16-річна вихованка КДЮСШ №13 Валерія МОРЕНЕЦЬ-КУБАНСЬКА стала переможницею турніру Європейського кадетського циклу, який проходив в угорському місті Геделе. Це найвище досягнення в кар’єрі спортсменки (фото: Одеські тренери Олександр ВАСЮТІН і Микита СТОЛБУНОВ і Валерія МОРЕНЕЦЬ-КУБАНСЬКА - з кубком).

Валерія МОРЕНЕЦЬ-КУБАНСЬКА (тренер – Микита СТОЛБУНОВ) добилася успіху у командному турнірі у складі збірної України, обігравши у фіналі збірну Румунії 45:36. Компанію Валерії на п’єдесталі склали Софія Головкіна, Ізабелла Гросул та Вікторія Коротченко.

Це перша перемога українських шаблісток на турнірі такого рангу.

Як повідомляє, пресслужба Національної федерації фехтування, українки поступалися після першої серії боїв 8:15, але Коротченко вдалося виграти свою дуель у Марії Алексе 12:3 і вивести український квартет вперед 20:18. Далі українки вже тільки нарощували перевагу до переможного фіналу.

Відзначимо, що Валерія МОРЕНЕЦЬ-КУБАНСЬКА є першим номером збірної України

В 1/8 фіналу українки перемогли угорок (45:38), в чвертьфіналі – болгарок (45:44), а півфіналі – німкень (45:36).