Олімпійський чемпіон Микола МІЛЬЧЕВ повернувся із Каїру, де став переможцем Кубку світу, і дав стисле інтерв’ю пресслужбі відділення НОК України в Одеській області.

- На п'єдесталі в Каїрі відчув трохи забуті емоції, адже останнього разу перемагав на Кубку світу майже п’ять років тому, - підкреслив стрілець в бесіді відразу після приземлення в аеропорту Одеси. – Вдалось, як говорять, запалитися, завестися. Та й досвід сказався. Все вийшло. Золота медаль Кубку світу в Одесі.

- Змагання проходили в доволі непростих умовах: дув сильний вітер та й раз по раз були технічні проблеми – мішені не вилітали, коли мали б це зробити…

- Це був перший фінал етапу Кубку світу, який проходив при штучному освітленні. Організатори зробили димну мішень, і при світлі прожекторів змагання виглядали дуже красиво. Але, мабуть, у зв’язку з тим, що в таких умовах змагання проводилися вперше, були певні технічні проблеми.

- Це впливало на стрільбу?

- Скоріш, вітер впливав: мішень стрибала постійно і, наприклад, і в один з моментів вона пірнула, і я промахнувся.

- Як оцінюєте свій виступ в кваліфікації…

- Перший день кваліфікації був дуже вітряний. В першій серії мені не пощастило – влучив 22 з 25-ти. Потім вдалося надолужити прогаяне – розбив у підсумку 120 мішеней. У підсумку прийшлося боротися за путівку у фінал через перестрілку за участю чотирьох спортсменів, серед яких був Нассер Аль Аттіа з Катара – неодноразовий, що цікаво, переможець знаменитого ралі Дакар. Вийшло обстріляти всіх конкурентів та потрапити у фінал, де вже стартували з нуля. Єдине, що при однаковій кількості очок перевага надавалася тому, у кого був кращий результат в кваліфікації, тому мені аж ніяк неможна було промахуватися в останньому пострілі, адже у данця Хансена було 121 на першій стадії.

- Якою мірою позначилася на виступі перерва в міжнародних змаганнях, яка тривала майже рік, адже прийшлося виходити на оптимальний рівень готовності тільки через тренування?

- Маю зазначити, що тренувальний процес пройшов в повному обсязі, адже зима в Одесі, якщо не помиляюся, розпочалася лише аж 11 лютого (посміхається). Тож цей етап підготовки до Олімпійських ігор ми виконали. Що стосується перерви в змаганнях, то тут вже дався взнаки мій багатий змагальний досвід.

Win WC Egypt 07

- У фіналі ви виглядали дуже спокійним…

- Це тільки зовні, всередині все кипить. Але вдалося впоратися з емоціями і довести справу до перемоги.

- Ваша вихованка Ірина Маловічко потрапила в топ-10, ставши дев’ятою. Як оціните ії виступ?

- Все йде за планом. На високий рівень готовності ми зараз виходити не збиралися. Отримали важливий досвід. Сподіваємося, що до Олімпійських ігор ще будуть міжнародні змагання, адже етап Кубку світу в Південній Кореї вже скасували через коронавірус. Чіпляємося, так би мовити, за будь-якій старт. Ось на Кубку світу в Каїрі виступили з Ірою в міксті. Могли поборотися за бронзові медалі, але програли в перестрілці, посівши у підсумку п’яте місце.

- У вас ще залишається єдиний шанс поборотися за олімпійську ліцензію – у травні, на чемпіонаті Європи, де на кону буде дві ліцензії. Тож важливо буде зберегти форму до цього важливого старту, щоб поїхати на свою п’яту Олімпіаду…

- Зараз буде невеличкий відпочинок, після вступимо в нову тренувальну фазу. 11 березня Іра візьме участь в етапі Кубку світу в Києві. А далі, як завжди, збори, тренування, щоб підійти в гарній формі до чемпіонату Європи.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live