Вихованки одеської КДЮСШ №13 Валерія МОРЕНЕЦЬ-КУБАНСЬКА (справа) і Анна СУВОРОВА завершили участь в чемпіонаті Європи серед кадетів і юніорів з фехтування, який відбувся в Таллінні з 21 по 28 лютого.

ПІДСУМКИ

Найвищими досягненнями одеських шаблісток - 17-річної Валерії МОРЕНЕЦЬ-КУБАНСЬКОЇ (тренер – Микита СТОЛБУНОВ) і Анни СУВОРОВОЇ (тренер – Олександр ВАСЮТІН), якій 27 січня виповнилося лише 14 років, стало потрапляння у топ-10 в командних турнірів у змаганнях серед юніорок і кадеток відповідно. Валерія у складі команди посіла 6-е місце, Анна – 10-е. Для обох спортсменок це був дебютний чемпіонат Європи, хоча Валерія в 2021 році виступала на чемпіонаті світу серед кадетів, де увійшла в топ-16 в особистому турнірі, де, до речі, була наймолодшою.

КОМАНДНІ ДОСЯГНЕННЯ

В командному турнірі серед юніорок збірна України, де разом з Валерією МОРЕНЕЦЬ-КУБАНСЬКОЮ фехтували миколаївські шаблістки Олександра Бондар і Ольга Ківало, а також киянка Софія Головкіна, в 1/8 фіналу перемогли Болгарію (45:33). Поступаючись 10:15, наші спортсменки зуміли перевернути рахунок. Поступившись у поєдинку за вхід у четвірку майбутнім бронзовим призеркам з команди Туреччини на чолі з новоспеченою віцечемпіонкою Європи в особистому заліку Ербіл Нісанур (33:45), у нижній частині сітки українки взяли гору над Польщею (45:24) і поступилися Німеччині (38:45).

В командному турнірі кадетів українки, де компанію Анні СУВОРОВІЙ склали Валерія Коротченко і Володимира Бабенко з Миколаєва, а також киянка Марія Родічева, могли бути і в топ-8, але в 1/8 фіналу всього одним ударом поступилися збірній Польщі – 44:45, хоча програвали по ходу боя «-5».

Далі боротьба за 9-16-і місця, де українські шаблістки перемогли іспанок (45:36), турчанок (45:41), але в поєдинку за 9-е місце поступилися британкам (42:45).

Анна СУВОРОВА виступала на позиції 3-го номера збірної, де ії періодично змінювала Володимира Бабенко. Анна 1 мікроматч виграла, 1 звела внічию і 5 програла (26-38), але змагалася вона в основному із суперницями, які на 2-3 старші за неї (2006-2007рр.н.).

Euro jun 04 6

23 лютого 2023 року. Таллінн. Чемпіонат Європи серед кадетів. Одеська спортсменка Анна СУВОРОВА (перша зліва) у складі збірної України

ОСОБИСТІ ЗДОБУТКИ

В особистому турнірі Анні СУВОРОВІЙ не вистачило лише два удари, щоб потрапити в основну сітку. Турнір в групі вона розпочала з перемоги над Наамою Пеєр із Ізраїлю з рахунком 5:2, але потім послідувало дві поразки в напружених поєдинках (по 3:5), в яких одеситці не вистачило лише по два удари для перемоги в них і, як з'ясувалося, для виходу в основну сітку. В решті боїв Анна виграла лише один раз, до речі – у першого номеру посіву Анни Куваєвої з Грузії, яка стала 7-ю на цьому Євро (5:3). У підсумку одеситка опинилася за межами основною сітки лише за різницею ударів.

Валерія МОРЕНЕЦЬ-КУБАНСЬКА фінішувала 19-ю на своєму першому чемпіонаті Європи серед юніорів. В 1/16 фіналу вона поступилася іншій українській фехтувальниці Олександрі Бондар – 14:15, хоча лідирувала упродовж всього поєдинку – 7:3, 12:9, 14:12.

На груповій стадії Валерія здобула 4 перемоги в 6-ти боях з різницею «+10» (25:15). В одному з боїв вона дала бій вищезгаданій турчанці Ербіль Нісанур (4:5).

25 лютого 2023 року. Таллінн. Чемпіонат Європи серед юніорів. Одеська шаблістка Валерія МОРЕНЕЦЬ-КУБАНСЬКА (справа) б'ється з Олександрою Бондар за вихід в топ-16.

НАСТУПНІ ТУРНІРИ

Цього вікенду відразу чотири одеські шаблісти виступатимуть на етапах Кубку світу: серед жінок – в Афінах, на «Coupe Acropolis 2023» - Олена КРАВАЦЬКА і Аліна КОМАЩУК, серед чоловіків – в місті Падуї «Trofeo Luxardo» - Андрій ЯГОДКА і 18-річний вихованець одеської КДЮСШ 13 Тимур ТЕРЗІ (тренер – Олександр ВАСЮТІН).

Стежте за подіями вікенду в наших соцмережах, а в понеділок ми вже підіб’ємо підсумки виступу