Тренер одеської каратистки Анжеліки ТЕРЛЮГИ Денис МОРОЗОВ розповів про заключний етап підготовки своєї підопічної до Олімпійських ігор.

- Заключний етап Анжеліки розпочався після чемпіонату Європи, - розповів наставник. – На початку цього етапу ми запросили для спарингу Юлію Палашевську із одеського клубу «Тигрьонок» та Емі Коннел із Шотландії. За цей період лише на три дні ми змінили локацію - виїхали в Затоку, де потренувалися зі спортсменами СК «Royal team». В процесі підготовки, котра традиційно проходила в Одесі, в залі СК «Ніка», який ми представляємо, дали добре навантаження, на останньому тижні воно вже зменшилося – виходимо на фінішну пряму. Відзначу, що всі спортсмени, які залучені до підготовки, працюють на 100%.

Також Анжеліка, як і інші спортсмени, які відібралися на Олімпійські ігри – Аніта Серьогіна із Чорноморська і Станіслав Горуна зі Львову, взяли участь в тестовому турнірі, де був змодельований олімпійський турнір. Він відбувся у Львові. Нагадаємо, що на першому етапі спортсменки будуть сперечатися один з одним за коловою системою, після чого двоє кращих вийдуть у півфінал. У наших олімпійців було по чотири противники, з якими вони дралися, а турнір судили кращі судді країни.

Lisbon 03

- З ким дралася Анжеліка?

- Серед суперників була чемпіонка України 2020 року в категорії «до 50 кг» Соломія Кміть зі Львову, чемпіонка Європи Катерина Крива, Олександра Шолохова із Запоріжжя, яка нещодавно виграла молодіжну лігу, а також Емі Коннел, про яку я говорив вище. У всіх суперниць Ліка виграла.

- Які висновки для себе зробили?

- Турнір вийшов дуже корисним для нас, хоча я початково ставився до нього скептично. В деяких боях Анжеліка порушувала правила, на що ми їй вказали – трохи забула, як дратися, адже після чемпіонату Європи пройшло вже два місяці (посміхається). Відзначу, що в усіх боях вона набирала бали ногами в голову, що не може не радувати. Також дуже якісно виконувала «коронки», які ми напрацьовували спеціально до Олімпійських ігор. Так що, в цілому, все на позитиві.

Дещо відволікають від тренувального процесу заходи, в яких мають брати участь олімпійці в цей період, а, точніше, пов’язані з цим виїзди в столицю, але з цим нічого не поробиш.

- Наскільки ви задоволені самовіддачею Анжеліки, а також ії готовністю на даному етапі?

- Був план А, згідно якого вона мала бути роботом. Але не вийшло – виникли проблеми зі здоров’ям. Вона захотіла більше навантаження, щоб бути кращою, але це відбилося на ії фізичному стані. На жаль, оперативно вирішити це питання не вдається через відсутність коштів на цей аспект підготовки, тому доводиться робити паузи в тренувальному процесі. Підготовка йде за планом, але невеличкі травми Анжеліки трохи ії гальмують. Готовністю Анжеліки на даному етапі, в цілому, задоволений. Настрій у неї гарний, комбінації проходять.

- Тактична підготовка також велася?

- Так. На даному етапі вже складена схема ведення боїв проти усіх суперників. Напрацьовані, як я вже говорив, дві-три «коронки», і дуже важливо, в якій формі вона підійде вже безпосередньо до самого турніру. 21 липня вона відправляється в Токіо зі збірною України і останній етап проведе вже у складі команди. Я поки залишаюся в Одесі, тож, якщо потрібно, корегуватимемо підготовку вже за допомогою Інтернету. Сподіваюся вона збереже свою готовність.

- Які у вас очікування від Олімпійських ігор, від виступу Анжеліки?

- Говорять, що Олімпійські ігри – це свято спорту, але ми на це не налаштовуємося, знаємо, що на Іграх будуть жорсткі обмеження у зв’язку з коронавірусом. Хоча, враховуючи, що карате на Іграх вперше і в останнє, для нас Олімпіада, в будь-якому разі, для нас це буде свято.

Від виступу Анжеліки очікую високого результату, а саме золоту олімпійську медаль, тому що знаю ії потенціал. Якщо вона в Токіо буде в такий же формі, що й зараз, то буду радий тільки перемозі. На тренуваннях робимо все можливе, щоб Ліка підійшла в максимальній готовності до Олімпійських ігор. Сподіваюсь, що ніхто і ніщо не завадить їй добитися великого успіху в Токіо.

Terliuga int 11

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live