Представляємо Ігоря ЮРЕСКУЛА – заслуженого тренера України з боксу, вихованці якого завоювали 7 медалей на великих міжнародних змаганнях, зокрема 6 листопада, коли чемпіоном світу 19-річний став Юрій ЗАХАРЄЄВ.

Ігор ЮРЕСКУЛ. Досьє (сайт kombat.odessa.ua)

Заслужений тренер України з боксу

Тренер з боксу філії СК «Чорне море» (с. Андріївка, Одеська обл.)

Кандидат у майстри спорту з кікбоксингу, кандидат у майстри спорту з тайського боксу. За час спортивної кар'єри був призером та переможцем всеукраїнських турнірів з кікбоксингу та тайського боксу, срібним призером з рукопашного бою.

Підопічні Ігоря ЮРЕСКУЛА завоювали вже сім медалей на великих міжнародних стартах: чотири в активі Юрія ЗАХАРЄЄВА - він двічі був чемпіоном Європи серед молоді, а в цьому році двічі виграв чемпіонат світу – молодіжний (у квітні) і дорослий (у листопаді); дві у Максима МОЛОДАНА – в 2018-му став бронзовим призером чемпіонату світу, в 2021-му – срібним призером чемпіонату Європи серед молоді; одна у Дмитра МОЛОДАНА, який в 2019-му завоював срібло на юніорському Євро.

yureskul 04

Ігор ЮРЕСКУЛ зі своїми кращими вихованцями (зліва направо): Юрій ЗАХАРЄЄВ, Дмитро МОЛОДАН, Максим МОЛОДАН

yureskul 06

ХРОНОЛОГІЯ СПОРТИВНОЇ КАР’ЄРИ (сайт http://www.kombat.odessa.ua/)

Єдиноборствами Ігор займається з 15-ти років. встиг відчути смак і кікбоксингу, і тайського боксу, і боксу, і рукопашного бою.

Першим видом був кікбоксинг, яким займався під час навчання у технікумі у Білгород-Дністровському. Ходив у спортивний клуб «Чемпіон» на тренування до тренера Анатолія Степанова.

yureskul 08

Потім був тайський бокс. Після того, як вступив до ВНЗ в Одесі, продовжив заняття спортом у Максима Неледви (на фото знизу). Під його керівництвом Ігор тренувався 3 роки, поки навчався у ВНЗ. За цей час брав участь у змаганнях і ставав призером України з тайського боксу. До речі, і сам тренував. Один із спортсменів виступав на чемпіонаті України, де став срібним призером.

yureskul 07

Потім повернувся до Білгород-Дністровський, де близько року тренувався у СК боксу «Аккерман» у Олександра Богатирського.

Коли повернувся із армії, пішов працювати на підприємство (у с. Андріївці). Тут директор - Володимир Орєховський, який свого часу займався боксом, запропонував Ігорю Юрескулу зробити набір дітей у спортивну секцію. Знайшли приміщення, зробили ремонт та обладнали спортивний зал. Розпочалася активна тренерська кар'єра у 2012 році. «Спочатку я почав тренувати хлопців із тайського боксу», – згадує свої перші кроки Ігор Юрескул. – Нас запросили на змагання з боксу до «Аккермана», де хлопці показали непоганий результат для першого разу. Мене це завело, затягнуло. Тому ми перейшли на бокс».

СЕКРЕТ УСПІХУ

Ігор ЮРЕСКУЛ наголошує на тому факті, що йому дуже допомагає те, що займався різними видами єдиноборств. Адже елементи їх використовують у своїх тренуваннях. Наприклад, з кікбоксингу та тайського боксу на кожному тренуванні застосовує повну розтяжку для спортсменів: розтяжку тіла, розтяжку м'язів, шпагати… Завдяки цьому хлопці набагато пластичніші.

«Бажання, стимул стати кращим і йти до вершин! Легко нічого не дається!» – кредо тренера з боксу Ігоря Юрескула: «Упевнений, що якщо на шляху до вершин є перепони, то це лише загартує і тренера, і спортсменів».

