Веслувальники Одеської області завоювали 2 медалі (1 золоту і 1 бронзову) на чемпіонаті світу, який проходив в Копенгагені з 16 по 19 вересня (на фото: Байдарка-четвірка - чемпіон світу на дистанції 500 м - Ігор ТРУНОВ на третьому номері)

ЗОЛОТА БАЙДАРКА

Байдарочник Ігор ТРУНОВ, який представляє южненський ФСК «Хімік», став чемпіоном світу у змаганнях четвірок на дистанції 500 м, який є олімпійським видом програми. Компанію на п’єдесталі йому склали Олег Кухарик (Полтавська), Дмитро Даниленко (Вінницька) і Іван Семикін (Київська). Переможний час українського екіпажу – 1.20,19. Це перша золота медаль в олімпійському виді для чоловічої байдарки України і, взагалі, перша нагорода в олімпійських дисциплінах для байдарочників. Підготував екіпаж южненський спеціаліст, старший тренер збірної України Микола КРЕМЕР, який у свій час, до речі, двічі був призером чемпіонаті світу.

Українська четвірка перемогла в попередньому заїзді і напряму вийшла у фінал, котрий, як і передбачалося, вийшов дуже напруженим. Достатньо сказати, що після першої половини дистанції перша вісімка йшла в діапазоні однієї секунди (!), а українці в цій компанії були другими з відставанням від білорусів 0,5 секунди. Втім, другу половину вони пройшли на 0,4 секунди швидше, ніж першу, що й стало запорукою історичного успіху.

Також Ігор разом з Марією Кічасовою-Скорик посів 6-е місце у змаганнях змішаних двійок на дистанції 200 м.

Для Ігоря ТРУНОВА ця золота медаль стала першою на чемпіонатах світу. Раніше він, виступаючи за Одеську область, двічі ставав призером чемпіонату світу серед молоді.

Це третя золота медаль веслувальників Одеської області в пострадянський період. До цього чемпіоном світу двічі ставав южненський каноїст, дворазовий олімпійський чемпіон Юрій ЧЕБАН.

Worlds day3 26

K4 500 025

K4 500 001 1

K4 500 002 1

Worlds day3 33

18 вересня. Копенгаген. Байдарка-четвірка - чемпіон світу (зліва направо): президент ФКУ Сергій ЧЕРНИШОВ, Олег Кухарик, Іван СЕМИКІН, старший тренер збірної України Микола КРЕМЕР, Дмитро Даниленко, Ігор ТРУНОВ, головний тренер збірної України Юрій ЧЕБАН.

БРОНЗОВЕ КАНОЕ

Каноїстка Юлія КОЛЕСНИК, яка також представляє южненський ФСК «Хімік», стала бронзовою призеркою у змаганнях четвірок на дистанції 500 м. Разом з нею на п’єдестал піднялися олімпійські призерки Людмила Лузан (Полтавська) і Анастасія Четверікова (Житомирська), а також Олена Циганкова (Рівненська). Український екіпаж був одним з претендентів на нагороди і зі старту підтвердив свої амбіції. Після першої половини українки йшли третіми, на другій половині додали - пройшли ії навіть швидше, але це не дозволило їм стрибнути вище третього місця. 1.49,79 – такий бронзовий час українського екіпажу.

Для Юлії це перша в кар’єрі медаль чемпіонату світу.

На цьому чемпіонаті світу Юлія КОЛЕСНИК також посіла 6-е місце у змаганнях двійок на дистанції 200 м.

Одним з тренерів (разом з Миколою Мацапурою із Горішніх Плавнів), який готував четвірку до чемпіонату світу був ще один южненський спеціаліст – головний тренер збірної України Юрій ЧЕБАН. Додамо, що він є особистим тренером і Юлії КОЛЕСНИК, і Анастасії Четверікової, котра, до речі, на цьому чемпіонаті завоювала золоту медаль в двійці на дистанції 500 м, який входить до олімпійської програми.

Відзначимо, що збірна України показала найкращий результат в історії виступів на чемпіонатах світу (5 медалей – 3-1-1), посівши 3-е місце в медальному заліку.

Worlds day4 10

Worlds day4 11

19 вересня. Копенгаген. Лікує Юлія КОЛЕСНИК: вона бронзова призерка чемпіонату світу

Worlds day4 13

Worlds day4 14

19 вересня. Копенгаген. Головний тренер збірної України Юрій ЧЕБАН з бронзовими призерками чемпіонату світу (зліва направо): Юлією КОЛЕСНИК, Оленою ЦИГАНКОВОЮ і Анастасією ЧЕТВЕРІКОВОЮ