то Аня з Дашою діють в силовій манері, за рахунок чого часто-густо і вирішують долю матчів на свою користь.

- Ви говорите, що для Єви та Соні перемога була важливішою, ніж для суперниць. Чому?

- У Єви Сердюк ще немає міжнародного досвіду, а наступного року їй стояти в парі з Дашою Романюк , у якої за плечима вже не один міжнародний турнір. Це дівчинки 2004 року народження, і в наступному році перед ними стоїть ціль – потрапити на чемпіонат Європи (U-18). Планували, що вони боротимуться і за путівку на юнацькі Олімпійські ігри-2022. Втім, на превеликий жаль, їх скасували, точніше перенесли на 2026-й, адже дівчата так мріяли про участь в цих змаганнях. Дуже шкода, що так вийшло. Що стосується Соні Рилової, то вона представляла Україну і на чемпіонаті Європі, і на чемпіонаті світу в 2018 році, але в минулому сезоні у неї вийшов пропуск у зв'язку із закінченням школи і вступом до ВНЗ. Повернення у багатьох не виходить, а неї все вийшло.

- Як плануєте готуватися на чемпіонату Європи (U-20), куди потрапили переможниці чемпіонату України?

- В основному, через участь у вікових чемпіонатах України, які самі по собі відбіркові на Євро і на чемпіонат світу. Також в планах участь в Кубку України та фіналі чемпіонату України серед жінок. Взагалі, як ви бачите, суцільні змагання.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live