Як ми повідомляли, у неділю збірна України з фехтування на шаблях у складі з одеситом Андрієм ЯГОДКОЮ добилася історичного успіху, вперше з 2014-го потрапивши в топ-8 на Кубку світу.

Ми поспілкувалися з Андрієм по гарячих слідах, за допомогою месенджера, коли він був в дорозі із Будапешту в Україну. Звісно, не оминули, ми й тему участі збірної України у відборі на Олімпійські ігри. Як відомо, Міжнародна федерація дозволила участь у змаганнях спортсменам росії і білорусі. Станом на 28 березня НОК України ще не прийняв рішення щодо участі фехтувальників в таких змаганнях.

ІСТОРИЧНИЙ УСПІХ

- Андрію, вітаю з історичним успіхом. Кажуть, що останнього разу в топ-8 збірна України потрапляла в 2014-му, також в Будапешті. Ви більше десять років в збірній, на вашій пам'яті, скільки разів це було?

- Дякую за вітання. В топ-8 до 2014 року ми потрапляли відносно регулярно, а потім провал був на багато років. Хотілося б краще звичайно, але теж навіть дуже непогано.

- Що й медалі були до 2014-го?

- Ні, кілька разів у четвірці були, але без медалей.

СЕНСАЦІЙНА ПЕРЕМОГА НАД ІТАЛІЙЦЯМИ

- Прокоментуйте, будь ласка, матч з Італією, який дав пропуск у топ-8, в цілому і конкретно свій бій з Куратолі, який все вирішував.

- Не знаю, що тут коментувати (здивовано). Юра Цап нам усю зустріч зробив (він виграв два матчі із загальним рахунком 20:6 – 10:5 і 10:1. – пресслужба). З Куратолі був план і він працював. До рахунку 44-40. Потім почав за нього думати, вирішив, що він перебудується... Ну, й отримав чотири удари на рівному місці.

- Останній удар. Довго розбирали фразу. Що там було?

- Та насправді там все просто було, просто Куратолі голосно кричав. Та й судді, в будь-якому випадку, мали подивитися відеоповтор на вирішальному ударі.

- Розкажіть нам, любителям, про це «просто»

- Зараз спробую. Я показував, що зупиняюся після кроку, а потім одразу б’ю, він відреагував на мою відставку своєю і поки збирався виходити в атаку, саме отримав мою. Якось так.

Yagodka Curatoli 02

Yagodka Curatoli 02

Вирішальний удар в поєдинку Україна - Італія. Андрій ЯГОДКА (справа) проти Луки Куратолі. Стоп-кадр трансляції 

- Взагалі, з яким настроєм виходили на матч з італійцями, зважаючи на те, що далі першого кола не проходили дуже давно, а Італія все-таки третя команда світу

- Звичайно налаштовувалися. Якихось незвичайних почуттів не було. Звісно, хотіли перемогти, інакше навіщо виходити на доріжку. А на бій з Куратолі, з яким я вже не разу зустрічався, був свій план.

- В останній атаці спрацював саме план?

- Ні, план працював до рахунку 44-40. В останній атаці був експромт був: вирішив, що така штука має пройти

- На настрій команді, ваш особисто, вплинула ситуація з невизначеністю щодо подальшої участі у Кубках світу, а саме у відборі на Олімпійські ігри?

- Думаю, що так чи інакше, але вплинула звичайно. Зрозуміло, що ми весь час обговорюємо цей момент, але пряме до зустрічі питання не підіймали, та й я особисто не думав про це. В бою, в принципі, всі думки зазвичай безпосередньо про бій.

МОЖЛИВИЙ БОЙКОТ

- Бойкот Кубків світу, який цілком можливий, може призвести до того, що ви завершите кар'єру? Розглядаєте такий варіант?

- Все можливо, але не бачу сенсу зараз переживати про те, чого ще не сталося

- Де і в які терміни пройде підготовка до Сеулу – першого етапу в рамках олімпійського відбору?

- У нас 15-го квітня чемпіонат України. Потім думатимемо, адже є ж нюанси по етапу в Сеулі. Маю на увазі те, що росіяни там вже ймовірно виступатимуть. До чемпіонату України тренуватимемося в Києві, де й відбудеться турнір.

- Є приблизний термін, коли має бути ухвалено рішення щодо участі в Сеулі?

- Ні, в цьому відношенні нічого поки незрозуміло

- На чемпіонаті України У буде важливо перемогти?

- Все відносно. Звичайно, для мене важливо перемогти, але на відбір на подальші змагання, зокрема на Європейські ігри, наприклад, це не вплине ніяк.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live