Ігор ЮРЕСКУЛ: «В селі Андріївка немає кінотеатру і дискотеки, але є свій чемпіон світу»

(сайт fbu.org.ua. 30.09.21)

– Ігорю Олександровичу, за результатами останніх років ви є одним з найуспішніших наставників в українському боксі. Розкажіть, як все починалося? Як починали тренувати?

– Я прийшов з армії. Влаштувався працювати інженером. Також працював начальником охорони місцевого підприємства, директор якого запропонував мені тренувати, розвивати спорт. Спершу починав з кікбоксингу та тайського боксу. Згодом запропонували поїхати на змагання в клуб «Аккерман». Цікаво, що змагання були з боксу. Мені сподобалося, що хлопці загорілися. Їм бокс припав до душі. Так ми змінили напрямок і почали проводити тренування виключно з боксу. Тренувалися в приміщенні без вікон, без світла. Це був початок. Роки йшли і разом спільними зусиллями обладнали зал. Директор підприємства допомагав, друзі, сам вкладав особисті кошти.

- Що було найважчим на початку тренерської кар`єри?

- На початку було чимало перепон. Директор підприємства, з яким ми започаткували бокс, згодом змінився, пішов з роботи через рік. З тими людьми, які приходили на його місце, в нас були непорозуміння. Чимало разів відключали світло в спортзалі. Аби мені поїхати на змагання з хлопцями, треба було брати відпустку. Доводилося робити різні справки. Взагалі, з 2012-го по 2016 рік не було жодного фінансування. Це і було найважчою перепоною.

- Талановитий боксер чи працьовитий? Якого виберете?

- Талановитий – це звісно, добре. Втім, 99 відсотків має бути саме працьовитість і 1 відсоток – це талант. Вважаю, що працьовитість приносить свої плоди. Вік живи, вік навчайся! Яким би талановитим не був боксер, якщо він не буде трудитися, то нічого в нього не вийде. Звісно ж, залізною повинна бути і дисципліна.

- Ви живете і тренуєте в селищі Андріївка, де населення в районі 1000 чоловік. Брати Молодани, Захарєєв саме звідти. В чому феномен хлопців з Андріївки?

– Вони звичайні хлопці. Такі, як і всі. В нас, наприклад, немає кінотеатру, немає дискотеки. Раніше були тренування з футболу, які проводили мій батько з дядьком. Згодом чимало людей поїхало з Андріївки, і жодних інших кружків, окрім боксу, в нас не залишилося. Хлопці займалися і прийшли такі результати. Ну і важливо, що в мене горіли очі. Не горіли б очі в мене та в них, то навряд чи щось би вийшло.

yureskul 03

- На чемпіонаті України, який нещодавно проходив в Одесі, вашого вихованця Юрія Захареєва було визнано найкращим боксером турніру. Розкажіть про Юру. Яким він до вас прийшов?

- Захарєєв прийшов до мене маленьким та кругленьким. Спершу багато плакав. Втім, потихеньку зробили з нього чоловіка. Спасибі величезне його мамі, яка підтримувала та багато допомагала нам в нашій роботі. Психологічно наставляла і до сих пір наставляє Юру. Він вчився на своїх помилках. Вони його закаляли. Разів три ставав третім на чемпіонатах України. В Чернівцях йому взагалі не віддали заслужену перемогу. Всі пам`ятають той скандальний бій. Юра кожного разу переборював себе та не опускав руки. Юра взагалі цікавий хлопець. Йому постійно треба бути в роботі. Юрі не можна довго відпочивати. Вони зовсім різні з Молоданом. Потрібно, щоб він постійно рухався і йшов вперед.

- Рішення про перехід Захареєва в дорослий бокс було доволі сміливим, але, як показав час та результат на чемпіонаті України – правильним. Як зрозуміли, що Юрі вже треба боксувати серед дорослих чоловіків?

