Одна із найсильніших майстринь стендової стрільби України одеситка Ірина МАЛОВІЧКО напередодні чемпіонату Європи відповіла на питання прес-служби НОК України в Одеській області. Спілкувалися ми із срібною призеркою чемпіонату Європи-2017 (в команді) прямо на стенді – Центрі олімпійської підготовки в Новій Долині, де відбувалося тренування збірної України.

- Ірино, які у вас очікування від чемпіонату Європи – одного з головних стартів цього року?

- Очікування самі найкращі. Ми, зокрема і я, постараємося зробити все можливе, щоб виступити якомога краще, тому що чемпіонат Європи це не тільки боротьба за високе місце на змаганнях, це ще й боротьба за високе місце в європейському рейтингу, щоб в наступному році взяти участь в Європейських іграх і показати там високий результат. В Новій Долині у нас проходить збір, де ми повторюємо все пройдене. Тож сподіваюсь, що це виїзд буде вдалим.

- Що скажете про свою готовність на даному етапі – в технічному, в фізичному відношеннях?

- Поки все добре, сподіваюсь, що так буде і далі. Фізична форма гарна, стрільба йде. Знов таки, сподіваюсь, що так відбуватиметься безпосередньо і на чемпіонаті Європи.

stend 102

- Що, на ваш погляд треба, щоб піднятися на п’єдестал чемпіонату Європи, адже у вас вже був позитивний досвід в цьому відношенні? (в активі Ірини золота та бронзові медалі чемпіонату Європи серед юніорів, в минулому році вона була срібною призеркою чемпіонату Європи в командному турнірі. – прес-служба).

- Так, був такий досвід. Найголовніше – це бажання, якщо брати до уваги людські якості. Зі спортивного боку – це концентрація. Я би навіть сказала навіть - висока концентрація.

- Відкрийте таємницю. Чому ви, симпатична дівчина, вирішили займатися стендовою стрільбою, адже є більш, скажемо так, жіночі види спорту?

- Скажемо так, у мене не було варіантів (сміється). Мене привів у стрільбу папа. Я дуже полюбила цей вид спорту, мені тут дуже подобається, дуже подобається атмосфера, моя команда. Цей вид спорту не схожий на будь-який інший: тут все зациклено на психологічній стороні справи. Дуже цікаво боротися із собою, а найголовніше – цікаво перемагати. Ти відчуваєш себе окриленою. А такого відчуття ти не отримаєш ніде, в жодній сфері життя. Це на мій погляд.

- Жінки, зазвичай, дуже емоційні. Як вдається втримувати емоції та концентруватися на вистрілі?

-  Так, мабуть, дівчинам важче в цьому відношенні, але, знов таки, коли у тебе це виходить, ти відчуваєш себе дуже, дуже, дуже щасливо. Хоча зараз розумію – це розуміння прийшло з досвідом – і чоловікам важко, хоча вони це показують набагато менше, ніж жінки. Що ж робити, справляємося (посміхається).

stend 095

Ірина МАЛОВИЧКО: «Головне – концентрація» 

- Головна мета будь-якого спортсмена – Олімпійські ігри. А у вас?

- Так, і я націлена на Олімпійські ігри. Але, крім того, моя ціль – удосконалюватися. Не просто – нічого не робити та виграти Олімпіаду, а йти до цього поетапно – крок за кроком. Вигравати і доказувати себе, що ти краща за інших. Ти можеш більше, ніж твої конкуренти.

 

Інтерв’ю Ірини МАЛОВІЧКО. ВІДЕО 

 

Прес-служба НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live