Вихованці одеської обласної ДЮСШ стрільби увійшли в топ-5 в двох видах програми чемпіонату Європи серед юніорів (пневматична зброя), який проходив в Таллінні.

ПІДСУМКИ

18-річний Іван ТКАЛЕНКО і 17-річна Крістіна ОСТАПЕНКО (у обох тренери – Світлана СКАЧКО, Ірина ВИНОГРАДОВА) посіли 5-е місце у стрільбі з пневматичної гвинтівки в категорії «мікст». Крім того, Іван також став 5-м у складі збірної України в командному турнірі.

Таким чином, Іван повторив своє найкраще досягнення на юніорських чемпіонатах Європи (в 2021-му він був 5-м в особистому турнірі у «пневматиці»), для Крістіни – це найвище досягнення в кар’єрі.

Також відзначимо, що Крістіна ОСТАПЕНКО вперше вийшла у фінальну частину в особистому турнірі, посівши у підсумку 8-е місце.

ЗА ЧЕСТЬ ОДЕЩИНИ

Мікст. У змаганнях в міксті Крістіна ОСТАПЕНКО і Іван ТКАЛЕНКО в кваліфікації посіли 5-е місце, відставши лише на 0,4 (!) бали від 2-го місця, що дало би можливість взяти участь у «золотому» матчі. Одеські стрілки набрали 625,9 очки, причому у Крістіни був абсолютно кращий результат з усіх спортсменів - 314,9 очки (58 учасників). В поєдинку за бронзу Крістіна з Іваном поступилися угорському дуету Чілла Ферік/ Балінт Кальман з рахунком 5:17.

Euro jun 04

Командний турнір. В командному турнірі збірна України, де компанію Івану ТКАЛЕНКО склали з киянами Олексієм Вятчіним і Данило Гриником, на першому етапі відбору стала 4-ю, на другому – 5-ю. На першій стадії Іван показав 4-й результат серед усіх спортсменів (30 пострілів – 312,9), на другій – 1-й (20 – 209,1). «Бронзовий» матч із сербами нагадував гойдалки: українці спочатку поступалися 0:4, потім лідирували – 8:6, 9:7, потім переможна серія вдалася супернику (6:0) – 13:9 серби попереду. «Постріл» від українців – і на табло паритет. Обидві команди нервували – про це свідчать результати пострілів, але більше українці – п’ять (!) «дев’яток» з 6-ти

Ось таки вони стріляли в двох останніх серіях, які й схилили шальки терезів на користь сербської команди:

14-а серія: 30,3 (9,7+10,3+10,3) – 29,2 (9,9+9,9+9,4)

15-а серія: 30,1 (9,5+10,1+10,5) – 29,1 (9,6+9,0+10,5).

Одеський стрілок не скривав розчарування після останнього пострілу, адже європейська медаль була близька, як ніколи.

Euro jun 09

Жіноча збірна України, де виступали Крістіна ОСТАПЕНКО і Софія МИХАЙЛЮК, завершила боротьбу в змаганнях в 1-му раунді кваліфікації (13-е місце)

Особистий турнір. Крістіна ОСТАПЕНКО показала в кваліфікації 7-й результат, виконавши при цьому норматив майстра спорту України міжнародного класу - 624,9 очки.

У фіналі, який, традиційно, проводився з вибуванням, Крістіна, на жаль, вибула після 1-го туру (15 пострілів), набравши 151 бал. У п’яти пострілах одеситка влучила в «дев’ятку».

Два інших одеських спортсмени Іван ТКАЛЕНКО і Софія МИХАЙЛЮК за підсумками кваліфікації в особистих змаганнях не потрапили у фінальну вісімку.

Euro jun 09

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

ФотоESCvideostream(стопкадри трансляції)

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live