Дворазовий олімпійський чемпіон з веслування Юрій ЧЕБАН підготував медалістку Олімпійських ігор-2020. В суботу срібною призеркою Олімпіади стала каноїстка Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (фото: Зліва на п'єдесталі, з Людмилою ЛУЗАН).

ОЛІМПІЙСЬКЕ СРІБЛО

7 серпня, в заключний день веслувальних змагань в Токіо, Анастасія, яка представляє Житомирську область, разом з Людмилою ЛУЗАН, завоювала срібну медаль у змаганнях каное-двійок на дистанції 500 м. Чи було таке в історії світового, чи вітчизняного спорту, коли олімпійський чемпіон підготував призера Олімпіади? Напевно, так. Але такою інформацією не володіємо...

C2 500 silver 02

C2 500 silver 08

7 серпня. Токіо. Юрій ЧЕБАН радіє срібній олімпійській медалі своєї вихованки Анастасії ЧЕТВЕРІКОВОЇ

КОМЕНТАРІ

«Коли Настя у складі двійки перетнула лінію фінішу і стала призеркою Олімпійських ігор, я був таким же щасливим, як і в той момент, коли сам як спортсмен сягнув олімпійського п’єдесталу», - прокоментував цю подію титулований веслувальник, а тепер тренер-олімпієць (noc-ukr.org).

Його вихованка за кілька хвилин після фінішу, в інтерв’ю «Суспільному», зазначила, що присвятила свій успіх саме своєму особистому тренеру

«Він показав, що олімпійський п’єдестал – реальний», - відзначила Анастасія Четверікова (suspilne.media)

ЧЕБАН-ТРЕНЕР

Юрій Чебан - уродженець Одеси, вихованець южненського ФСК "Хімік" - завершив кар’єру на міжнародному рівні після перемоги на Олімпійських іграх в Ріо-2016, а з 1 січня 2017 року став головним тренером збірної України з веслування на байдарках і каное.

Жіночим каное найбільш активно став опікуватися в 2018-му, коли після перевірки різноманітних варіантів екіпажів-двійок, зупинив свій вибір на двійці Людмила Лузан/ Анастасія Четверікова, кожна з яких веслувала справа, і впритул зайнявся підготовкою екіпажу. І це відразу принесло міжнародний успіх: цей екіпаж став бронзовим призером молодіжного чемпіонату Європи, а на чемпіонаті світу-2018 вийшов у фінал.

В кінці 2018-го Анастасія Четверікова була залучена в Южне на збір групи каноїстів збірної України, підготовкою яких займався безпосередньо Юрій Чебан. Саме тоді він став індивідуально працювати з перспективною спортсменкою. І це дало результати в особистих гонках 2019-го року. Спортсменка стала дворазовою чемпіонкою Європи серед молоді (в С1-500 і С2-500), а на чемпіонаті світу стала бронзовою призеркою (С1-500), завоювавши першу медаль такого рангу для жіночого каное України, а також посіла 7-е місце на дистанції 200 м. Крім того, в двійці з Людмилою Лузан Анастасія завоювала олімпійську ліцензію для України.

З 1-го січня 2020-го Юрій Чебан офіційно став особистим тренером Анастасії.

Chetverikova 05

Chetverikova 31

Chetverikova 33

Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА:

- Пам’ятаю, що на зборі в Туреччині в період зимової підготовки-2019 працювали настільки довго, що виїжджали з каналу на останньому автобусі, а вечеряла десь о дев’ятій. Дівчатка навіть питали: «Як ти виживаєш після такого?».

Дуже багато часу я проводила в тренажерці, суттєво піднявши свою фізичну підготовку. Також відзначу, що дуже багато було зроблено роботи в технічному плані. Тренер ставив мені таку техніку, щоб я могла боротися за медалі і на дистанції 500 м, і в спринті.

Юрій Володимирович дуже вимогливий. Якщо ти виходиш на тренування, відпрацьовуй максимально, чи, взагалі, не виходь. Дуже подобається, що він як в минулому спортсмен високого рівня, як ніхто інший знає, яким має бути навантаження перед Олімпійськими іграми, якою має бути психологія. Але, якщо щось не йде, він може розрядити обстановку – пожартувати, після чого ти просто випадаєш з човна (сміється). Думаю, що це позитивний момент для спортсмена (ukraine-canoe.org)

ТРЕНЕР-ОЛІМПІЄЦЬ

Як ми повідомляли, ще один одеський олімпійський чемпіон Микола МІЛЬЧЕВ також підготував олімпійця – майстриню стендової стрільби Ірину МАЛОВІЧКО. Вона, нагадаємо, стала восьмою на Іграх-2020 – їй всього однієї розбитою мішені не вистаччило для того, щоб вийти у фінал.