Одеський борець вільного стилю Василь МИХАЙЛОВ став бронзовим призером чемпіонату світу зі спортивної боротьби, який триває в Белграді. Це його перша нагорода такого рангу (на фото: Василь МИХАЙЛОВ - перший справа)

БРОНЗОВИЙ ВАСИЛЬ

У сутичці за 3-е місце в категорії «до 79 кг» Василь МИХАЙЛОВ (тренери – Віталій ПЕТКОВ, Магомед МАГДІЄВ) переміг срібного призера Олімпійських ігор-2020 в категорії «до 74 кг» Бекзода Абдурахмонова з Узбекистану з рахунком 5:3.

Після першого періоду Василь повів в рахунку 3:0. Спочатку він здійснив прийом, а потім зробив захват за ногу і виштовхав суперника за межі килима. Втім узбеку вдалося зрівняти рахунок (3:3) і отримати «перевагу останньої дії». Тож Василь провів решту часу в атаці. За 19 секунд судді спочатку віддали два бали супернику, але після відеоперегляду змінили рішення – нарахували один балл саме одеському борцю, адже на повторі було чітко видно, що він виштовхав суперника за килим. Спроби суперника вирвати перемогу ні до чого не призвели. Навпаки, ще один балл, на останній секунді, заробив Василь МИХАЙЛОВ.

5:3 – одеський динамовець завоював свою першу медаль на чемпіонатах світу.

Нагадаємо, що в 2020-му уродженець селища Тарутиного Болградського району Одеської області став бронзовим призером чемпіонату Європи в цій же ваговій категорії.

Vasyl MYKHAILOV World 22 06

16 вересня 2022 року. Белград. Василь МИХАЙЛОВ проти срібного призера Олімпійських ігор-2020 Бекзода Абдурахмонова

ШЛЯХ НА П’ЄДЕСТАЛ

В першому поєдинку на цьому чемпіонаті, в 1/16 фіналу, Василь МИХАЙЛОВ переміг Болата Сакаєва з рахунком 6:4, здобувши перевагу в другому періоді після рівного першого (4:4). Далі Василь здобув дві впевнені перемоги: 7:1 – над Ашрафом Ашировим з Азербайджану, і над греком Георгіосом Кугімтідісом, якого здолав достроково. У півфінальному поєдинку з іранцем Мохамадом Ноходіларімі одеський борець спочатку програвав 0:3, потім, у другому періоді, вийшов вперед (4:3), але остання залікова дія залишилася за суперником. 5:4 – на користь іранця.

КОЗЛЮК

Першим із борців Одеської області на килим чемпіонату світу вийшов борець греко-римського стилю, бронзовий призер цьогорічного чемпіонату Європи Владлен КОЗЛЮК (категорія «до 97 кг», тренери – Ігор МОЇСЕЄВ, Андрій ДЕРКАЧ), але в першій же сутичці несподівано поступився 21-річному американцю Джеймсу Амосу (6:12). Одесит після першого періоду програвав 2:6, але на першій хвилині другого зрівняв рахунок (6:6). На останній хвилині Владлен пішов в атаку, але пропустив контратаку, упродовж якої суперник набрав 6 балів.

Відзначимо, що це був дебютний чемпіонат світу для Владлена КОЗЛЮКА.

ХАСАН ЗАКАРІЄВ

В категорії «до 86 кг» у змаганнях з вільної боротьби Хасан ЗАКАРІЄВ (тренери – Костянтин СТАНКОВ, Анзор МАЛЬЦАГОВ), який в останній момент замінив у складі чемпіона світу серед молоді Мухамеда Алієва, поступився в напруженій сутичці Абубакру Абакарову із Азербайджану (4:5).

Для Хасана це був перший в кар’єрі чемпіонат світу.

МАГАМЕД ЗАКАРІЄВ

В суботу на арену вийде бронзовий призер минулорічного чемпіонату світу Магамед ЗАКАРІЄВ («до 97 кг», тренери – Костянтин СТАНКОВ, Анзор МАЛЬЦАГОВ).

В 1/8 фіналу Магамед зустрінеться з переможцем поєдинку Самхана Джабраїлова (Молдова) і Ульріха Маноуана (Кот д’Івуар).

В перший день змагань визначаться фіналісти, в другий – відбудуться втішні, а також медальні поєдинки.

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ

Вся інформація про чемпіонат світу-2022 (результати, трансляції, фото) в спеціальному розділі сайтуuww.org.

Прямі трансляції півфінальних і медальних поєдинків – на телеканалі XSPORT.