- Насправді кажучи, мало хто в нас вірив. Під час підготовки в нас були проблеми, Юра вибув на чотири-п’ять днів. Він був готовим десь на 70 відсотків, але на щастя цього вистачило, аби Юра став чемпіоном України серед дорослих.

- Інші ваші вихованці – брати Молодани – вже тривалий час показують стабільно високі результати. Розкажіть про них більше. Як і коли вони почали займатися боксом?

- Першим до мене прийшов Діма – молодший з братів. Згодом він підтягнув і свого старшого брата. Хлопці – молодці! Вони реально є прикладом працьовитості, дуже дисципліновані і, головне, хороші люди. Я кожному тренеру бажаю, щоб в нього були такі вихованці.

- Молодан став віце-чемпіоном Європи до 22 років. Наступний крок – перехід у дорослий бокс?

– Після чемпіонату Європи у нього була травма. Зараз, слава Богу, все добре. Хотіли боксувати на чемпіонаті України серед дорослих, втім вирішили поберегти Максима. Він був на зборах, готувався. Зараз тренується в Кончі-Заспі. Після цього відправляється зі збірною до 22 років на збори до Шотландії, де, наскільки мені відомо, пройде матчева зустріч Україна – Шотландія. Подивимося, що буде далі. Можливо, будемо поєднувати професійний бокс з олімпійським. До нового року приймемо рішення.

– Чи отримували ваші боксери пропозиції від промоутерських компаній?

– Звісно, пропозиції були, але цей рік ми поки боксуємо в олімпійському боксі. Після нового року подивимось, що буде далі. Захарєєв, скоріше за все, залишається на цей олімпійський цикл, потім будемо дивитися, які пропозиції будуть у хлопців. Для мене головне, щоб вони могли себе забезпечувати, щоб вони мали кошти на вітаміни, на харчування, на проїзд, на проживання. Будемо відштовхуватися від пропозицій.

- За свою тренерську карєру ви багато часу провели на змаганнях та зборах з хлопцями. А як сім`я ставиться до вашої роботи?

- У цьому році я практично не був дома, приділяв підопічним майже сто відсотків свого часу. Не можу залишити їх одних. З одним поїхав на турнір, після цього одразу треба їхати з іншим… Звісно, хочеться вже трохи і відпочити. Втім, попереду чимало роботи. Будемо рухатися далі, прагнути олімпійське золото. Родина вже нормально ставиться до моїх поїздок. Всі звикли до цього. Моя робота – це моє життя. Будемо рухатися далі і розвиватимемо не тільки Молоданів та Захарєєва, але й інших боксерів. Зізнаюся – хотілося б якогось помічника, щоб горів, хотів тренувати і допомагав хлопцям.

- Які цілі ставите на найближчі роки?

- Дуже хочеться, аби у моїх хлопців все склалося! Діма Молодан вже буде боксувати у віковій групі до 22 років. Бажаю йому успіхів! Хочу, щоб Юра Захарєєв та Максим Молодан закріпилися в дорослій чоловічій збірній, виграли чемпіонат Європи та світу. Будемо старатися потрапити на Олімпійські ігри!

Ігор ЮРЕСКУЛ.

Всі медалі на великих міжнародних змаганнях

Вихованець

Рік

Змагання

Медаль

1

Максим МОЛОДАН

2018

чемпіонат світу серед молоді

бронза

2

Дмитро МОЛОДАН

2019

чемпіонат Європи серед юніорів

срібло

3

Юрій ЗАХАРЄЄВ

2019

чемпіонат Європи серед молоді

золото

4

Юрій ЗАХАРЄЄВ

2020

чемпіонат Європи серед молоді

золото

5

Юрій ЗАХАРЄЄВ

2021

чемпіонат світу серед молоді

золото

6

Максим МОЛОДАН

2021

чемпіонат Європи

срібло

7

Юрій ЗАХАРЄЄВ

2021

чемпіонат світу

золото

Пресслужба віділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live